KAPIOVA POMAZANKA - kytičky (od Alal)
čerstvý neochucený tofu sýr nakrájíme na malé kousky , rozmixujeme na kaši , která bude vzpadat jako by byla z malých kuliček . Na požadovanou kaši zředíme hustotu sojovým mlékem . To je základ jakékoli pomazánky . Kapiovou pomazánku dochutíme cibulkou , kapií rozkrájenou na malé kousíčky a kečupem .
Obalovaný chléb - kytičky
rozšlehat žloutky a ponořit a nechat nasát krajíc chleba. Na olivovým oleji osmažit. Pak potřít horčicí, na to dát kyselé zelí, čerstvou papriku, kolečko rajčátka a pokapat kečupem.
Když budeme hodně zvrhlý, tak nahoru můžeme ozdobit kromě kečupu ještě zojanézou. Krajíc chleba by měl být opravdu krajíc, alespoň 1 cm - 1,5 cm tlustý.
Čistící den
posílám jídelníček na čistící den od L.K.
Čistící den by měl dodržovat každý, kdo chce zůstat zdravý. I lékaři dnes radí : půst jeden den v týdnu a jeden týden v roce. Pro týdenní půst je nejvhodnější březen nebo listopad. Pozor, na týdenní půst musí být člověk náležitě připravený.
Snídaně: Citrusové ovoce K snídani si dáme jakékoli citrusové plody, nejlépe několik druhů. Citrusy jsou „tukožroutské“ a diuretické (tj. močopudné), a kunzumujeme-li je ráno, pomohou tělu vyloučit všechno špatné, co jsme předešlý den snědli. Pozor – jíme i blány na jeho dílcích.
Přesnídávka: Zapečený banán Banán podélně rozkrojíme, položíme na rošt do rozehřáté, nicméně otevřené trouby ( to proto, aby se nám nepřepekl ) nebo na gril a necháme zapéct. Banán můžeme zapéct i v mikrovlnce, není však tak chutný.
Oběd: Zeleninová polévka Připravíme ji z jakékoli zeleniny, např. kořenové, můžeme přidat i rajče, papriku, salátovou okurku, žampiony, zelí apod. Polévku mírně osolíme a dochutíme kečupem. Můžeme ji okořenit i kmínem. Pozor – polévku nezahušťujeme, nepřidáváme žádné nakrájené pečivo ani brambory, kukuřici nebo luštěniny!!
Svačina: Hroznové víno. Další skvělé „tukožroutské“ ovoce. Hroznové víno navíc obsahuje bór, který pomáhá udržovat vyšší hladinu estrogenu v krvi, což zmírňuje vedlejší účinky antikoncepce, problémy v menopauze a je rovněž prevencí proti osteoporóze.
Večeře: Pařený chřest K dočištění organismu není nic vhodnějšího než chřest. Obsahuje tzv. steroidní glykosidy, které mají protizánětlivé vlastnosti. Chřest rovněž obsahuje velké množství kyseliny listové, která je prevencí např. proti vzniku nádorů děložního čípku, tlustého střeva a konečníku. Dále je chřest ohromnou zásobárnou vitamínu C, draslíku a rovněž beta-karotenu, který je účinnou prevencí proti vedlejším účinkům letního slunění. Nám chřest poslouží zejména jako přírodní diuretikum, které zabraňuje zadržování vody v těle a podporuje hubnutí. Pokud neseženeme čerstvý chřest, použijeme sterilovaný a připravíme si z něj salát. Pozor – salát ochutíme pouze nakrájenou cibulkou, v čistícím dnu nepřidáváme ani vlastnoručně připravený dresink!
Pokud neuděláme chybu, měl by být hubnoucí a čistící efekt patrný již druhý den. Pokud budete mít obtíže, např. průjem či bolest hlavy, pamatujte, že je to v tomto případě dobré znamení – tělo se zbavuje nečistot. V žádném případě nejsou tyto projevy důvodem k přerušení čistícího dne! Nečistoty, tedy toxiny v organismu způsobují nejen zdravotní komplikace, ale také brzdí hubnutí, neboť se na ně v těle váže tuk.
Při čistícím dnu je nutné dodržovat zvláště přísný pitný režim. Množství vypitých tekutin by v letních měsících mělo dosahovat 3-4 litrů vody. Nepijte mléko, kávu ani žádní čaje. Kuřačky musí počítat s tím, že čistící den pro ně nebude mít žádný efekt, neboť nikotin zabraňuje detoxikaci organismu.
V tomto dnu je do jídelníčku zařazena i dopolední přesnídávka a odpolední svačina, a to proto, abyste nepociťovali příliš velký hlad. Čistící den absolvujeme jednou v týdnu, pokud však na hubnutí spěcháte, můžete zařadit až 3 čistící dny po sobě. Výsledek bývá euforický
Pohankové karbanátky - kytičky (o Alal)
150 g pohanky
žloutek
Půl cibule
stroužek česneku
mouka
sůl
majoránka pepř olej
Pohanku vležíme do vroucí osolené vody a vaříme do měkka . Scedíme , přidáme žloutek ,pepř , česnek a na jemno nakrájenou cibuli . Placičky obalujeme ve trojobalu a smažíme /jen žloutek /
Žloutkové Řezy- kytičky (od GARFFY(
Suroviny:
Korpus: 1 balíček listového těsta
Krém: 500ml sojového mléka, 2 vanilkové pudinky, 100g fruktózy, 200 až 250g rostlinného tuku, 1 až 2 polévkové lžíce rumu
Poleva: 6 polévkových lžic glukopuru, 1 lžička citrónové šťávy, 2 lžíce vody
a ještě na namazání jahodovou marmeládu (slazenou fruktózou, medem či uměle)
Postup:
I u žloutkových řezů platí, že upečete-li je přesně dle receptu S.P.L.K. a budete je konzumovat pouze v kombinaci se skupinou kytičkovou, nemůže se vám stát, že byste po nich tloustli. Je ovšem naprosto nutné, abyste při koupi listového těsta dbali na to, aby bylo vyrobeno z rostlinného tuku, nikoli ze sádla. Stačí číst složení surovin na obalu výrobku. Bylo by ideální používat listové těsto bezvaječné, ale mám sama na svém organismu vyzkoušeno, že ani listové těsto, které obsahuje vejce mi neublíží. Kdybyc si ovšem koupila těsto s přídavkem sádla, to už by byla jiná záležitost.
Těsto vyválíte na dva stejně veliké pláty o výšce asi 5mm. Než dáte pláty péct, musíte je propíchat vidličkou, to proto, aby se vám na nich netvořily při pečení boule. Troubu rozehřejte na 200 až 250 stupňů a pláty v ní pečete 8 - 15 minut. Osm minut stačí tehdy, pečete-li těsto na 250 stupňů. Při teplotě nižší ho pečete déle což je celkem logické. A teď už může přijít na řadu výroba vlastních řezů:
Listové pláty naplníte krémem a to sice tak, že na jeden plát natřete krém, druhý plát otočíte vzhůru nohama, tedy tak aby byla spodní (rovnější) plocha nahoře a položíte ho na plát spodní. jeho plochu potřete jahodovou marmeládou. A ted přichází čas na vyrobení polevy....to určitě není třeba rozepisovat. Vzniklou polevou potřete horní plochu obou plátů, necháte jí stuhnout. Pláty nakrájíte podélně na silnější pruhy které rozkrájíte příčně na jednostlivé řezy. Velikost řezů si můžete zvolit sami - čím jsou řezy uleženější, tím jako by byly chuťově lepší, plnější. Ale nechat je uležet příliš dlouho se vám stejně nepovede, protože vás budou neodolatelně lákat. Chutnají totiž báječně. A tak - dřív než stačí uležet uplně nejvíc, budou nejspíš spapané
MANDARINKOVO - POMERANČOVÝ DORT - ZVÍŘÁTKA (od Antarie)
6 vajec
100 až 120g fruktozy
80g sušeného mléka
80g kokosové moučky
30g rostlinného oleje
5 mandarinek
Máslový krém: 150-200g fruktozy, 100g másla, 200ml mléka, 2 žloutky, 100ml štávy z pomeranče, 50g želatiny, 1 lžíce citronové štavy, meruňková marmeláda
Utřeme žloutky s polovinou množství fruktozy. Z bílků ušleháte sníh a vmícháte druhou polovinu fruktozy. Sladký sníh potom vmícháte do žloutkové pěny, přisypete sušené mléko a kokos a olej. Dortovou formu vymažete máslem, vysypete ořechy a naplníte těstem. Troubu zahřejete na 150°C a pečeme asi 45 minut. Prvních 10 minut neotvírat troubu!!
Studený dort rozkrojíte vodorovně na 3 pláty. V kastrůlku si povaříte mléko s fruktozou a pak do něj přidáte pomerančovou štavu spolu s želatinou. Tekutina se nesmí vařit. Vypnete plamen, želatina chladnutím pomalu houstne, přidáte do ní máslo, směs promícháte, pak přidáte citronovou štavu, žloutky, opět promícháte a tím je krém hotov. Kastrůlek s krémem posadíte na větší kastrol, který naplníte vodou tak, aby sahala až k menšímu kastrolku, prostě musí být ponořen. Vodu zahřejete k bodu varu a pomocí vodní lázně udržujete krém teplý. Spodní plát dortu vrátíte zpátky na dno dortové formy, potřete ho marmeládou a krémem, posadíte na něj druhý plát, opět ho potřete marmeládou a krémem a posadíte na něj třetí plát. Takto ho necháte ztuhnout v lednici asi 3 hodiny. Z tuhého dortu sundáte oddělovací stěny dortové formy a boky potřete zbytkem krému. Ten je mimo jiné třeba udržovat ve vodní lázni ve vlažné teplotě, aby se s ním dobře pracovalo. Pak oloupete mandarinky, rozdělíte je na měsíčky a ozdobíte celou plochu dortu. Mandarinkovo-pomerančový dort
Granatýrmarš - kytičky
Brambory oloupat, nakrájet a na pánvi na oliv. oleji trochu opéct, spolu s cibulkou přidat čerstvé nakrájené papriky a taky trochu orestovat, když máš žampiony přidej po té ,(žampiony se dělají rychle, tak je tam dej až naposledy. Posypej červenou paprikou, podlej trochou horké vody, přidej česnek a pod pokličkou chvilku podus. Mezitím uvař bezvaječné těstoviny, slej je a prolej ve studené vodě. Guláš pak ještě dochuť majoránkou, pokud je tam málo vody - přidej horkou a zamíchej do něj těstoviny a vypni. Posyp pokud máš čerstvou petrželkou, pažitkou nebo dobrý je i zelenou natí z cibulky.
Bramborové placky se zelím
Suroviny:
500 g uvařených brambor, 3-4 lžíce hrubé mouky, cibule, sul, vařené zelí, rostlinný olej
Postup:
Vařené brambory oloupeme a prolisujeme. Přidáme mouku, cibuli, sul a zpracujeme těsto. Rozkrojíme ho na několik větších kousku, které rozválíme na tenké placky, které smažíme na rozpáleném oleji,
Zapečený květák se šunkou
1 květák, 60 g másla, 100 ml kysané smetany, 3 vejce, 150 g šunky, 100 g sýra eidam, 40 g másla, sůl
Postup
Očištěný květák uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Potom jej rozložíme do ohnivzdorné mísy vymazané máslem a poklademe plátky šunky, zalijeme smetanou, v níž jsme rozmíchali celá vejce a posypeme strouhaným tvrdým sýrem nebo oštěpkem. Připravený květák vložíme do dobře vyhřáté trouby a za občasného pokropení rozpuštěným máslem upečeme do růžova.
Plněné kuličky NIVA:
100 g sýra Niva, 1/2 balíčku žervé nebo Lučiny, 80 g másla, hrstka ořechů.
Máslo utřeme s Lučinou, přidáme nastrouhanou Nivu. Necháme chvíli v chladu ztuhnout, pak tvarujeme kuličky, do středu vmáčkneme čtvrtku vlašského ořechu nebo lískový oříšek a obalíme v mletých oříškách. Ozdobíme kouskem kapie, okurky a připíchneme bodlem. Před podáváním uložíme do chladničky.
ROZPEČENÝ HERMELÍN:
Na alobal pomazaný olejem položíme podélně rozkrojený Hermelín a klademe na něj podušené houby, nadrobno nakrájenou šunku, kostičky rajčat, papriky a jemně nakrájenou cibuli. Osolíme. Alobal zabalíme a dáme do vyhřáté trouby na 6-8 minut zapéct. Vyjmeme z trouby, necháme chvíli odstát, aby sýr trochu ztuhl a lépe se přenesl na talíř.
Chřest po starodávnu
1kg chřestu,4l vody, 2lžičky soli, 1lžička uměl.sladidla nebo fruktózy, šťáva z citrónu...rostliný tuk na vymazání.
Omáčka. 2 lžíce rostl.tuku, 2 lžíce hl.mouky,1/4 l sój.mléka 1dl sój.smetany, sůl, pepř,muškátový oříšek, 1 lžička citr.šťávy....
Chřest oloupeme, dřevnaté části odkrojíme.Po té zeleninu opláchneme a rozdělíme na 4 porce,které svážeme nití. Vodu v hrnci osolíme, přidáme fruktózu a citr.šťávu. Vložíme chřest a půl hodiny vaříme. Mezitím si připravíme omáčku. Rozehřejeme rostl.tuk, vsypeme mouku a usmažíme světlou jíšku. Tu pak zalijeme sój.mlékem a smetanou, osolíme, okořeníme a zakapeme citr.šťávou. Povaříme až omáčka mírně zhoustne.Pak zapékací mísu vymastíme tukem, rozložíme vařený chřest, přelijeme ho omáčkou a zapékáme v troubě 10 - 15 minut. Pokud chceme omáčku vydatnější - před zapékáním do uvařené omáčky zašleháme 2 žloutky.Omáčku se žloutky už nevaříme.
Zapečené těstoviny se špenátem a tofu
Ingredience: 1 porce bezvaječných těstovin - , mražený sekaný špenát, tofu, žloutek, trochu soj.mléka, sůl(bylinková), uzená mozzarela nebo tofu, 1 stroužek česneku, kousek cibule
Postup přípravy: Uvaříme těstoviny. Podusíme špenát s nakrájenou cibulí a rozdrceným česnekem. Uvařené těstoviny smícháme s nakrájeným tofu, solí, event. bylinkami a špenátem. Přendáme do zapékací nádoby a zalejeme vejcem rozšlehaným s trochou mléka. Dáme zapéct do trouby, chvíli před dopečením posypeme nastrouhanou mozzarellou. Doporučuji podávat se zeleninovým salátem
Pekingské sojové maso na kari
Pekingské nebo sojové nudličky namočíme do zeleninového bujonu,vyždímáme,obalíme ve škrobu a zprudka opečeme na olivovém oleji,přidáme na kolečka nakrájený pórek,na proužky nakrájené tak dvě papriky,jedno jaké a opékáme.Přidáme kari koření,zalejeme sojovou smetanou a zálivkou z 1dcl vody,4lžic sojové omáčky,1dcl bílého vína,lžičky ovocného cukru a 1lžíce škrobu.Jakmile začne houstnout povaříme asi 2min.Podáváme s rýží.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.