Cituji opinka1: Nejsem líná, tvá škola mě nezajímá, tudíž nemám důvod ji pečlivěji zkoumat. Tvé argumenty typu, že jsem nejlepší apod. se rovnají malému dítět a zřejmě odpovídají tvé inteligenci, tím pádem i výběru školy
Taky tě mám ráda
Cituji vanie: Na některých soukromých školách vyučují profesoři z veřejných škol, takže na zkouškách mají většinou stejná kritéria.
To bych netvrdila, naše třídní ze střední taky chodila vyučovat a přivydělávat si na nedaleké učiliště. Přitom naše střední patřila v daném kraji mezi ty prestižní. Určitě kluky z učiliště nezkoušela stejně jako nás.
Cituji vanie: Jsou dva druhy soukromých škol: s.r.o. (továrna na peníze) a o.p.s. - to je trochu o něčem jiném.
Nevím jak jiné soukromé o.p.s. školy, ale třeba ta má bývalá spolužačka co propadala na střední, tak chodila na Vysokou školu finanční a správní v Pze (je to o.p.s), nyní je už Ing. a s prominutím byla blbá jak punštok..
Cituji vanie: Na některých soukromých školách vyučují profesoři z veřejných škol, takže na zkouškách mají většinou stejná kritéria.
Vůbec nemusí mít stejná kritéria U nás na škole jsou dva obory - zdravotnická bioanalytika a farmacie - učí to stejní lidé, v rámci jedné fakulty a požadavky ke stejným předmětům jsou jiné. Ani to, že se na dvou školách učí ze stejných materiálů neznamená, že jsou požadavky stejné - na anatomii jsem se učila z Čiháka a nevykřikuju, že ji ovládám stejně jako medici, protože to prostě není pravda.
Cituji vanie: Na některých soukromých školách vyučují profesoři z veřejných škol, takže na zkouškách mají většinou stejná kritéria.
Tátův kolega učil externě na jedné soukromé brněnské VŠ a raději dobrovolně odešel. O stejných kriteriích, které byly na jeho domáci fakultě se nedalo ani mluvit. Dostal instrukce od vedení, že nemůže mít takové nároky na zkoušky. Dle jeho slov jsou tam samozřejmě lepší peníze než na veřejné, ale není to pro člověka, který neslevuje ze svých požadavků.
Reaguji na Mia_Sofia: Reaguji na ILChazz: Reaguji na Scoooby: Nepsala jsem, že jsou všude. Známý takhle učí a kritéria má nastavená stejně, chce studenty něco naučit a je to i jeho vizitka. Ovšem můžou tam být zájmy z výšin, to nepopírám.
Ani jsem to tu celé nečetla, ohledně kvality výuky na soukromé x veřejné škole je tu diskuzí několik. Odpovídám na úvodní otázku: pracovala jsem teď půl roku v personální agentuře, ne přímo nábory, ale vím, jak to kolegyně dělaly. Vždy koukaly na praxi, škola nerozhodovala. Pozná se to totiž na pohovoru - praxe, zájem o obor, osobnost, vystupování, to je to, co rozhoduje, kdo místo dostane. A osobně jsem příklad toho, že mít soukromou školu není žádná "tragédie" - do té personálky jsem se dostala z pohovoru s dalšími 6 holkami, všechny z veřejných škol. Předtím krátká práce pro jednu velkou počítačovou firmu - vzali mě kvůli zájmu o obor a že jsem jim sedla, ne kvůli tomu, kde studuju. A moje první dvouletá práce - rozhodovala znalost jazyka a komunikativnost.
Reaguji na opinka1: Tak to zas prrr, za totáče se v zahraničí uznávaly diplomy jen z UK a ČVUT . A VŠCHT také není k zahození.
Nicméně, bavíme se o tom, co si myslí personalisté. A já jsem se setkala s tím, že firmy specifikují požadovanou univerzitu, zvlášť, pokud se jedná o absolventská místa. Takže je celkem fuk, k jakému závěru se tady dohádáme my, argumenty si připravte pro HR.
Reaguji na vanie: "Na některých soukromých školách vyučují profesoři z veřejných škol...." Všichni víme, jaké jsou platy učitelů na veřejných VŠ, proto jich spoustu učí i na soukromých VŠ. Co jsi tak pamatuju z vyprávění některých učitelů, bylo i pár takových, co to nevydrželi déle než do prvního semestru - vadil jim přístup žáků a hlavně nízká kritéria při zkoušení, které jim vedení soukromých škol nařizovalo shora. Ale rozhodně nechci házet všechny soukromé školy do jednoho pytle, jen tím chci říct, že učitelé z veřejných škol vyučující i na soukromých nejsou 100 % měřítkem kvality.
Co se týká tématu:
Ano, setkala jsem se s diskriminací lidí ze soukromých VŠ. V práci jsme měli pár kolegyň ze soukromých VŠ a svou práci (poměrně náročnou na chápání textu, aplikaci metodik apod.) prostě nezvládaly. Když jsme přibírali nové kolegy, primárně jsme uchazeče z této soukromé VŠ vyřazovali, protože jsme s nimi neměli dobrou zkušenost.
Vždy jsme dávali přednost absolventům veřejných VŠ. I když časem byl opět patrný rozdíl mezi absoventy konkrétních veřejných VŠ a ukazovalo se, že opravdu záleželo na tom, jakou školu člověk studoval.
Reaguji na Pet51:
Hrubá chyba, ČVUT jsem opomenula Jsou to třeba také specifičtější školy, jako UnOb apod..
Cituji Pet51: Nicméně, bavíme se o tom, co si myslí personalisté.
Ano. Na zakladatelčin dotaz jsem odpověděla již v prvním příspěvku. Takové diskuze ohledně soukromá x veřejná se tu objeví každý rok a dopadá to stejně.
Reaguji na Monaa: Teda jestli jsem do teď váhala o inteligenci studentů soukromých VŠ, tak ty jsi to dorazila. Arogance a hloupost z tvých komentářů jen čiší....
Reaguji na Starshine: Tak já jsem studovala jednu soukromou a dvě veřejné - mám možnost srovnávat... A tu soukromou by fakt vystudovala i průměrně cvičený foxteriér...
Reaguji na Arinka: ano, treba takovy Ujak urcite ale jak říkám, nikomu brát jeho názor nebudu, zbytečná námaha, já jsem s kvalitou a objemem nabytých vědomostí z této školy spokojená...
Reaguji na Arinka:
No jistě, jsem arogantní, protože studuji na soukromé VŠ a tím pádem jsem hloupá....
tak teď si mě dorazila zase ty.....
Odpověď na to, jestli zaměstnavatelé upřednostňují absolventy veřejné VŠ je "ANO". Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, můžeme si o tom psát na Omlazení, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Pokud se nejedná o absolventa, ale o uchazeče s 10-20ti letou praxí v prestižní firmě a super referencemi, je jim celkem jedno, co vystudoval a to včetně oboru.
Pořád se oháníte veřejnou VŠ, nic víc, jen tím slovem veřejná, ale tak když Vám to ke štěstí stačí, proč ne.... a kdo má jiný názor, tak je hloupý a ještě arogantní...nemám slov..
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.