Cituji Dendínka: A kamarádčina babička nám radila posilování pánevního dna, ona docela sportovala a tak, a prý její porody proběhly poměrně rychle
pokud je pánevní dno hodně pevné, bývá právě u vysportovaných žen, je porod delší, protože pánevní dno odolává hlavičce a nemá takovou vůli jako pánevní dno nesportovkyň (osobní zkušenost, jsem porodní asistentka)
jinak ta jóga a vše co tě bude učit soustředit se a koncentrovat sama na sebe je fajn. Můžu doporučit těhotenskou jógu, pak až se zadaří .
Cituji eve.: pokud máš problémy s dásněmi nebo zuby, tak je začít včas řešit.
výborně, díky
Cituji Dendínka: paní doktorka mě pochválila za jógu, pilates a plavání, to je dobré na posilování zad, což se bude hodit. A kamarádčina babička nám radila posilování pánevního dna, ona docela sportovala a tak, a prý její porody proběhly poměrně rychle (ale to je asi až k tomu závěru )
super, díky...Kegelovy cviky cvičím už dlouho, tedy ne kvůli porodu, ale kvůli sexu Doufám, že je využiju i takhle.
Posilování kosterního svalstva je určitě důležité, díky.
Cituji Dendínka: Joo a prý je dobré zkusit jablečný ocet/kysané zelí
hmm, zajímavé, děkuji
Cituji Dendínka: různé ořechy
a co ořechy v těhotenství, ano nebo ne? Arašídy jistě ne, ale ty ostatní?
Holky, mám radost, konečně někdo, kdo reaguje k věci
Cituji nikita13: nechci se tě dotknout,ale těmhle "internetovým" matkám se vždycky jen směju
Nezlob se, ale mě by ses dotkla. Nevím, co je k smíchu na tom, že ji zajímají zkušenosti ostatních. A nechápu, proč by měla být úzkostlivá matka jen proto, že se zajímá o to, co by pro svoje budoucí miminko mohla udělat dopředu. Jasně, že psychický stav hraje obrovskou roli, ale když to jde, proč neudělat i něco navíc?
Cituji Jully: a co ořechy v těhotenství, ano nebo ne? Arašídy jistě ne, ale ty ostatní?
Jím lískáče a nesolené pistácie.
Cituji eve.: pokud je pánevní dno hodně pevné, bývá právě u vysportovaných žen, je porod delší, protože pánevní dno odolává hlavičce a nemá takovou vůli jako pánevní dno nesportovkyň
je fakt, že s tím mívají problémy třeba jezdkyně na koních, něco na tom bude - ale do té míry já své pánevní dno v životě nevypracuju
Cituji Jully: chemickým potravinovým doplňkům bych se ráda vyhnula
je i organická kyselina listová
Jinak já bych nedoporučila, těhotenské vitamíny. U matek, které je užívaly jsou zaznamenány větší plody a s tím roste i porodní poranění.
Také si nemyslím, že by jsi byla úzkostnou matkou. Jen v této době, když vidím, jaké jsou problémy s těhotenstvím, tak se sama ráda dozvím tipy a zkušenosti.
Cituji eve.: pokud je pánevní dno hodně pevné, bývá právě u vysportovaných žen, je porod delší, protože pánevní dno odolává hlavičce a nemá takovou vůli jako pánevní dno nesportovkyň (osobní zkušenost, jsem porodní asistentka)
Následuje sekce potvrzuju.
Cituji Jully: jak na to své tělo co nejlépe připravit.
Nijak zdravé tělo se s tím vyrovná úplně v pohodě a těhotenství není choroba.
Čím míň to budeš řešit,tím spokojenější budeš.
Cituji Dendínka: že se zajímá o to, co by pro svoje budoucí miminko mohla udělat dopředu. Jasně, že psychický stav hraje obrovskou roli, ale když to jde, proč neudělat i něco navíc?
Přesně takhle to vnímám...leckterá žena dělá maximum pro dokonalý make-up, dokonalé nehty a podobné povrchnosti, a na něco tak zásadního, jako je zdraví svého dítěte (i když je zatím ještě "na houbách") úplně kašlou. Možná je to tím, že efekt make-upu a nehtů je vidět hned, zatímco efekt zvýšení pravděpodobnosti zdraví je vidět po mnoha letech až desítkách let, a navíc ne v přímé spojitosti.
Cituji Tiakia: Čím míň to budeš řešit,tím spokojenější budeš.
já budu spokojená, když budu vědět, že jsem pro své budoucí dítě udělala maximum - a naopak rozhodně nebudu spokojená, když na to budu kašlat
Reaguji na Tiakia:
Aha, takže ty cviky až po porodu? Já právě myslela, že by to mohlo mít souvislost s porodními stahy, takže by to trošku mohlo pomáhat. .ale nerozumím tomu, tak se ráda nechám poučit.
Ano souhlasím s kyselinou listovou užívat už tak 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím. Jinak např. tak nějak "prokouknout" svůj cyklus, třeba už teď začít sledovat, kdy máš ovulaci, ať potom víš, kdy bude nejlepší, se na to vrhnout.
Reaguji na Dendínka: v pohodě. U sportovních žen je výhoda, že jsou trénované, snadněji vydýchávaji kontrakce a při tlačení mají silnější břišní svaly a jejich tlačení je silnější a efektivnější, protože mají svaly.
Bohužel často ted ženy mají těhotenství jako nemoc a těhotenství proleží, pak nemůžou poslední měsíce těhu vyjít schody bez přestávek a zadýchání a to nemluvím o porodu...
Cituji Jully: udělala maximum
Maximum je být zdravá,vyrovnaná a spokojená.
Tak si oběhni lékaře,nech si udělat komplet vyšetření a je to.
Necpi do sebe žádné nesmysly z lékáren a podobně.Když budeš mít chuť na šlehačkový dort,tak ho sněz klidně několik kusů,nedrž diety a neřeš kila,která nabereš.
Opravdu to stačí.
Cituji Dendínka: Aha, takže ty cviky až po porodu? Já právě myslela, že by to mohlo mít souvislost s porodními stahy, takže by to trošku mohlo pomáhat. .ale nerozumím tomu, tak se ráda nechám poučit.
nn, Kegelovy cviky rozhodně už před porodem a ideálně už před otěhotněním...eve podle mě měla na mysli profi sportovkyně, které jsou fakt uvnitř "ztuhlé"
Cituji procinko: "prokouknout" svůj cyklus, třeba už teď začít sledovat, kdy máš ovulaci, ať potom víš, kdy bude nejlepší, se na to vrhnout.
díky, po vysazení horm.antikoncepce mám zatím ovulaci častěji, než bych si přála
Cituji Dendínka: takže ty cviky až po porodu?
Asi ano,já celý život cvičila,denně 120 sklapovaček + další posilovací cviky a porod nemožný právě proto.To mi řekl doktor.
Ale třeba to někdo zvládá v pohodě.Mně prostě nepovolilo nic.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.