Ahoj všem, právě začínám s tibetskou houbou a zajímalo by mě, jak se dá všemožně využít v kuchyni - kromě pití tady jsem v diskusích našla, že to někdo míchá s kakaem a vanilkovým cukrem, máte někdo podobný dobrý vychytávky?
já jsem na netu našla jen pár receptů tak je dávám na začátek k dobru:
Kefírový koktejl
Ingredience: 300ml kefíru, 300ml pomerančového džusu, 4cl Curacaa, led
Příprava: Do sklenice dáme led, nalejeme nejdříve líkér a poté kefír a pomerančový džus. Pomalu vložíme do sklenice lžičku a ozdobíme ovocem.
Poznámka: Můžeme použít i jiné kombinace nápojů.
Kefírový jahodový desert
Ingredience: 300ml kefíru, 300g jahod, 2x vanilkový cukr, skořice, 100ml šlehačky
Příprava: Do skleničky vložíme rozmixované jahody, přidáme kefír, skořici a vanilkový cukr a pořádně promícháme. Na vrch přidáme šlehačku. Nejlépe chutná vychlazené.
Poznámka: Můžeme použít i další druhy ovoce (maliny, barůvky, švestky...). Není vhodné použít ovoce v konzervách, protože obsahuje mnoho vody.
Kefírové housky
Ingredience: 500g mouky, 1 čajová lžička soli, 300g kefíru, 30g dro¸dí
Příprava: Kvasnice rozpusťte ve vlažném kefíru, přidejte mouku a sůl a pečlivě prohněťte. Nechte těsto asi tak hodinu odpočinout a znovu prohněťte. Vytvarujte asi 10 rolí, válením zdvonásobte jejich velikost a pomazejte vodou. Pečte na 170° než dostanou zlatavou barvu.
Domácí tvaroh z kefíru
Ingredience: kefír
Příprava: Kefír zahřejeme na teplotu asi na 40°C (čím teplejší kefír, tím tvrdší tvaroh). Poté jen přecezením oddělíme tvaroh od syrovátky.
z tibetský houby se dělá kefír, a tak se ptám, co vše se z toho dá vykouzlit
Reaguji na Janissinka: no to je a tohle ti doma kysá právě ta houba, tak koukni na net a dočteš se
http://www.mamincinyrecepty.cz/moucniky-na-plechu- rezy/kefirovka
jinak já osobně můžu doporučit tuto buchtičku..úplně se rozplívá na jazyku
No a nezabije se tím pečením to, co dělá rozdíl mezi obyčejným kefírem a tím z houby ? Houbu jsem měla, ale ten její kefír mi nechutnal, tak jsem ji po pár týdnech poslala k čertu škoda, kdybych vědela, že z toho lze péct kefírovou buchtu, tak by třeba ještě dostala šanci.
Reaguji na dadabus: ještě mám dotaz, tenhle spešl kefír z houby je mimořádně zdravý, že ho lidi pijí? nebo se tím ušetří než ho pořád kupovat?
Reaguji na alina26:
Nee, tam nejde o ušetření , ale o to, že to má jako být nějak extra zdravý, působit na imunitu, odbourávat těžké kovy a co já vím co všechno .... zde si počti. To jednu dobu byla taková "móda" , tuším každý to měl, lidi si mezi sebou předávali odnože jak betlémské světlo Popravdě tedy, mne to moc nenadchlo.
Reaguji na dadabus: Díky, to mi teda uniklo.. k těmhle pokoutným způsobům šíření taky nemívám důvěru
Reaguji na alina26:
Jako acidofilní mlíko, do kterého někdo vymačkal pořádně velký citron Ale asi záleží podle toho, jak dlouho to tam necháš louhovat, když příliš krátko, je to jenom jak nakyslé ( pokažené ) mlíko, když příliš dlouho, tak je to moc kyselé, jak píšu.
No, já na takové věci nejsem, dávám přednost kefíru, podmáslí, nebo acidofilnímu mléku z naší místní mlékárny Kunín - provoz. Ostrava Martinov
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.