arrow
profile_image
fuzzy
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky nechápu, jak může někdo používat masox v kostce, maggi nebo podravku, dokonce do VŠECH polévek a omáček, to pak jako chutná všechno stejně ne?? Fuj a navíc ta chemie, to fakt nesmí do domu..

Do polévek dávám všechno možný podle chuti a nálady, souhlasím s česnekem do vývaru, ten tomu dodá šmak...jinak nechávám vyvařit pepř, a miluju bylinky, do vývaru libeček, dávám i kmín..
Do jíškových polévek domácí jíšku, poctivě z másla, to ochutí samo o sobě, osmahnutou cibulku, bobkový list, nové koření, papriku - podle chuti prostě....většinou ani nedělám polévky stejně, vždycky tam hodím co zrovna mám, takže je pokaždé jiná

arrow
profile_image
ave123
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji prskafka: Jinak maggi a spol.mi nesmí do baráku! Vždyť to pak všechno chutná stejně...

Mě taky ne,já ty bujony a další srajdy nesnáším,je to pak slané a chuť jednotvárná,chemická,není nad polívčičku s bylinkama,česnekem,petrželkou,jarní cibulkou atd. to je chuť,vynikající
A mimochodem,před chvílí jsem holky dovařila bramboračku,už jsem snědla dva talíře,dobrota

arrow
profile_image
ave123
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na AdaZBrna: No,to složení podravky je hnus

arrow
profile_image
Julie24
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AdaZBrna: Kazit polévku umělotinama je fakt blbost, souhlasím s ave

Souhlas, já dochucuju jedině kořením. Kromě už výše zmíněné klasiky používám i nějakou exotiku, jako je kari, kurkuma, římský kmín, koriandr.

Někdy používám na dochucení kokosové mléko a indické koření, to se hodí zejména do mrkvové a pórkové polévky.

Rajčatovou dělám s provensálským kořením a s oregánem.

Jednoduchá, levná a výborná je např. mrkvová polévka s kokosovým mlékem, s římským kmínem, koriandrem a kurkumou.

Někdy používám na dochucení i výrazný sýr, např. camembert nebo nivu, ale je pravda, že dobrý a výrazný sýr je v Čechách vzácnosti, a je asi škoda ho dávat do polévky. Ale taková mixovaná brokolicová s camembertem nebo s nivou je učiněnou lahůdkou.

Vývary dělám s cibulí (slupkou), je pak krásně hnědá a dochucuju pouze solí a Podravkou a je dobře dochucená. Masox už nedávám, protože to akorát zkazí chuť a není to ani zdravé.

A zeleninovou dochucuji rovněž solí a Podravkou. A je výborná.

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na ave123:
ano dělám to znova, akorát ne celé, prostě oliju tak 3/4 vývaru, naleju čistou vodu a pak zase dochucuju, někdy to vyleju znova a dochucuju potřetí.

Cibuli jsem zkoušela vyvařit, ale polévka je potom moc nasládlá. Petržel mi přijde že polévku moc nedochutí. Kolik tam těch bylin sypete, že vám to polévku tak výborně dochutí aniž byste přidávali bujony a maggi?

Dneska jsem dělala česnečku, bez kostky masoxu a magi se to neobešlo + sůl a pepř.

arrow
profile_image
Malá Tlapa
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky doma neochucujeme polévky umělými ochucovadly. Výborné na dochucení zeleninových polévek jsou sušené houby, stačí hrst (nejdřív nechat chvíli namočené ve studené vodě). Masové vývary ochucujeme petrželí, libečkem. Můj tip: Moje maminka dělá výborný čistý zeleninový vývar. Dáváme tam tak dvě mrkve, půlku celeru, petržel, houby, hrášek, kukuřici, cibuli. To se vše vyvaří (cca hodinu) a pak scedí. Nenechává se tam ta rozvařená zelenina, pak se do té čisté polévky zavaří nudle a je to. Osolíme podle chuti. Taky je skvělý čistý česnekový vývar. Do vařící vody vhodíme hodně kmínu, osolíme, a protlačíme tam česnek, klidně dáváme i celou paličku. Vaříme tak dvacet minut, aby to nebylo tak ostré. K této polévce osmažíme na másle na kostičky pokrájený chleba a je to výborné. Doma se snažíme vařit zdravě, moc nesolit, vařit z čerstvých surovin, nepoužíváme masox, podravku, maggi ani nic podobného Co se týče tuků, používáme živočisné - máslo, sádlo, ale ne moc, jen pro vůni, Ramu a spol svorně nesnášíme. A milujeme olivovový olej na saláty i na nakládání masa, na smažení zeleninky apod.
Můj dotaz: děláte do polévek tradiční zásmažku? My totiž jo Postup: rozpustíme v hrnci trošku másla, počkáme až se rozpustí a zaprášíme hladkou moukou (tak jednu polévkouvou lžíci max.). Mícháme vařečkou a čekáme, až mouka zrůžoví a začne to vonět. Nesmíme to připálit Zalijeme STUDENOU vodou, jinak by se vytvořily žmolky. Dobře rozmícháváme, pak osolíme (tak jednu malou lžičku, dosolit můžeme vždycky) a přidáváme suroviny podle toho jakou polévku chceme. Celkově to zvýrazní chuť a polévku ta zahustí.

Reaguji na Jaanaa22: Tak do česnekačky nedávám žádný sajrajt. Pouze ten česnek a sůl a je fakt skvělá. Manžel ji miluje a nenapadlo by mě do česnekačky dávat něco jiného. No i když bych se i tak měla mírnit s tou Podravkou, i když ji dávám fakt maličko.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já nevím, ale přišlo by mi to bez těch bujónů takové plané, ale s bio bujony Alnatura jsem spokojená, jsou jemné, nepřesolené, každý chutná jinak . Zásmažky nedělám, zahusťuji zeleninou nebo luštěninami.

Cituji Jaanaa22: ano dělám to znova, akorát ne celé, prostě oliju tak 3/4 vývaru, naleju čistou vodu a pak zase dochucuju, někdy to vyleju znova a dochucuju potřetí.

Vždyť tím přideš o všechny ty chutě, co se ti do toho vyvařily...
To si nějak neumím představit.

A co jsi do té česnečky dala za koření? Já do ní dávám brambory a kroupy, takže i kmín, pepř, majoránku, sůl, česnek a jde to i bez masoxu.

Pokud dělám bramboračku, zpěním na másle cibulku, zapráším moukou a máš dobrou ochucenou jíšku, do ní hodíš trochu kmínu a on se víc rozvoní, než když ho dáš jen do vody.

arrow
profile_image
ave123
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jaanaa22: ano dělám to znova, akorát ne celé, prostě oliju tak 3/4 vývaru, naleju čistou vodu a pak zase dochucuju, někdy to vyleju znova a dochucuju potřetí.

Tak to máš pak,ale jen vodu s kořením a žádný vývar!Zkus ty bylinky,čerstvou zeleninu,jarní cibulku ,petrželku ,porek atd.a uvidíš,že vylívat nebudeš

Reaguji na Jaanaa22: Já myslím, že by ses měla obrátit třeba v rodině na nějakou zkušenější kuchařku, která ti předá ty základy vaření, protože ty si s tím evidentně nevíš rady. Odlít polívku je kuchařská sodoma gomora.
Pokud ti není příjemné se někoho doma ptát (ono občas není o co stát) tak si vepiš do googlu požadovaný pokrm a vypadnou na tebe i video recepty, na tom už bys neměla nic zkazit.

http://ekucharka.net/cesnekova-polevka-cesnecka-vi deo-a-obrazek/
Je to sice s bujónem, ale to už je na tobě, dávat ho tam nemusíš.

arrow
profile_image
ilentilka
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já používám bio Wurtzl. Je tam jenom zelenina, sůl, žádný glutamát atd.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky používejte do polévek bílé víno Super je třeba francouzská cibulačka, ale můžete i do zeleninových polévek. Nebo do pyré z kořenové zeleniny. Chutná to úplně super

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já taky jedině z čitých vývarů, občas přidám sojovou omáčku Shoyu - bez jakýchkoliv konzervantů či jiných chemických přísad

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené