Cituji hellusha: Pokud je v občankách partnerů uvedeno stejné trvalé bydliště, neměl by to být problém. Jedná se o členy jedné domácnosti, druha a družku. České právo s těmito vztahy počítá.
docela mě tohle děsí... to pak poskytují informace např. všem obyvatelů bytovky? To přece není možný? V případě, že člověk nastupuje plánovaně, tak vyplňuje osoby, které může nemocnice informovat, ale co v případě nehody? To se může přijít zeptat i sousedka?
tkanule
No to už bys tu společnou domácnost rozšiřovala trochu moc. Definice osob blízkých a domácnosti se nachází v občanském zákoníku. Pokud tě to hodně zajímá, tak si to vyhledej. V podstatě jde o bytovou jednotku (nebo něco obdobného), ve které se nachází lidé, kteří by újmu toho druhého důvodně pociťovali jako újmu vlastní a společně se o domácnost starají. Každopádně lidé z jednoho paneláku členy jedné domácnosti nejsou. Myslím, že v těch nemocnicích záleží dost na lidech, jak jsou ne/ochotní. Asi těžko budou sestry ve špitále na katastru zkoumat, co je kde za barák. Jako s pošťačkama, mně mamčin dopis nevydá, ale sousedce ano My s přítelem bydlíme v RD (oba to máme v občance jako trvalé bydliště), navíc máme písemné prohlášení, že žijeme ve společné domácnosti jako druh a družka, takže si na sebe můžeme vzít i OČR apod. Také máme závěti sepsané jeden na druhého. Toto řešení považuju za dostatečné, rychlé, levné, účelné a účinné.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.