Poslední měsíc mě trápí poměrně pravidelně srdeční arytmie. Jde o velmi nepříjemný pocit, který budu muset samozřejmě řešit u lékaře. Přesto bych uvítala, kdyby se někdo podělil se svou zkušeností, popřípadě léčbou, prevencí atd. U mne bude hrát velkou roli pravděpodobně špatná funkce štítné žlázy a stres.

arrow
profile_image
Cudlyna
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, tak tímhle trpím už asi dva roky. Mám (teď to napíšu laicky) hodně zvýšenou aritmii neboli tlukot srdce a to je dle doktora na můj věk (23 let) zvláštní. Mě stačí, když jdu třeba po schodech nebo jdu rychleji a srdce mi strašně buší a to nemluvím o plavání či jízdě na kole, to je vždycky má smrt. Dávali mi i Hotlera, který snímá srdce 24 hodin a za tu dobu jsem měla 3x srdeční "záchvat" a to jsem se ten den cítila docela fajn.....Beru pravidelně prášky na útlum srdeční činnosti, ale jsem lempl a moc je neberu nebo zapomenu a pak trpím. Jinak prý mi hrozí velké riziko infarktu.... A tobě taky hodně buší srdéčko?

arrow
profile_image
Cudlyna
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a jinak štítnou nemám a stres taky moc nee.

Cituji Cudlyna: A tobě taky hodně buší srdéčko?

No, já to právě asi neumím dobře popsat. Něco jsem o tom nastudovala na netu
Mně ani tak nebuší, ale jakoby přeskakuje. Kdykoli jsem v klidu a ležím. Pravděpodobně bych tyhle nepravidelnosti zaznamenala i přes den, ale asi je tolik nevnímám.
Je to takový hodně nepříjemný pocit, ale neztrácím vědomí, nemám pocity dušnosti, nic takového. "Jen" mi třeba pravidelně půl hodiny až hodinu to srdce přeskakuje. V intervalech asi po půlminutě, samozřejmě ne celou tu dobu. Poprvé jsem tomu nevěnovala zvláštní pozornost, ale teď už je to téméř měsíc a já si uvědomuju, že bych k lékaři vyrazit měla co nejdřív.
Jak jsem psala, mám teď hodně stresů a myslím si, že to může souviset.

arrow
profile_image
Cudlyna
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vláďa
Tak to jsem taky mívala a mívám a jak ty píšeš, tak hlavně v klidu. K doktorovi si určitě zajdi, pošle Tě zřejmě k internistovi a ten pak zjistí, jak na tom tvoje srdíčko je. Ale stresem to je určo také. Když jsem s tím poprvé šla k doktorce, tak jí ten den zastupoval jeden starší doktor a řekl mi, že jsem nervově labilní Snad Ti to dobře dopadne, se srdíčkem není radno si moc zahrávat.

Cituji Cudlyna: řekl mi, že jsem nervově labilní

To čekám taky! Jinak děkuju za podporu

arrow
profile_image
Cudlyna
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vláďa: To čekám taky! Jinak děkuju za podporu

Nemáš vůbec zač, vím jak se cítíš a přeji Ti ať to dobře dopadne

Vláďo - no sú dve veci - arytmia - keď ti srdiečko občas akoby poskočilo, buď je tam úder navyše (extrasystoly) alebo akoby úder vynechalo. A potom je ešte tachykardia - keď srdiečko má aj pri bežnej činnosti zvýšený počet úderov. Ja som asi pred šiestimi rokmi mala takýto problém prvýkrát - bolo mi v ten deň hrozne, mala som dosť stresu, moc som nejedla, nepila, volala som vtedy svojej lekárke, lebo v kľude som mala pulz skoro 140úderov za minútu. Keďže to bolo večer, skončila som na stanici prvej pomoci, kde mi niekoľkokrát natočili EKG, pichli nejaké injekcie, dali akúsi tabletku.

Potom začali behačky - internista, kardiológ. Nič vážne nezistili, akurát mi stanovili diagnozu - sínusová tachykardia (totiž je veľmi dôležité, o aký typ tachykardie ide, sínusová nie je ohrozením života, ale niektoré ďalšie typy áno, hlavne v kombinácii s arytmiami, to by ti ale už vysvetlil lekár). Potom sa to celkom ukľudnilo, ale pri každej zväčšenej námahe srdce zareaguje zrýchlenou činnosťou (inak mne bolo doporučené cvičenie na posilnenie kardiovaskulárneho systému, je pravda, že pohybu moc nemá, ale pri rozumnom aerobnom cvičení sa zlepšuje a posilňuje činnosť srdca). Po mesiaci sa záchvat zopakoval, tak mi nasadili lieky na spomalenie srdcovej frekvencie - betablokátory, celkom sa mi uľavilo, bolo mi lepšie, lebo pri tej rýchlej činnosti srdca, som sa rýchlejšie akoby unavila, zadýchala. Lieky som užívala cca. 2 roky, dávky postupne znižovala, potom som otehotnela, lieky mi kázali vysadiť, lenže vraj boli vysadené príliš rýchlo - betablokátory sa vraj musia vysadzovať veľmi opatrne, pomaly, po týždňoch znižovať dávky, došlo mi už druhý deň strašne zle, mala som pocit že srdce si robí čo chce. Keďže som bola tehotná, skončila som na jednotke intezívnej starostlivosti na kardiológii. 48hodín v kuse mi monitorovali činnosť srdca, urobili x-rôznych vyšetrení. Okrem nízkych hodnôt horčíka a tuším draslíka, mi nič vážne nenašli. Čo sa týka srdca - tak mi stanovili diagnózu prolaps mitrálnej chlopne 1. stupňa (vraj je to nejaká dierka v chlopni, nie je to vážne, má to veľa ľudí, nie je pritom ani väčšie riziko infarktu, len to treba raz za dva-tri roky skontrolovať) a nasadili mi naspäť betablokátory, hoci v tehotenstve sa nedoporúčajú, ale srdce má v tehotenstve moc väčšiu záťaž, tak asi vedeli čo robia. Tesne pred pôrodom som lieky pomaličky vysadila - znižovanie dávky trvalo zhruba dva mesiace!, pôrod som zvládla úplne v pohode, bez akýchkoľvek liekov, anestézie, epidurálky, úplne prirodzene.
Odvtedy som také tie stavy, čo ma doviedli k lekárom už nemala, občas ma potrápi prudké búšenie, ale väčšinou vtedy keď mi je zle, keď som v strese, rozčúlim sa, dostatočne nepijem a nejem. Posledný rok ma ale dosť otravujú práve tie extrasystoly a vynechávanie úderu, to mám pocit, akoby sa srdce na sekundu zastavilo a potom sa rozbehlo ďalej. Bola som pred pár mesiacmi na kontrole, pýtala som sa nato kardiologičky, vraj to je bežné pri prolapse, netreba nato myslieť, vôbec sa tým nestresovať, zdravo žiť, športovať. A hádam môžem svojej kardiologičke veriť, platím tam nemalé peniaze.

Ešte mi doporučila a to môžeš skúsiť aj ty, pravidelné "kúry" magnéziom a toto mi naozaj pomáha. Dobré je MagneB6 (a na predpis je dobrý Cardilan) alebo obyčajné magnézko, užívam dva-trikrát denne asi dva týždne, potom si urobím mesiac pauzu a znova, alebo podľa toho, ako sa cítim. Ale určite to chce vyšetrenie u odborníka - EKG, EEG, Echo...

P.S. .... a na tých nervoch niečo bude, človek si kopu veci namýšľa, dnes je obrovský prístup k informáciám, niečo si nájdem na internete, a už aj zisťujem, že mám všetky príznaky vážneho ochorenia a ver mi, že to tvoj stav iba zhoršuje. Mňa minule endokrinologička odpálkovala so slovami: nič vám nieje, to všetko je v hlave, tam je problém. A čiastočne má pravdu. Hoci si myslím, že na taký súd má lekár nárok až vtedy, keď sa všemožne potvrdí, že človek je zdravý a ostáva už naozaj len tá psychika

miriam1978
Mockrát děkuju za vyčerpávající informace. S tachykardií podle mě problém nemám, jde o ty vynechávky. Přesně to, co popisuješ k závěru. Nedělám z toho žádnou tragédii, popravdě ty informace na netu mě spíš uklidnily, protože se větsinou shodují na tom, že extrasystoly jsou relativně neškodné. Ale k doktorovi raději zaběhnu, protože jsou časté a dlouhodobé.
Magnézium nasadím, to zní logicky. Ještě jednou moc děkuju

arrow
profile_image
ester0
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mě extrasystoly způsobil nedostatek draslíku, omdlela jsem, vezla jsem se rychlou, na jipce do mě napumpovali kapačky s draslíkem a bylo dobře. Pak mi dělali vyšetření zátěžové EKG ( ne kolo ale s kapačkou) , nakloněnou rovinu atd. a všechny výsledky už byly v normě. Nedostatek draslíku dokáže poškodit srdeční sval. Takže baštit merunky i sušené, banány a draslík.

Cituji ester0: mě extrasystoly způsobil nedostatek draslíku,

Presne, DRASLÍK A HORČÍK sú najdôležitejšie minerály pre správne fungovanie srdcového svalu. Ja mám večne nízke hodnoty, pod normu, preto som dosť dlho brala práve CARDILAN. A aj teraz mi v prípade, že srdce začne trochu poskakovať, preskakovať zaberie magnézko.

arrow
profile_image
Ruele
od 12. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, já měla od puberty tachykardie, i extrasystoli.... po prvním porodu jsem začala mít ještě fibrilace.. Skončila jsem na Karláku v Praze kde mi udělaly vyšetření a pak radifrekvenční ablazi. To je přepálení špatné elektrické cesty v srdci. Bylo to hrozný!! Trvalo to 5 hodin a dělali to za plného vědomí, bez narkózy. ALE vyřešilo to fibrilace i tachykardie. Jen ty extasystily ne. Ale doktor říkal, že to má á 20% lidí, jen já jsem na to víc citlivá a je to . K dotoru určitě jděte, protože nikdy nevíte co se vyklube. Držím palce...

arrow
profile_image
glamorousss
od 1. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám občas extrasystoly, hlavně když se prudce předklonim nebo při cvičení. Je to nepříjemné, trvá to třeba 20 minut nebo to jednou dvakrát přeskočí a je to pryč, Občas mi na to pomáhá si zakašlat, jindy to odezní samo.
Doktoři mi taky říkali, že je to neškodné a že to má skoro každej, jen si toho třeba ani nevšimne, hlavní je, že na životě tě to neohrožuje To samé mi říkali i o tachykardii, ale pak dodali, že pokud netrvá déle jak 4 hodiny.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

zjistili mi arytmii na Holter EKG (ve spanku 50-150 tepů/ min). doktoři doporučují kardiostimulátor. jeětě mi není ani 20 let takže mám před sebou život s viditelnou hrckou a hrudníku a děsnou jizvou. navíc se kardiostimulátor každých 10 let musí vyměnit. ale co už zdraví je nejdůležitější

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené