Ahoj,
cca za půl roku bychom se chtěli začít "snažit" o miminko, a protože některé věci považuju za nesmírně důležité, řeším už teď, jak na to své tělo co nejlépe připravit.
Chtěla bych tedy požádat o tipy ženy, které jsou aktuálně těhotné nebo už mají děti, nebo se o ně snaží - prosím o doporučení stravy, cvičení, event. potravinových doplňků apod., prostě všeho, co vás napadne. A naopak prosím také o tipy, čeho se vyvarovat.
Současně mám dvě velké prosby:
1/ prosím holky/ženy, které mají s těhotenstvím nebo snahou o otěhotnění nulovou zkušenost, aby touto diskusí neztrácely čas.
2/ také prosím o vynechání komentářů typu "hlavní je psychická pohoda, nestresovat se" nebo "nejlepší je nechat tomu volný průběh a nic neřešit". Že je důležitá psychika víme všichni, a s přístupem nic neřešit nesouhlasím a nechci se tu pouštět do sporů. Chtěla bych, aby to byla diskuze přínosná. Díky.
Ideální příprava na těhotenství je se na to nijak zvlášt nepřipravovat. Ženský co do to vlítli, že ani nevědi jak taky nebyly připravený a maji zdravý dítě. Cvičení a stava ti stejně nezaručí zdravý dítě. Jasně, že to nechceš slyšet, potože je to pravda, ale s timhle přístupem budeš typická úzkostlivá matka.
Cituji redmary: [/cituji]
kolik máš dětí?
[cituji=redmary]Ženský co do to vlítli, že ani nevědi jak taky nebyly připravený a maji zdravý dítě.
tohle není argument - i závislačky například mohou mít zdravé dítě, jen s podstatně menší pravděpodností, navíc mít zdravé dítě ještě neznamená, že se taky bude zdravě vyvíjet.
Samozřejmě jde o to zvýšit šanci na to, že se plod bude zdravě vyvíjet, že se dítě narodí zdravé a že bude zdravě růst. Četla jsem na to řady studií a řešili jsme to hodně i ve škole - pro zdravý vývoj dítěte až do dospělosti i poté je prostě klíčové vytvořit vhodné podmínky už v momentě, kdy žena do jiného stavu přichází.
Cituji redmary: timhle přístupem budeš typická úzkostlivá matka.
S tímhle přístupem budu zodpovědná matka, to je sakra rozdíl.
A opravdu se tu nehodlám přít o to, zda je nebo není vhodné snažit se pro zdraví svého budoucího dítěte to nejlepší. Pokud nemáš konkrétní radu na základě své zkušenosti, pak prosím respektuj toto:
Cituji Jully: 1/ prosím holky/ženy, které mají s těhotenstvím nebo snahou o otěhotnění nulovou zkušenost, aby touto diskusí neztrácely čas.
2/ také prosím o vynechání komentářů typu "hlavní je psychická pohoda, nestresovat se" nebo "nejlepší je nechat tomu volný průběh a nic neřešit".
A pokud jsi nebo budeš ten typ matky, co na to kašle, tak přeji tvému dítěti hodně zdraví a hlavně štěstí.
Reaguji na Sophia:
díky, na emimino jsem koukala, ale zajímají mě i názory odjinud
Cituji Jully: Pokud nemáš konkrétní radu na základě své zkušenosti, pak prosím respektuj toto:
Ze svojí zkušenosti vim, že když to matky s timhle přeháněj tak roděj právě naopak dementy a neschopný lidi. Ale jestli to chceš tak se koukni třeba na modrykonik.cz to je taky o dětech.
Cituji Jully: . Četla jsem na to řady studií a řešili jsme to hodně i ve škole - pro zdravý vývoj
No tak já myslim, že tenhle základ co už víš stejně stačí.
Za sebe bych řekla, že krom vyváženého jídelníčku, přiměřeného pohybu a psychické pohody ti bude stačit kys. listová Po zjištění těhu jsem začala užívat Femibion.
Reaguji na Jully:
Četla jsem že je dobré brát kyselinu listovou ideálně 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím, je nezbytná pro správný vývoj plodu. A ten bod č. 2 který slyšet nechceš je dle mého názoru taky důležitý.
Já teda tělo nijak extra nepřipravovala, nechala jsem tomu volný průběh. Kyselinu listovou jsem začala brát až s potvrzeným těhotenstvím, bylo to v prvním trimestru, ve druhém gravital. Jedla jsem normálně, dopřávala si na co jsem měla chuť. Zkrátka jsem to neřešila.
Zkus zapátrat na netu.
Cituji redmary: Ze svojí zkušenosti vim, že když to matky s timhle přeháněj tak roděj právě naopak dementy a neschopný lidi.
Ale jdi, kolik jich takových znáš z vlastní zkušenosti? A dokonce i víš, že rodí neschopný lidi? Jak se pozná neschopný člověk? Odporný výraz "dement" mě u tebe nepřekvapuje.
Je otázka, co si představuješ pod pojmem "přehánějí". Jinak díky za odkaz, načetla jsem toho hodně, ale chtěla jsem slyšet i osobní zkušenost některých zdejších matek nebo skoromatek (což ty evidentně nejsi).
Cituji redmary: Ideální příprava na těhotenství je se na to nijak zvlášt nepřipravovat.
Cituji redmary: s timhle přístupem budeš typická úzkostlivá matka.
souhlasím mám 2 zdravý děti
nechci se tě dotknout,ale těmhle "internetovým" matkám se vždycky jen směju
nezlob se,ale fakt to moc hrotíš... kdybys chtěla být čistá jak lilie,tak ani nemůžeš na ulici a dýchat ten smog...
jinak je zbytečný a spíš na škodu ty přípravky multivitamínů,kde jsou všechny.nejdůležitější co potřebuješ doplňovat je v přípravku Pregnium,to jsem brala já.
pregnium
Cituji mafeska: že je dobré brát kyselinu listovou ideálně 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím,
výborně, díky... někde jsem četla, jak moc naopak škodí nadbytek listovky apod., proto mě opravdu zajímají jen konkrétní osobní zkušenosti, teoretické znalosti mám, leč praktické chybí
Pregnium
Walmark PREGNIUM je doplněk stravy určený speciálně pro období plánování mateřství, těhotenství a dobu kojení. Nejde o klasický multivitamin, Walmark Pregnium pomáhá doplňovat především ty látky, které jsou pro období těhotenství a kojení nejdůležitější a u kterých se potvrdila účinnost pro zdravý vývoj plodu, a celkové zdraví těhotné i kojící matky. Jedná se o DHA (kyselina dokosahexaenová), kyselinu listovou a důležité minerály – hořčík a jód. DHA je omega 3 nenasycená mastná kyselina, která během těhotenství a kojení pomáhá významně podporovat vývoj nervové soustavy, mentální schopnosti a zdraví očí. Kyselina listová a jód ovlivňují správný vývoj plodu, zejména centrální nervové soustavy (mozku a míchy). Dostatečný příjem hořčíku napomáhá zdravému průběhu těhotenství. Doporučené dávkování: 2 kapsle denně po jídle, zapít tekutinou. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno dětem do 3 let.
u nás se doporučuje jíst kyselinu listovou min. 3 měsíce před těhu, pokud jsi hubená a máš strach ze striíí mazat už ted bříško a pak asi redukce váhy u silnějších s nadváhou (ale mám pocit, že jsi tu někde psala, že děláš medicínu, tak tyhle věci znáš)
pokud máš problémy s dásněmi nebo zuby, tak je začít včas řešit.
Nic více mě momentálně nenapadá.
Reaguji na Jully:
Mně je úplně hloupé Ti sem něco psát, když koukám, že studuješ medicínu
ale - paní doktorka mě pochválila za jógu, pilates a plavání, to je dobré na posilování zad, což se bude hodit. A kamarádčina babička nám radila posilování pánevního dna, ona docela sportovala a tak, a prý její porody proběhly poměrně rychle (ale to je asi až k tomu závěru )
Ke stravě - kyselina listová, dobrá na genetiku (doufám, že to nepletu), takže špenát, čočka a různé ořechy, potom taky kvalitnější ryby a mořské plody. No a každopádně celková zdravá strava, ale to asi netřeba zdůrazňovat.
Joo a prý je dobré zkusit jablečný ocet/kysané zelí - má to čistit tělo od škodlivých látek.
Z doplňků stravy mě napadá jen hořčík, ale to proto, že občas mívám křeče ve svalech a paní doktorka mi říkala už předtím, že je na to dobrý a že prospívá i v těhotenství. Ale zase se nemá nic přehánět, no..
Nic objevného jsem neřekla, jak tak koukám ale vážně mě nenapadá žádná extra příprava, promiň
Gratuluji ke krásnému rozhodnutí
Cituji nikita13: těmhle "internetovým" matkám se vždycky jen směju
nezlob se,ale fakt to moc hrotíš... kdybys chtěla být čistá jak lilie,tak ani nemůžeš na ulici a dýchat ten smog...
to je mi jasné, sem asi hodně ovlivněná svým studiem (tudíž nejsem internetová matka, znalosti opravdu nemám z netu, jen chci k tomu slyšet ještě konkrétní praktické zkušenosti),
Cituji nikita13: jinak je zbytečný a spíš na škodu ty přípravky multivitamínů
s tímhle souhlasím, proto jsem je psala jen jako eventualitu - chemickým potravinovým doplňkům bych se ráda vyhnula
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.