Cituji Ciiicaaa: Tak bych přestala hledat ve státním sektoru, nejen že tam není práce, ale ty platy jsou absolutně příšerné. V soukromém sektoru je nejen větší šance, ale také vyšší ohodnocení. A není tam třeba diskutovat o nějakém zatajování studia.
No ja myslela soukromy, i tam si firma radši na nějakou low pozici vezme SŠ než VŠ.
Cituji Siiri: No ja myslela soukromy, i tam si firma radši na nějakou low pozici vezme SŠ než VŠ.
Isteže,
Ptž ak potrebujú asistentku (variť kafe, triediť poštu a dvíhať telefón), tak Ing. či Mgr. je prosto prekvalifikovaná, a je značne vysoké riziko, že im ešte v skúšobke oddíe za lepším (platovo. ledaže by súhlasila s malým platom a stačilo jej to, viď Cica).
To je realita.
A ich náklady na zaúčanie, a neustále vypisovanie nových výberových konaní...a zapodievanie sa týmto... (čas.. a čas sú peniaze, ktoré mohli investovať lepšie).
Cituji Siiri: No ja myslela soukromy, i tam si firma radši na nějakou low pozici vezme SŠ než VŠ.
Myslím si pravý opak. Pokud už na pohovoru člověk ví, jak si firma stojí a kolik asi tak na pozici může uvolnit peněz a řekne si částku, kterou dokážou akceptovat obě strany - firma si vybere kvalifikovanějšího člověka, kterého si zaučí a v budoucnu pro něj bude "použitelnější" (bereme-li v potaz to, že se firmě zdají oba uchazeči stejně schopní).
Cituji Ciiicaaa: firma si vybere kvalifikovanějšího člověka, kterého si zaučí a v budoucnu pro něj bude "použitelnější" (bereme-li v potaz to, že se firmě zdají oba uchazeči stejně schopní).
Pokud je pozice nižší firma ma strach že dotyčny to ma jako přechodak a zdrhne. A ono to tak byt nemusi.
Cituji sajunka11: Holky a co třeba rovnou zatajit pohlaví? Jakože co jim je do toho, že jsem nebo nejsem žena? Ťukat do počítače budu stejně, ne?
No, možná by se to někdy hodilo.
Cituji Ciiicaaa: když jsem se např. registrovala na ÚP tak jsem ho uvedla samozřejmě.
Můžu se zeptat, asi budu trochu OT, proč jsi se registrovala - jako jestli se to musí, nebo jestli to je k něčemu dobré ? (Myslím např. v situaci absolvent nebo ještě student)
Cituji Michalinda222: zákonem je dané, že absolvent VŠ by měl mít čistého nad 20 000, ale tak nemůže zase jít makat třeba za kasu žejo? platí to pouze pro odpovídající prcovní pozice
a v kterem pak?
Cituji Michalinda222: zákonem je dané, že absolvent VŠ by měl mít čistého nad 20 000,
chcem vidiet ten § a ten zakon
Cituji Siiri: Pokud je pozice nižší firma ma strach že dotyčny to ma jako přechodak a zdrhne. A ono to tak byt nemusi.
Tak já nepočítám s tím, že by se člověk s VŠ ucházel např o práci řidiče ještěrky aby to byl až takový extrém ...
Cituji Michalinda222: zákonem je dané, že absolvent VŠ by měl mít čistého nad 20 000,
Týjo, asi jsem absolvent špatné VŠ nebo žiju ve špatném státě, který se řídí špatnýma zákonama
Cituji Minette: Můžu se zeptat, asi budu trochu OT, proč jsi se registrovala - jako jestli se to musí, nebo jestli to je k něčemu dobré ? (Myslím např. v situaci absolvent nebo ještě student)
Protože jsem přestala být studentem a neměla jsem zaměstnání, posléze při překlenutí doby mezi odchodem z jednoho zaměstnání a nástupem do druhého zaměstnání, pokud bych se neregistrovala, musela bych si sama platit zdravotní pojištění, což mi přijde zbytečné U druhé registrace jsem navíc měla nárok na podporu v nezaměstnanosti, tak proč se o ně nepřihlásit. Pokud jsi student tak se samozřejmě neregistruješ - to za tebe platí pojištění stát, při zaměstnání ho za tebe platí zaměstnavatel. Na úřadu práce se registruješ když za tebe nemá kdo pojištění platit.
Cituji Michalinda222: zákonem je dané, že absolvent VŠ by měl mít čistého nad 20 000
jo to by bylo fakt super
Cituji Michalinda222: ale tak nemůže zase jít makat třeba za kasu žejo
to je mi logika . . .
Cituji lulamae: chcem vidiet ten § a ten zakon
Cituji Ciiicaaa: Protože jsem přestala být studentem a neměla jsem zaměstnání, posléze při překlenutí doby mezi odchodem z jednoho zaměstnání a nástupem do druhého zaměstnání, pokud bych se neregistrovala, musela bych si sama platit zdravotní pojištění, což mi přijde zbytečné
Takže i studenti přes 26 let věku, nebo absolventi, kteří nemají odpracovaný ještě tu požadovanou dobu se mohou registrovat a ÚP za ně platí zdravotní pojištění?
Cituji Ciiicaaa: Pokud jsi student tak se samozřejmě neregistruješ - to za tebe platí pojištění stát, při zaměstnání ho za tebe platí zaměstnavatel. Na úřadu práce se registruješ když za tebe nemá kdo pojištění platit.
Jde mi o situaci, když je ti 26 let a ještě studuješ - např. máš narozky uprostřed semestru - nedávno řešila spolužačka a řekli jí prý na VZP, že si ho musí platit sama, takže ji vlastně ani nenapadlo, že by to mohl platit úřad práce.
Já zas vycházela z toho, že na úřad práce je zbytečné se registrovat, když nemám při studiu napracovanou tu dobu. Ale to s tím zdravotním pojištěním mě zajímá.
Cituji Michalinda222: zákonem je dané, že absolvent VŠ by měl mít čistého nad 20 000, ale tak nemůže zase jít makat třeba za kasu žejo? platí to pouze pro odpovídající prcovní pozice
a ted jsem si představila to prozřeni, že slečna s touhle vidinou 3 roky studuje VS a pak pujde hledat praci.
Reaguji na Siiri:
presne.
z inej diskusie:
"Mě ještě zajímá - když mám VŠ titul o třech písmenech, jakože Ing., nebo Mgr., tak je pravda, že je zákonem stanovená minimální mzda pro takového člověka s titulem Ing., nebo Mgr. nějak na 15 000 Kč a oficiálně prostě nemůžeš od zaměstnavatele dostávat méně než těch 15 000 Kč, když vlastníš takový titul ?"
Premýšľam, čo takí, čo majú 4písmenkový titul... hmmmm
Cituji Michalinda222: zákonem je dané, že absolvent VŠ by měl mít čistého nad 20 000
Vida, tak aspoň něco splňuju, to jsem ráda
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.