Otázka je dost jasná. Setkala jsem se s názorem jedné pracovnice v personální agentuře, která povídala, že pokud vidí u někoho soukromou VŠ, tak dá životopis dospodu. Kamarádovo ségra zaměstnává pouze lidi z veřejné VŠ. Setkali jste se taky s takovým názorem? Případně byl někdo z Vás kvůli tomu odmítnut?
Myslím, že celkově o soukromých školách se traduje pověst o uplácení a ne až tak vysokých nárocích na studenty... takže možná proto si zaměstnavatelé mohou dělat takový obrázek.
Zaměstnavatelé dávají přednost hlavně praxi.A pokud je ta praxe vyrovnaná tak asi přednost má ten člověk z veřejné. (Mám soukromou) ,ale já jsem se s tímhle často nesetkala. Většinou se pak kouká na dost jiných věcí. Musíš tomu člověku prostě sednout.Pak se také dost často u nás kouká na vzhled a na věk.Bohužel je to tak.
Ano setkala. Jelikož mám státní VŠ, tak se mě teno problém netýká, ale 2 z mých kamarádů takto odmítli s odůvodněním, že dávají přednost uchazečům ze státních škol - šlo o manažerské pozice.
Všade vo svete sú súkromné školy prestížne a preferované, u nás je to zatial bohužial úplne naopak. U nás sa súkromná škola považuje za "nič". Je to škoda, že je ten systém takto nastavený.
Já se tomu upřednostnění veřejných škol nedivím. Moje bývalá spolužačka má nyní Ing. a to ve druháku musela přejít na soukromou, protože u nás nezvládala čtyři předměty. Na soukromé se pyšnila vyznamenáním a tuhle na FB čtu, že už je Ing. - přitom my všichni bývalí spolužáci pamatujeme její vědomostní výstřelky. Titul spíš dodělávala kvůli reprezentaci firmy, ve kt. pracuje.
Myslím ale, že v dnešní době je u nás ze všeho nejdůležitější praxe, alespoň s čím se setkávám já. Takže osobně jsem se nesetkala s tím, že by veřejná škola měla přednost, ale přednost má pro zaměstnavatele každý, kdo má praxi.
Reaguji na zuzak: Ona většina vysokých škol ve světě je placená. Nelze si představit pod pojmem "platím za studium v Anglii" podobný typ placené (tudíž soukromé) školy u nás. V cizině si platíš za to, že můžeš na té škole studovat, konkurence je tam obrovská, přijímají jen ty nejlepší z nejlepších a nikde nemáš napsáno, že tu školu dostuduješ, i když za ni platíš. U nás se během studia na soukromé škole šťouráš v nose, diplom sis totiž předplatila. Existují určitě i lidé, kteří se studiu na soukromé poctivě věnují, ale já znám spoustu příkladů ze svého okolí, jak ze soukromých středních, tak z vysokých, a opravdu kroutím hlavou, kdo všechno má dneska titul.
Ano, mluvila jsem se dvěma personalisty velkých firem, kteří mi potvrdili, že takové absolventy nepozvou ani na pohovor (pokud nemá člověk při studiu už nějakou super praxi nebo něco jiného výjimečného, jako super znalost více jazyků apod)
Cituji zuzak: Všade vo svete sú súkromné školy prestížne a preferované, u nás je to zatial bohužial úplne naopak. U nás sa súkromná škola považuje za "nič".
A to z jednoho prostého důvodu, přesně jak píše
Cituji de_la_magorissima: V cizině si platíš za to, že můžeš na té škole studovat, konkurence je tam obrovská, přijímají jen ty nejlepší z nejlepších a nikde nemáš napsáno, že tu školu dostuduješ, i když za ni platíš. U nás se během studia na soukromé škole šťouráš v nose, diplom sis totiž předplatila.
Všichni lidi ze soukromých VŠ, které znám (to zdůrazňuji, netvrdím, že je to tak úplně ve všech případech!), tam šli protože na veřejnou školu neudělali přijímačky nebo vyletěli. Bohužel...
Myslím, že není dobré házet všechny soukromé vysoké školy do stejného pytle. Určitě se najdou i výjimky.
Cituji vanie: Já se občas divím, kdo má titul i z veřejné VŠ...
To úplně souhlasím, ale pořád to není v takovém poměru jako na soukromé. Téměř na každé veřejné škole se najde pár studentů, kterým nebylo dáno a dostudují víceméně náhodou. Ale těm často ani ten titul nepomůže a časem se někde ukáže, jestli na to měli nebo neměli..
Cituji de_la_magorissima: V cizině si platíš za to, že můžeš na té škole studovat, konkurence je tam obrovská, přijímají jen ty nejlepší z nejlepších a nikde nemáš napsáno, že tu školu dostuduješ, i když za ni platíš.
Reaguji na ILChazz:
Ano, to je na druhú stranu pravda. Len je škoda, že je to školstvo tak nastavené. Tie peniaze za školu by sa nemali zneužívať tým, že študenti majú automaticky zaistený titul ale práve na lepšie vybavenie školy a podobne. Rozdiel v získaných vedomostiach a vo "vymakaní" si titulu by nemal byť žiadny. Bohužial, u nás je to tak...všade kde si zaplatíš sa ťa držia zubami nechtami, aby nestratili príjem a potom to tak vyzerá. A to nie je iba v školstve.
Ale neznamená, že človek zo súkromnej nemusí ani hnúť prstom - poznám aj prípady kedy si na verejnej VŠ podplácajú profesorov, dekanov...
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.