Dejnicka
Souhlas!!!! Mám taky známý, co rodiče dosáhnou sotva na životní minimum a oni makají jen aby si mohli zaplatit školu. Je to třeba- Hotelovka, UJAK, a pak něco s bankovnictvím, ale na název školy si nevzpomenu.
Markét
přesně tak, konečně někdo rozumný. Tady mi to přijde, jak kdyby se člověk měl stydět za to, že chodí na soukromou školu, přitom v zahraničí je to přesně naopak.
Ahoj holky, s tím přístupem k soukromým VŠ u nás máte pravdu. Já chápu, že např. Karlovka má své jméno, tradici a pro vyučující je prestižní přednášet právě v jejích prostorách, ale úplatky na ní taky jen kvetou (pardon, měla jsem na mysli "sponzorské dary") a při přijímačkách některé fakulty absolutně neberou v potaz, že kapacity učeben mají také své limity, takže pak nastanou i situace, že studenti sedí v uličkách na zemi. Dovolím si i tvrdit, že jediným důležitým ukazatelem bývá úroveň samotného učitele.
Stejně nejvíc záleží na tom, co dotyčný umí a jak bude pak působit v praxi
Tak to bohužel nemohu posoudit, já chodila jen na jednu státní a ty rozdíly byly markantní i u jednotlivých přednášejících (přestože např. nevedli semináře a viděli nás v podstatě až na zkoušce). Zajímalo by mě to.
Markét
od nás z gymplu všichni co studují soukromou meli dost hrozné známky (jinam by je nevzali a i kdyby, tak by to nedodělali)
a když se podíváte na bežné soukromé střední, tak tam je to vidět nejvíce, studenti tam na školu kašlou, bohatí rodiče je tam dají, aby aspoň maturitu měl, ty děcka se neučí, ale za to znají všechny prestižní módní návrháře..a to je opravdu běžné- a pokud to někdo nevidí, tak je buď slepý a nebo to nechce vidět (mluvím o těch běžných ne o nějakých francouských školách za statisíce- tam je to asi uplně jiné a kvalitní).
Nějak se nám ztratilo původní téma... nechcete někdo založit téma Studium na SŠ/VŠ? Nerada bych to zde zamykala, protože Eviny starosti může mít i nějaká jiná maminka.
hašlerka
přimlouvám se za to, abychom tady opravdu neřešily rozdíly mezi státními školami a soukromými, v tom se určitě spousta z nás neshodne a určitě to tady taky nevyřešíme. Navíc je to téma jak s dítětem na vysoké škole ....
No přiznám se, že už se týden s dcerou učím - resp. ona se učí dějiny Německa a já jí vysvětluji souvislosti, např. co se stalo, když někoho ve středověku exkomunikoval papež z církve. Jí to prostě nic neříká, naučí se - dal ho do klatby - a pak se diví, že ten panovník byl ochotný pěšky jít do Říma aby to odčinil a ptá se proč
Je to správné jí to vysvětlovat, nebo jí mám říct - holka vem si víc dějepisných učebnic ?
eva1960
myslím, že dcera může být ráda, že ji matka pomůže, mě nepomáhá nikdo (nikdo není v oboru) a je to škoda (nemusela jsem se tolik dřít sama a mohla jsem využít vzanosti efektivněji).
hašlerka
na netu toho vysokoškolák moc odborného najít nemůže (vždyť je tam spousta neověřených info).
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.