arrow
profile_image
Vanilla
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslíte, že může fungovat partnerský vztah křesťana a ateisty?
Samozřejmě, že hodně zaleží na tom, jak věřící bere svojí víru, ale i přesto, že bychom se nebavili o zarytých fanaticích, myslím, že křesťanské naboženství hodně člověka ovlivňuje, a to se musí promítnout i ve vztazích. Nemluvě o přístupu jeho věřících rodičů a sourozenců k vám...

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vanilla
Jojo, něco hodně o tom vím. Nejsem přímo nevěřící, "něčemu" věřím, ale nemá to nic společného s žádnou církví. Přítel je křesťan. Zatím jsme to neřešili do hloubky, ale třeba svatba by byl problém, on jedině v kostele, já jsem proti. A s rodiči...? Zatím v pohodě,ale těžko říct, co si oni myslí a jak to berou.

Já jsem nevěřící a přítel věřící, naštěstí ne zapřísáhlý kostelník. Spíš jeho rodiče to prožívají. Svatbu v kostele mít nebudeme ale určitě bude trvat na pokřtění našich dětí, takže cítím, že budu muset ustoupit. Naštěstí to nevidím, jako nic špatného, takže proč ne. Já jsem taky pokřtěná a v ničem mě to neomezuje. Myslím, že je to hlavně o domluvě a kompromisech. Ostatně jako všechno ve vztahu.

arrow
profile_image
Alice108
od 7. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ja si myslím, že by to nemusela být překážka. Můj otec je věřící a mamča ateista a klape jim to dobře. Nikdo nikomu svůj názor nenutí. Záleží jakým způsobem je ten člověk věřící. Můj táta dvakrát do roka zajde do kostela, myslí si svoje, ale není to žádný pánbíčkář. Prostě věří a konec, bere to jako svůj osobní pohled na svět. Ze strany druhé mám známého, mladý kluk, který věří a být bych s ním nemohla, protože pořád říká, že za všechno může bůh, že boha chválí a tak a že ten, kdo nevěří, půjde do pekla. A to jako partnerka bych pořád poslouchat nemohla. Ono taky někteří ateisté se chovají mnohem lépe než někteří věřící. A na rodině samozřejmě také záleží, do jaké míry je tolerantní a dokáže vidět svět z více úhlů pohledu..

arrow
profile_image
elesse
od 12. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

zrovna nedávno jsem byla na svatbě svých kamarádů. Manžel tvrdě proti církvím, manželka věřící. ale taky je fakt, že ona "jen věří", nechodí každý týden do kostela, chodí jen na vánoce a velikonoce a nikomu to nechpe. takže ano, fungovat to může

arrow
profile_image
rattty
od 29. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já si myslím, že fungovat to může, pokud jsou ochotný jeden druhému ustoupit a domluvit, tak to problém není...

Žila jsem s věřícím a co se týče tohoto, tak mezi námi žádný problém nebyl. Možná je to tím, že nejsem věřící jako katolík nebo křesťan, ale určitou víru mám. I když do žádného náboženství nespadám. Takže proč by to nemohlo fungovat? Dokonce jsem s ním klidně šla do kostela, problém v tom nevidím, ač jsem se nemodlila jako ostatní, tak jsem tam čerpala energii.

Já jsem věřící, přítel nevěřící. Sice mě občas trošku iritují některé jeho názory v této oblasti, ale proti pokřtění dětí nic nemá, do kostela mě odveze a zas přiveze, na svatbu v kostele taky přistoupí, já ho do ničeho nenutím, jakože třeba aby se mnou šel někdy do kostela(i když občas se na Vánoce překoná do kostela vstoupit), takže nám to jde docela dobře. Co dle mé zkušenosti moc fungovat nemůže je vztah křesťana a muslima, i když třeba se taky někdo takový najde, komu to vyšlo.

Mimochodem děti pokřtěny nejsou, necháme je, aby se mohly sami rozhodnout.

arrow
Neprodává v Bazaru

Vztah ateisty a věřícího fungovat může. Je to vždy o kompromisu. Pravda je, že víc ústupků bude muset dělat ateista. Ať už jde o svatbu v kostele, křest a popřípadě jiné. Věřící se od svých hodnot hůře odchýlí než nevěřící. Jinak já znám desítky lidí co byli pokřtění, a v kostele pak už snad nikdy nebyli. Mně to nepřijde jako žádný rozdíl, jestli je tady v ČR někdo křesťan, nebo ateista. Ono to nějak splývá Vztah křesťana a muslima fungovat může. Záleží jak je ten muslim open minded.Nejhůře se jedná o výchově dítěte. Dle Islámu jde náboženství z otce na dítě, takže pokud je jeho víra vlažnější, tak je mu to putna v co si bude věřir dítě. Ale takových moc neznám. Takže pokud se žena nepodřídí tomu, že bude mít doma malého muslima, tak to fungovat nebude. Bohužel.

arrow
profile_image
Courtney
od 14. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobní zkušenost - chodím do křesťanského společenství, manžel není křesťan. Přesto je k mé víře tolerantní, měli jsme dokonce církevní svatbu - kazatel kapánek poupravil manželský slib (pouze pro manžela) a výchova dětí - to už je horší, nebrání mi v tom, abych je s kžesťanstvím seznámila, ale pochopitelně nechce, abych jim zakazovala jiný pohled na svět. Ale normálka chodí se mnou děti do sboru - do nedělní školky, jen prostě tatínek nás tam jen odveze a přijede pro nás, což moc nechápou, ale zároveň to ani neřeší (zatím) Jinak co se týče vztahu, tak úplně v pohodě - všechno, včetně sexu (tady by se totiž mohl někdo mylně domnívat, že sex je v křesťanství něco zapovězeného, něco o čem se nahlas nemluví, ale to je OMYL)

Já s tím moc dobrou zkušenost nemám, já jako ateista bych těžko snášel, že by přítelkyně/manželka vykládala potomkům o sedmidenním tvoření světa, nevhodnosti antikoncepce a podobně (ofic. katolický postoj)...
Už jenom na křtu jsme se neshodli a to i když jsem chtěl nechat rozdnutí na děckách samotných (a to jsme se bavili jen hypoteticky...).

arrow
profile_image
tamuska
od 20. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak já jsem ateistka a manžel pochází ze silně věřící rodiny - církve adventistů.Ne že bych chtěla nějakou církev pomlouvat či jinak zesměšňovat ale tato církev neuznává Vánoce,do kostela chodí v sobotu, o sobotách nepracují a nejí vepřové,nepijí alkohol a samozřejmě o drogách ani nemluvím a uznávají sex po svatbě. Manžel sice není klasický zapřisáhlý věřící, který dodržuje tyhle zásady ale jeho matka nejdřív na mě tlačila ať s něma jdu,poznám něco jiného a bla bla.Důrazně jsem jí řekla,že mám na tyto věci jiný názor a nepřeji si,aby mě do toho spolku zatahovali a ani mé děti.Jsem tolerantní,o jejich víře si myslím své a s manželem jsem na začátku vztahu si udělali mezi sebou jasno ohledně svatby,křtu dětí a výchovy.V pohodě nám to spolu klape,manžel chodí s klukama na pivo a chová se v podstatě jako každý ateista.Svatbu jsme měli klasicky na radnici,sex jsme si užívali před svatbou a víru dětem necpe takže já myslím,že z pozice ateistky je to o domluvě.Vánoce slavíme jako každý jiný člověk v republice.Ať jsme věřící či ne.Přece by jsme se neochudíly o tak krásné svátky.Já náhodou tu atmosféru zimy a vánoc a vůně cukroví miluji a k tomu rozzářené očička dětí no jééééé....

tamuska
No, je nutno dodat, že Vánoce neslaví jen Ti ortodoxní adventisté, ale 99% ostastních ano.
Jen jsem se chtěla zeptat. Proč je pro ateistku, za kterou se považuješ tak důležité slavit Vánoce. Vždyť to je přece křesťanský svátek?

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Romísek: Proč je pro ateistku, za kterou se považuješ tak důležité slavit Vánoce.

Spíš bych se zeptala, proč je pro nás tak důležité slavit vánoce, osobně na nich zajímavého nevidím.

Cituji matadi: Spíš bych se zeptala, proč je pro nás tak důležité slavit vánoce, osobně na nich zajímavého nevidím.

No tak obecně:
Pro křesťany jsou důležité, protože se podle nich narodil Spasitel Ježíš Kristus.
Proč je slaví ateisté netuším a proto jsem se tamusky zeptala.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené