Reaguji na Monaa: Umíš číst?? Nejsi arogantní proto kde studuješ... To je přece hloupost. JSi arogantní ve svých příšerných přespěvcích. Opravdu nevím, co si tady kompenzuješ, ale inteligence to není určitě
Reaguji na Sasanka:
Ježiši jakou reklamu, dyť vy jste to uplně překroutily...... Je mi z vaší zloby zle...
Cituji Monaa: Je mi z vaší zloby zle...
se nediv, po tom, co píšeš...
já se na jedné straně musím zastat Monyy, která sice reagovala trochu přehnaně, ale zas chápu, že ji naštval přístup některých z vás a sice to bezmyšlenkovité opovrhování kvalitou soukromých VŠ..na straně druhé chápu i lidi, kteří třeba studují medicínu nebo práva a vadí jim, že někdo na soukromé VŠ získá titul, na který rozhodně nemakal tak, jako oni...já třeba přiznávám, že bych výše zmiňované vystudovat nejspíš nezvládla...ale to byste opravdu museli odsoudit i hodně veřejných VŠ....shrnula bych to tak, že každý má právo zvolit si VŠ, na kterou se hlásí...takže shazování kohokoli kvůli výběru školy je opravdu trochu ubohé...přála bych všem, aby získali uplatnění v tom, co je baví, nehledě na typ VŠ, to je vše
Cituji Pet51: Odpověď na to, jestli zaměstnavatelé upřednostňují absolventy veřejné VŠ je "ANO". Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, můžeme si o tom psát na Omlazení, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Pokud se nejedná o absolventa, ale o uchazeče s 10-20ti letou praxí v prestižní firmě a super referencemi, je jim celkem jedno, co vystudoval a to včetně oboru
Perfektně řečeno
Myslím, že nejenom tady se z projevů studentek ze soukromých vysokých "škol" dá ledacos odvodit. Nechci nijak extrémně paušalizovat, ale osobně neznám nikoho, kdo by studovat soukromou vysokou a měla bych pocit, že by zvládl jakoukoliv veřejnou. Jsou to prostě tací, kterým jde buď o statut studenta, nechce se jim pracovat, nebo se jejich rodiče můžou chlubit, že "dcera studuje vysokou!".
Nechápu, proč by člověk, který na vysokou má, dobrovolně platil ročně x tisíc. Všechno to jsou jenom a jenom výmluvy. Že ten a ten obor není na žádné veřejné vysoké? No, tak to má asi svůj důvod. A to o rodině, dojíždění, práci.... Taky řeči, když se chce, jde všechno. Kamarádky mamka studuje po padesátce svojí vysněnou psychologii, dojíždí 150 kilometrů, do toho má práci plus částečný úvazek v lidovce.
Přesně, jak psala Pet - lidé z veřejných VŠ budou mít vždycky výhodnější pozici, to je prostě holý fakt.
Já zas znám pár lidí, co studují soukromou a zvládlo by veřejnou, mnohdy ale ne veřejnou v tom navazujícím oboru. Většinou to berou z lenosti, protože proč se snažit na přijimacky, když to rodiče stejně zaplatí nebo s vidinou toho, že budou třeba už na celý úvazek pracovat. Ovšem to se bez té lenosti dá mnohdy zvládnout i u denního studia na veřejné. Teď můžu říct, že na žádném ACčku na ty lepší pozice, jsem se nepotkala s nikým, kdo by měl soukromou.
Zastánci soukromých škol, bohuže, nebyly v této diskuzi ani schopni držet se tématu, natož vznášet relevantní argumenty.
Ano, zaměstnavatelé upřednostňují lidi z veřejných VŠ. A zdá se mi to tak zcela v pořádku
Už jen ten koncept, že vzdělání dostane ten, kdo si za něj zaplatí...ano, samozřejmě, mají zkoušky, ale berou skoro všechny...a pak, pojďte studovat k nám, dáme Vám mobil/tablet/slevu
Také záleží jakou VŠ máš namysli - myslím směr. Já jsem na veřejné škole týkající se zdravotnictví (nebo spíš byla), má škola byla dříve soukromá a pochybuji, že by to tam měl někdo nějak jisté...Ty lidé co tam učí jsou neoblomní. A holky co tuto školu vystudovaly - jak sestry, porodní as., fyzio apod. jsou zaměstnány a školu hodnotí jako velmi náročnou - ne velmi těžkou.
kamarádka ze stejného oboru ze soukromé školy, by vám potvrdila, že zaměstnání sežene a nemá problém s tím, že je ze soukromé - ale bavíme se stále o oblasti zdravotnictví!
Navíc můj přítel je programátorem - čerství Ing. a nechtějte vědět jk probíhali jeho státnice - kdy mu dva dny před státnicemi vedoucí komise řekla, jaké bude mít OT! a to je na veřejné VŠ, která je v jeho oboru považována za nejnáročnější!
Díky tomu máme doma červený diplom. Neříkám, že ty roky na škole byla lehárna a že tak probíhaly i ostatní ZK, ale u státnic?
Cituji eve.: Díky tomu máme doma červený diplom. Neříkám, že ty roky na škole byla lehárna a že tak probíhaly i ostatní ZK, ale u státnic?
Na spoustě náročnejch škol se o státnicích traduje, že je to ta z lehčích zkoušek. Titul přece není za ten jeden den, na kterej se našprtám okruhy. Znalosti dokazuješ celé studium, hodinama a hodinama práce v semestrech (podle mě největší rozdíl mezi veřejnou a soukromou školou, respektive mezi dobrou a špatnou je to jestli člověka nutí makat na vlastních věcech dřív než v bakuli/diplomce). V závěrečný práci dostatečně prezentuješ své vědomosti a znalosti v oblasti, o kterou se skutečně chceš zajímat. A státnice už jsou jen taková tečka, opět spíš prezentace sebe sama a toho, že tam nejsem omylem - což se ovšem na těch náročnějších školách nestává.
Naopak na školách, kde nejsou takové požadavky během studia, se u státnic vyhazuje zhusta. Aspoň podle toho, co jsem vypozorovala já.
Rozhodně ale nemůžeš brát státnice jako jedinou určující věc kvality studia. Navíc červenej diplom může být podmíněn i výsledkama během studia, třeba u nás musíš mít průměr do 1,5 a jen jedno E za celé studium.
Reaguji na eve.:
Já zažila přesný opak Studovala jsem na MU. Celé studium jsem prošla celkem bez problémů, což mohlo být dáno i tím, že mě obor bavil, a bez horších známek, za to státnice byly příšerný zážitek. Můj dříve oblíbený profesor se proměnil v ironického sadistu, který se tetelil blahem, začal-li mu student u zkoužky kolabovat. Mě dohnal málem k slzám a k omdlení jsem taky neměla daleko. Lepší známka než E se nedávala.. Výsledkem bylo, že jsem ukončila studium s pocitem marnosti ze zbytečné práce a směsicí lítosti a vzteku..
Reaguji na Mallory Knox:
Cituji Mallory Knox: Celé studium jsem prošla celkem bez problémů, což mohlo být dáno i tím, že mě obor bavil, a bez horších známek, za to státnice byly příšerný zážitek.Výsledkem bylo, že jsem ukončila studium s pocitem marnosti ze zbytečné práce a směsicí lítosti a vzteku
Přesně můj případ.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.