Já popíšu zase svoji zkušenost, protože jumping cvičím pravidelně. Mám skoliózu a kdejaké klouby povolené a bolavé. Při jumpingu nic, naštěstí.
Je to o tom, že se musí celé tělo zpevnit, jinak si samozřejmě můžete ublížit. Všechny pohyby by měly být kontrolované - zpevněné bříško, záda a do trampolíny jakoby dupat a odrážet se především nohama - ramena se nehýbou.
Na močák vliv samozřejmě má, ale právě by se cvičením mělo zpevnit pánevní dno. U někoho to trvá déle, u někoho méně dlouho. Také záleží jaké cviky se cvičí.
Co se tepovky týče, tohle cvičení není postavené tak, aby se cvičilo v tepovce celou dobu, ale správně by se měla tepovky střídat - vyšší tep = posilujeme srdce, plíce, svaly, nižší tep = spalujeme tuky. Díky tomu, že se to střídá, spaluje tělo tuky i po cvičení a ne jen při něm.
Osobně si myslím, že je třeba přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu a fyzické kondici a některé cvicky třeba vynechat nebo zařadit místo nich nějaké jiné. Pokud s tím má instruktor problém, není to dobrý instruktor nebo neví o vašem zdravotním stavu - bylo by vhodné ho třeba upozornit.
Já tohle cvičení miluju i se skoliózou, astmatem a klouby stavu důchodkyně....ostatně, však na některé hodiny i paní v důchodu chodí a jak se jim to líbí
Celkem mě mrzí, po těch všech kladných ohlasech, že mě to vůbec, ale vůbec nebavilo. Možná to bylo i špatným výběrem hudebního mixu, že se mi žádná písnička netrefila do noty Poskakování v pěti opakujících se cvicích - nic pro mě, ale třeba to byla vina lektorky, nevím. Nejsem sportovec, nic nedělám a jen sedím celý den v kanclu, proto jsem si řekla, že bych se mohla začít hýbat, abych protáhla a zpevnila tělo - hubnout nechci. Asi mojí chabou fyzičkou bylo zapříčiněno, že jsem po půlce musela odejít. Prostě jsem to neudejchala, bylo mi na zvracení a myslela jsem, že umřu. Takže za mě už nikdy víc.
Dneska den poté mě dost bolí břicho, skoro bych řekla podbřišek, a zadek + k mojí nelibosti i koleno, se kterým jsem měla problémy.
Moje teta na to chodila a skončila na rehabilitaci pod doktorkou, která pracovala s vrcholovými sportovci a ta jí řekla, že je to velmi nebezpečné na páteř. Od té doby na to nešla. Já osobně bych se toho bála a pravidelně bych to nedělala.
já na tom byla jednou a také si myslím, že jsou mnohem lepší formy cvičení, bála bych se sestupu dělohy a celkově mi to přijde, že to pro tělo moc dobré není...
Tak já si teda nemyslím, že by byl jumping nějak škodlivý. Mám problémy se zády (konkrétně dost šílenou skoliozu), na trampolínky chodím 2krát týdně už druhým měsícem a ani jedinkrát mě záda nebolela. Naopak se cítím skvěle a vždy se na další hodinu neuvěřitelně těším. Určitě hrozně moc záleží na instruktorovi a na složení hodiny. My jedem nejdřív rozcvičku (na trampolínce), pak sestavy a potom se pustí hodně rychlá písnička a jede se třeba 3 minuty v hodně rychlém tempu. To posiluje kardiovaskulární systém. Nakonec posilování bříška a protažení. Co se inkontinence týče, já problémy nemám, ale je mi 18 a porod za sebou taky nemám, takže chápu, že někdo mít problémy může. Na druhou stranu je to způsobené tím, že nemáte posílené pánevní dno, které se při jumpingu také posiluje. Takže pokud vydržíte, myslím, že se tento problém dá odbourat Přeju hodně štěstí )
tak já mam dneska za sebou první hodinu a mam hodně smíšené pocity
v první řadě mě nebolí ani kolena, ani záda - přijdu si po cvičení krásně uvolněná..jediný co mi nesedlo je až moc rychlé tempo cvičení - málem jsem se složila (což je má vina, nejsem na pohyb trénovaná ) a pak taky mě píchalo v podbřišku.. otázka je jestli to bylo třeba ze šatného dýchání/špatné techniky nebo se mi tím poskakováním ozýval dermoid na vaječníku.. doktroka říká že je to nádůrek, který tam nevadí a můžu dělat absoluně všechny aktivity, tak nevim.. co myslíte, může to škodit? Právě jsem slyšela že ty trampolíny, co se kupují holčičkám na zahradu jsou hodně dobrý způsob jak si vaječníky odrovnat.. teď babo raď je to jediný sport který mě baví a byla bych schopná u něj vydržet (mimochodem, makačka jako prase )
Myslím, že píchání v podbřišku je ze špatného dýchání. Taky se mi to stavá. Vždycky se zastavím, "rozdýchám to" a pak to přejde.
Myslím že píchání v podbřišku je ze špatného dýchání, respektive vydechování. Protože to na tebe bylo moc rychlé, dýchala si špatně a to pak člověk spíš dech popadá a vdechuje a na ten výdech už si nedá pozor.
Nevím jaký má jumping vliv na vaječníky, ale každý sport má své klady i zápory. Z mého pohledu u jumpingu jasně převažují ty klady, ale každý to máme jinak.
Cituji PinkLady: Myslím, že píchání v podbřišku je ze špatného dýchání.
je to tak, mám občas ten samý problém.
na to píchání v boku se mi osvědčilo pít jen po malých douškách mezi skákáním. Člověk má sice žízeň, ale pokaždé, když jsem se hodně napila, tak mi pak píchalo v boku víc a skákalo hůř.
Ahoj, minulý týden jsem absolvovala svoje první a zřejmě poslední cvičení na trampolínách. Jsem po jednom porodu, měla jsem povolené pánevní dno, ale absolvovala jsem v Podolí hodně seancí na magnetickém křesle, podstoupila jsem vyšetření na urogynekologii, které prokázalo 70% zlepšení stavu pánevního dna. Moč mi normálně vůbec neuniká. Nicméně po cvičení na trampolínách jsem byla s prominutím celá mokrá. Bylo to dost nepříjemné.
Volala jsem na urogynekologii v Podolí a tam mi bylo řečeno, že to cvičení je vhodné jedině pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, který je schopen ohlídat správné držení těla a zapojení svalů cvičenců, jinak je to kontraindikace
Osobně na Jumping nedám dopustit. Chodím jumpovat skoro dva roky pravidelně a hodlám absolvovat i trenérský kurz - opravdu jsem se do hopsání zbláznila. Upřimně si myslím, že Jumping rozhodně neškodí. Někdo tu psal, že si po Jumpingu odrovnal páteř - zvlášní.. kamarádka co se mnou chodí má dlouhodobé problémy se zády - páteří a od té doby co chodí jumpovat se jí to moc zlepšilo. Dokonce jí její doktorka doporučila v tom pokračovat.
Zmiňované nutkání jít na malou během prvních pár hodin je normální, zvláště u těch kteří nemají zpevněné dolní pánevní svalstvo (stejně tak by tito lidé měli problém udržet se na míči Bosu).
Jinak problémy s náročností chápu, sama jsem od mala trénovaná, ale i tak mám někdy dost. Záleží na Vaší aktuální formě. Nicméně z hodiny odcházím vycuclá, ale zároveň plná energie a s dobrou náladou. Za mě je Jumping super!
já osobně jsem na jumping chodila 1-2 do měsíce a kombinovala jsem to s BOOM jumpingem, který mi připadal pro tělo méně náročný tak myslím, že když se to nepřehání, je to v pohodě
navíc sami ti trenéři mívají 3 a + lekcí týdně, tudíž usuzuji, že kdyby ten jumping nějak moc škodil, tak by ti trenéři již odpadli
Celkově hodně sportů namáhá třeba ty klouby atd.. ale taky se říká, že chození ze schodů je špatné na kotníky a všichni ze schodů pořád chodí dál u všeho je prostě něco, tak se to jen nesmí přehánět
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.