Reaguji na Petar: kvašené zelí
Tak to je nutnost, má hodně vitamínů a u mě zelí v jakékoliv podobě funguje líp než projímadlo
Ahoj děvčata, konečně jsem si dnes sedla
Vivian, jsem se u tvé příhody nasmála, ale počítám, že i pro kolemjdoucí to musel být docela šok.
Ten škrob mě zajímá, těšila jsem se na pudink. Zítra začínám 2. fázy. Já se těším. Koupila jsedm si brokolici, rajčátka a papriku, mňam.
Já jím strašně málo Musím se hlídat abych se vůbec najedla. Dnes jsem měla jogurt, D placky, cottage a kousek makrely (takovou sem na ni měla chuť a snědl mi ji malej)
Reaguji na Jitka369: Já kupiji ty v pytlíku a tam cukr není. Myslím, že ten je v těch v lahvích. Bohužel, domácí nemám
Reaguji na Misicka88: To holka už zavání úbytkem svalů. A my chceme co? My chceme hubnout tuky. Tak koukej papat. Aspoň nějakou šunku, nebo pokud můžu doporučit, tak si kup protein (jako napr.VivianV). Já ho mám taky, sladím tým napr. směs jogurtu s tvarohem a lepšího pribiňáka nekoupíš.
Reaguji na Petar: Vím, ale já vůbec necítím hlad. Nemáte to někdo taky? Já nevím jestli mě tak vždycky zasytí ty otuby...Už jsem si napsala jídelníček a budu jíst podle něj.
Holky, kupte si kyselý zelí v Lidlu. Větší žlutá plechovka a je ho tam hodně, ne samá voda jako v pytlíkách. A je výborný. Jinak cukr se v kyselém prostředí nějak mění, takže v zelí, okurkách a jiných nakládaných dobrotách nevadí!!
Reaguji na Petar: Použité suroviny receptu Domácí kysané zelí:
5 kg bílého zelí, 100 g kuchyňské soli, 10 g kmínu, 5g koprových semínek
Hlávky zelí očistíme, opláchneme a pomocí kruhadla nebo ručně nakrouháme i s košťály (před krouháním je několikrát nařízneme). Nakrouhané zelí smícháme se solí, kmínem a koprem. Zelí vkládáme do nádoby nebo soudku a dobře upěchujeme dřevěnou palicí. Přebytečnou šťávu odléváme. V nádobě necháváme prostor, aby se šťáva během fermentace nevylévala. Povrch připraveného zelí přikryjeme vyvařeným kouskem plátna, na ně položíme vydrhnuté a spařené prkénko nebo talířek a zatížíme nedrolícím se a dobře umytým kamenem. Podle toho jak je nádoba se zelím velká, necháme ji 1-2 dny v teple (kolem 18 °C) a teprve pak ji přemístíme do chladné místnosti (asi 8-10 °C) k dalšímu kysání. Zpočátku můžeme zelí čistou, dřevěnou palicí opakovaně stlačovat - tím podpoříme fermentaci a únik plynů. Zelí musí mít po celou dobu přípravy i přechovávání povrch zalitý šťávou, jinak plesniví a hnije. Pokud zelí během kysání vylučuje příliš málo šťávy, nahradíme ji převařenou a vychlazenou slanou vodou (na 1 litr vody 20 g soli). Objeví-li se povrchová plíseň, musíme ji hned odstranit. Prkénko pokaždé vydrhneme a spaříme, plátno vyvaříme.
Reaguji na Misicka88: Já myslela, že máš nějaký zázračný recept. Jako nějaký Hókus pókus a budu zapláclá na celý den ze lžičky otrub. No, tak zas nic
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.