Cituji terinecka: Jenomže antidepresiva jsou prostě jiné.
Jenže to zobe mraky lidí..........simulanti
Cituji terinecka: Jen průvodní příznaky bývají podobné.
Doktor napíše...má body,člověk lék zaplatí
Cituji Laky: zemře ti příbuzný - doktor napíše tabletky,rozvádíš se - doktor napíše tabletky,jsi tlustá a znechucená - doktor napíše opět tabletky.................
Laky ale to v drtivé většině případě nejsou AD ale "uklidňovadla" a "zklidňovadla" typu neurolu, na kterých se opravdu velmi snadno vytvoří závislost. AD jsou něco jiného a obvykle se fakt předepisují při dlouhodobě trvajících depresivních stavech (obvykle bez přímých příčin). Jejich účelem je doplnit mozku látku, které se mu nedostavá což vede k depresevním stavům. Je to jako s inzulinem u cukrovkářů........Akorát že v tomhle případě se mozek občas vzpamatuje a zase začne fungovat po chemické stránce normálně....
Moje mamka se strašně dlouho depresemi trápila, psychiatr jí zatlačil ještě hlouběji, protože zpochybnil i věci, které fungovaly (dobré vztahy aj.). Teprve psycholog a předepsání AD jí pomohlo.....A k otázce řidičáku - nikdy ho neměla. Ale deprese není "duševní" onemocnění, je to fyziké onemocnění spojené s nedostatkem určité chemické látky a jejím dodáním je vše ok - chtít brát těmto lidem řidičák je jako chtít ho brát cukrovkářům......
Myslím si, že se tu zaměňují pojmy deprese ve stylu špatná nálada ašpatný psychický stav následkem určité události (v laickém podání) a pojem klinická deprese, což je právě onemocnění, kdy se mozku nedostává serototnin a je to čistě fyziologické......Pak se dime, že u nás lidé trpící depresí nevyhledávají odbrnou pomoc, když se kouknete na názory v této diskuzi....
Cituji Laky: Viděla jsem co udělaly s ženou po smrti jejího manžela tabletky na uklidnění .........asi je to jen na uklidnění,každopádně byla po nich jak pitomá a bez nich se klepala jak drahej pes...zobala to tři měsíce.
Sama uznala,že bez tabletek by si pobrečela a hotovo,s tabletkama byla zblblá a ve finále na nich závislá.
Jenže tohle nebyly AD, to byly 100% tablety na uklidnění typu Neurolu a ty jsou opravdu zlo (oblbují a navíc snadno vzniká závislost) - tyto tablety také nepodporuju...... Naopak u AD nevzniká závislost a jak píše terinecka jsou předepisované v odůvodněných situacích......jejch fungování je úplně jiné - uklidňovací tablety oblbnou, otupí ale AD prostě jen dodají mozku potřebné chemické látky a tím depresi a úzkostné stavy vyřeší.....
Cituji terinecka: Jenomže antidepresiva jsou prostě jiné.Dámy,pletete tady více léků dohromady,to je stejné,jako když přijdeme k lékaři s chřipkou a ona to je viróza.Naprosto rozdílné diagnózy s naprosto rozdílnou léčbou.Jen průvodní příznaky bývají podobné.
Jenomže tohle neví nikdo, kdo se ve svém okolí s klinickou depresí nesetká.....
Nevěřila bych, že v dnešní době je ještě možné narazit na takovou ignoranci v souvislosti s užíváním antidepresiv, která vyplívá z mnoha zdejších příspěvků. Evidentně mnohé z přispívajícíh absolutně nechápou, jak vážné a nepříjemné stavy mohou vést k nutnosti tyto léky užívat.
Myslím si, že také nerozlišují skutečná antidepresiva od léků na bázi benzodiazepinů, což jsou tabletky s okamžitým účinkem, které bohužel používá mnoho lidí, aniž by k tomu měli zásadní důvody. Tyto léky jsou vysoce návykové narozdíl od antidepresiv, jejichž účinek se projeví individuálně zhruba po 1 až 2 měsících.
Je pravdou, že se stává běžným trendem, že i antidepresiva se předepisují na stavy, které nejsou nikterak závažné, ale dobrý lékař a soudný pacient by měli vyhodnotit, zda je opravdu nezbytné tyto léky užívat.
Zakladatelka by měla společně s odborným lékařem vyhodnotit svůj stav a přijít na to, zda je nutné nasadit antidepresiva. Pokud se nejedná o opravdu závažný problém, je možné, že by stačila pouze psychoterapie.
Reaguji na bakalářka:
To mi povídej,tchán je bývalý policajt-kriminalista (je v důchodu),takže se s tímto setkal už mnohokrát a tudíž ví,že kdo má deprese,není prostě blázen.Naši o tom nic neví a tak mě za blázna mají.Prostě a jasně,o depresích se můžou bavit (jak už jsem psala) jen ti,kteří ji mají (buď sami,nebo blízká rodina),nebo kteří se jí zabývají pracovně.Jinak je to ztráta času.
Reaguji na terinecka:
To je mi líto Na mamku to snad kromě nás nikdo neví právě kvůli obavě z takových názorů, které tu tak hojně padají.....Mamka by tedy asi potřebovala i psychoterapii (hlavně kvůli vyrovnánís e se zážítky z dětství), ale kvůli debilovi co jí spíš zatlačil hloub než aby pomohl už psychiatrům nevěří
Reaguji na bakalářka:
Víš,mě to ani líto není.Já si s rodiči nerozumím (vlastně vůbec nikdo z mých sourozenců),stýkám se s nimi jen proto,že už jsem z jejich dětí jediná,kdo se s nimi baví.Máma je tyran,každého chce ovlivňovat a každému se do všeho plete.Taky je šílený snob a nic jí není dobré.A strašně ji štve,že nikdo není po ní a tohle nikdo nezdědil,spíš se děsíme,co si zase vymyslí.Žít s takovým rodičem je peklo a táhne se to celý život.Člověk se toho nikdy nezbaví.Sestra taky bere AD a hlavně kvůli dětství a rodičům a brácha se pro změnu odstěhoval stovky kilometrů daleko,aby se mu do života plést nemohli.Žiju jak se dá a nestěžuji si.Lidi jsou na tom hůř,já mám docela silnou náturu a jen tak něco mě neskolí.
U mě se deprese projevují tak,že jsem hodně předrážděná,vytočí mě každá maličkost a všechno si vyčítám.Zaplať panbůh,že AD existují,bez nich bych už dneska asi byla v rozvodovém řízení a nikdo by se mnou nevydržel.
Cituji bakalářka: to v drtivé většině případě nejsou AD ale "uklidňovadla" a "zklidňovadla" typu neurolu,
Povídá žena na pískovišti druhé........no já myslela,že Neurol je antikoncepce,teď mám šest dětí,ale zase jsem úplně v klidu
Cituji terinecka: U mě se deprese projevují tak,že jsem hodně předrážděná,vytočí mě každá maličkost a všechno si vyčítám.
Aha a já si doteď myslela,že jsem cholerik a vlastně jsem teda nemocná....nedostala bych na to invalidní důchod?
Cituji Laky: Aha a já si doteď myslela,že jsem cholerik a vlastně jsem teda nemocná....nedostala bych na to invalidní důchod?
Možná by nebylo na škodu si o depresi něco zjistit..mezi typické příznaky patří mimo jiné:
- neklid, nervozita, nadměrná podrážděnost
- sebeobviňování
Cituji poella: neklid, nervozita, nadměrná podrážděnost
to říkám,že jsem asi nemocná a houby cholerik
Dá se to asi hezky simulovat,když tolik lidí je "na hlavu" .
Cituji poella: neklid, nervozita, nadměrná podrážděnost
to říkám,že jsem asi nemocná a houby cholerik
Dá se to asi hezky simulovat,když tolik lidí je "na hlavu" .
Cituji terinecka: Holka,vůbec nevíš,o čem mluvíš.Srovnáváš těžké životní situace s nemocí.Deprese je totiž nemoc a to docela vážná.Někdy totiž nezaberou ani ty antidepresiva a je to jako u astmatu-co jedinec,to unikát.Nelze srovnávat.Je to nemoc,která má opravdu velkou spoustu doprovázejících příznaků, spoustu různých nálad doprovázejících tento stav a také záleží na povaze každého člověka.Proto je také tolik druhů antidepresiv.
Přesně!
Cituji poella: Jenže problémy a psychické onemocnění (jako třeba deprese nebo úzkostné poruchy) jsou dvě odlišné věci...docela mě šokuje, že v dnešní době tohle ještě spousta lidí nerozlišuje.
Souhlas!
Cituji bakalářka: Jejich účelem je doplnit mozku látku, které se mu nedostavá což vede k depresevním stavům. Je to jako s inzulinem u cukrovkářů
Tenhle problém mám já, chybí mi serotonin ("hormon štěstí"), proto beru AD, které serotonin obsahují, do mozku ho dodávají a já se díky nim cítím skvěle, zase žiju, mám koníčky, spousta věcí mě zase začíná bavit. Bez AD to bylo všechno právě naopak.
Ještě chci dodat, že člověk, kterému se stala nějaká tragédie v rodině či něco, NENÍ NEMOCNÝ, jen je smutný, zoufalý a maximálně by potřeboval popovídat si s psychologem, který by ho povzbudil, ale antidepresiva v tomhle případě nedoporučuju! Nejste přece nemocní, jen smutní!
A pak jsou lidé, co mají nějakou psychickou poruchu, poruchu duše, těch psychických poruch je hodně a v tomhle případě není vhodný psycholog, ale psychiatr a antidepresiva.
Jo a ne všechny antidepresiva jsou "oblbováky"! Některá antidepresiva opravdu oblbují, zbavují emocí, utlumují myšlení a city (Neurol, Rivotril, Citalec ...). Ale jsou i antidepresiva - se serotoninem - které právě povzbuzují k životu, dělají dobrou náladu, člověk se díky nim cítí spokojenější, klidnější, šťastnější, víc ho vše baví.
Laky, nezlob se na mě, ale takovíhle lidé, zatvrzelí proti AD, by tady vůbec neměli o tomhle diskutovat, když o tom nic nevědí! Díky tobě se pak po přečtení podobných diskusí lidé s problémy bojí jít k lékaři - hlavně ze strachu, že je lidé jako ty odsoudí. I mezi slavnými byli nemocní depresemi: Petr Muk, Miloš Kopecký, Karel Svoboda, Vlastimil Brodský, Iveta Bartošová ... Takže psychická onemocnění existují!
NEPLÉST POJMY!: DEPRESE = nemoc (duševní porucha) X "depka" = něco se mi stalo, je mi smutno, přítel se se mnou rozešel ! ! !
Cituji Catyy: Tenhle problém mám já, chybí mi serotonin ("hormon štěstí"), proto beru AD, které serotonin obsahují, do mozku ho dodávají a já se díky nim cítím skvěle, zase žiju, mám koníčky, spousta věcí mě zase začíná bavit. Bez AD to bylo všechno právě naopak.
Cituji Catyy: nezlob se na mě, ale takovíhle lidé, zatvrzelí proti AD, by tady vůbec neměli o tomhle diskutovat, když o tom nic nevědí! Díky tobě se pak po přečtení podobných diskusí lidé s problémy bojí jít k lékaři
Promiň,ale ................ Nedostatek serotoninu v krvi se dá upravit příjmem potravy, která jej obsahuje. Do neuronů se však z krevního řečiště nepřenáší, tam se dá jeho hladina zvýšit jen dodáním jeho prekurzorů. Vhodnými zdroji jsou některé druhy sýrů, obsahujících bílkoviny bohaté na L-tryptofan, mléčné výrobky všeobecně, maso, listová zelenina a celozrnné pečivo. Uvolňování serotoninu na nervových spojích (synapsích) sice stimuluje alkohol a nikotin, avšak jen krátkodobě a s nežádoucími vedlejšími účinky.
Bylo také zjištěno, že na syntézu serotoninu v těle má velký vliv hladina světelného záření. Proto se jeho nedostatek projevuje zejména v zimě, kdy je méně slunečního záření a proto lidé častěji v tomto období trpí úzkostnými stavy, depresemi a jsou podráždění a útoční.
Tolik wikipedie.....tím pádem se na mně klidně zlob,ale hormon štěstí chybí asi více lidem a přesto neberou AD pokud fakt na nedostatek serotoninu bereš prášky,tak jsi simulant možná bys se místo prášků měla najíst,vyspat a vylézt na sluníčko.
Cituji Catyy: Ale jsou i antidepresiva - se serotoninem - které právě povzbuzují k životu, dělají dobrou náladu, člověk se díky nim cítí spokojenější, klidnější, šťastnější, víc ho vše baví.
Všechno je v pořádku,chemie funguje a bez prášků ani ránu.Všechno zadarmo včetně zážitků jak narkomani - vážně paráda.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.