arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na TerezVv:
Však jasně. Tohle se liší město od města. Já pochopitelně nevím, jaké poměry panují v každé malé vísce. Takže třeba zrovna tam u vás může být klidně i nějaká super průmka, proč ne.
Jinak se bát nemusíš, vím, že je více typů odborných škol.

arrow
profile_image
mentuhotep7
od 28. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na TerezVv:
Nikdo netvrdí, že gymply jsou božstvo, ale stačí se podívat na studenty náročnějších VŠ, jako jsou mediny, práva a jiné obory, kam není lehký se dostat. Většinou jsou to gympláci. A ti, co chodili na jinou SŠ, mají bohužel mezery. Samozřejmě se najde spousta blbců na gympech a spusta chytrých lidí na jiných středních, ale v průměru mají gymnazisti přeci jenom lepší studijní předpoklady. Dítě, které má samý jedničky a není přesvědčeno, že chce být třeba zahradníkem, jde stále radši na gympl, protože ta příprava na vysokou je tady nejlepší.

Cituji Ekonomka: ní st

kam jsem nakonec šla se radši ani neptej

No, skončila jsem na FF CUNI, dělám tu dva jednoobory (jeden přijímal 25/200, druhej 15/150). Baví mě to, těší mě to, sehnat v oboru job by byl sen, ale nejsem tak naivní, abych si neuvědomovala, že pach přepáleného oleje z hranolek se stále vznáší kolem. Na křižovatce pomaturitního osudu se vysněná cesta neotevřela, z těch dalších jsem po pečlivé úvaze zvolila cestu zájmů, ne cestu uplatnění. Pravděpodobně nerozumně, ale v opačném případě bych třeba litovala zase jiných věcí... takže asi tak

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mentuhotep7:
Souhlasím, jen bych nezdůrazňovala jen určité obory, ale i instituce.
Třeba na právech v Plzni jsou teď běžně i lidi, který byli na SOU (třeba kadeřnice s maturitou atd.).
Ale obecně je velkej rozdíl např. mezi studenty financí na VŠE, IES UK, MU-ESF a studenty financí třeba někde na Polytechně v Jihlavě nebo Slezský uni v Karviný.
Stejně jako je rozdíl mezi studenty práva na MU, UK... a studenty V Plzni či Olomouci. O studentech tříletých právních "specek" na soukromých školách už raději ani nemluvě.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda:
Děkuju za odpověď. FF UK (na rozdíl od FF v Plzni) ještě není takovej "poser", pokud je aspoň jeden z těch (tebou studovaných) oborů třeba cizí jazyk.

Reaguji na Ekonomka:

no, jazyk tam není dokud nebudu mít na jednom z těch oborů státnice (září), tak nechci rozebírat. Ale ve světě iluzí tam nežiju. Ta škola mi ale dala myslím velmi dobrý základ ke kritickému myšlení a celkově přístupu k mnoha věcem. Nicméně pokud bych s ní byla spokojená, tak jí nepřeruším a nenastoupím na tu druhou - teatrologii. Tam se cítím fajn, protože zejména v poslední době zjišťuju, že se jim ze mě daří vytáhnout něco, co jsem ani netušila, že v sobě mám - respektive že to, co jsem považovala za slabinu, je vlastně určitá odlišnost, tedy i výhoda.
Kostky jsem si rozhodila sama, tak je na mě, kam to dotáhnu. To už škola neovlivní

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda:
Ten obor mi sice mnoho neříká, ale i tak přeji mnoho štěstí - jak se státnicemi, tak v životě. Ráda bych napsala více, ale už musím jít, a tak bych si to stejně přečetla a reagovala zase až...
Mějte se tu fajně.

arrow
profile_image
finnchel
od 15. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás ve městě je gympl nejlepší škola, 95% absolventů se dostane na VŠ a většina z nich dostuduje. Neodmaturuje pár lidí (převážně ti, co na to kašlali celou dobu). Z OA se na VŠ dostane 10% a už vůbec ne na ty prestižní. Z průmky zamíří většina kluků na VUT, ale moc jich to nedostuduje. Na SOŠ si dává hodně lidí přihlášku na práva (i tací, co měli už na základce čtyřky), a to že mají percentil 20 i po několikátém pokusu na Sciích je neodradí (což je imho dost "alarmující"). Netvrdím, že všichni na gymplu jsou lepší než na ostatních školách, ale většina je chytřejší, mají větší rozhled, umí od každého něco. Neznám moc lidí z jiných škol než gymnázia, co by šli na práva, medicínu, farmacii, veterinu, přírodovědecké obory (dle mě jedny z nejtěžších škol, na práva je nejtěžší se dostat )

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ekonomka: Víš něco o TSP, jo? Nevšimla jsem si.

Ano.

Cituji Ekonomka: Aneb ano, nevím, co to je. Ale to není podstatné, když dnes na průmyslovku vezmou každého troubu, no ne?

Nechápu, proč máš neustále potřebu někoho takto urážet.

Cituji Ekonomka: Prober se, nikdo tu nemluví o tom, že na gymplu jsou VŠICHNI lepší než na průmyslovce

Sama jsi napsala o několik stránek předtím, že i nehorší gymnázium je lepší nebo stejné jako nejlepší průmyslovka.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na finnchel:
Dnes už je to jinak - dostat se na VŠ není žádné měřítko úspěchu, když např. na všechny soukromé "vysoké" školy v ČR berou bez přijímaček.
Stačí si přečíst např. o "vysokoškolácích" na UJAK.
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/oxford-ve-starem- hrozenkove-titul-za-12-vikendu/r~i:article:654605/
Dnes už jsou na VŠ (bohužel) i lidi s maturitou z odborných učnáků, kteří celé studium na SŠ propadali a (tu primitivní) maturitu dali třeba až na třetí pokus. Tento "odpad" končí ale z valné většiny na našich soukromých vysokých školách.

Nejtěžší školy jsou podle mě jaderka (FJFI ČVUT) a matfyz (MFF UK). Na obě se není těžké dostat (na jaderku berou 100 %), ale vystudovat ano (dodělá to cca jeden ze šesti).

Farmacie je hodně náročná škola, jedna z těch vůbec nejtěžších, ale úmrtnost se pohybuje okolo 30-35 % - To je dáno i kvalitou nabíraných uchazečů, kde do Brna berou cca třetinu a do Hradce na UK méně než polovinu. Přírodovědecké obory - velké rozdíly..., třeba biologie relativně snadná (ale větší problém se na ni dostat), chemie náročná (menší problém se dostat).
Veterina - o té moc nevím, ale třetina absolventů je bez práce, takže je to hlavně škola se špatným uplatněním.
Medicína (ve smyslu zubního a všeobecného lékařství) - jediný typ škol, kde na žádnou fakultu (Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Hradec Kr., Plzen..) neberou každého imbecila.

Práva - těžké se dostat je jen na UK a MU, do Plzně tento rok brali cca 80 % uchazečů a to se ucházely těžké lamy. Rok před (dočasným) uzavřením brali na odvolání dokonce každého - i se souhrným percentilem pod 20 (ZSV + OSP).

Aneb nezáleží jen na oboru, ale i na konkrétní instituci, rozdíly v % přijatých, náročnosti, kapacitách na škole jsou dnes již strašně obrovské.

A proto se blíží doba, kdy absolventi VŠ nebudou končit už jen na pozicích asistentek, úředníků atd., ale už i na ryze dělnických pozicích.
Investice do opravdového vzdělání na kvalitní škole (VŠE, UK, MU, VUT, ČVUT, VŠCHT) se ale bude vyplácet i nadále.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall:
Nikoho neurážím, jen konstatuji fakta. Nemůžu za to, že se ozvala potrefená husa.
Před pár desítkami let mělo maturitu třeba jen 15 % ročníku. Bylo to fakt něco, ti lidé měli opravdu solidní znalosti. Na VŠ končili v drtivé většině jen gymnazisté. Procento vysokoškoláků bylo až směšně nízké (jen pár procent - ne více jak 5 %).
A dnes? Na střední školu s maturitou vezmou i čtyřkaře, kterému dělají problémy i naprosté základy ze základní školy. To potvrzují i výsledky maturit, kdy tito lidé nemají nejen znalosti ani ze ZŠ, ale ani jakoukoli schopnost logického myšlení,
Dnes má VŠ 40 % ročníku, za pár let to má být 50 %. Budeme "nejvzdělanější", respektive "nejotitulovanější" zemí na světě.
Jsme 1. na světě co do počtu lidí, kteří pokračují v magisterském studiu.
Bývalá česká pravicová vláda se v tomto ohledu má opravdu čím chlubit - a to zejména neefektivně vynakládanými veřejnými prostředky.
Podle psychologů nemá na studium na VŠ více než třetina ročníku, jak je tedy možné, že u nás vystuduje polovina? Na vině jsou jak soukromé vysoké školy, tak i některé regionální veřejné vysoké školy. (To není problém zavedených VŠ ve velkých městech.)

Logické myšlení ti evidentně dělá problém - I nejhorší gymnázium je lepší nebo srovnatelné s nejlepší průmyslovkou, tím však neříkám nic o tom, že každý student gymnázia musí být nutně lepší než např. nejlepší student průmyslovky - snad už to chápeš.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ekonomka: Nemůžu za to, že se ozvala potrefená husa.

Myslím že to mluví za vše nechápu proč se o mě vyjadřuješ jako o potrefené huse.

Cituji Ekonomka: Logické myšlení ti evidentně dělá problém - I nejhorší gymnázium je lepší nebo srovnatelné s nejlepší průmyslovkou, tím však neříkám nic o tom, že každý student gymnázia musí být nutně lepší než např. nejlepší student průmyslovky - snad už to chápeš.

To popírá co jsi řekla předtím o blbcích na SŠ atd.
Vysokoškoláků je moc, s tím souhlasím, ale měla by sis uvědomit, že házet všechny SŠ do jednoho pytle s tím, že to studují debilové je prostě špatně a neustále si to tu jen opakovala.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall:
1) Bohužel toho nechápeš trochu víc, ale s tím já už nic nenadělám.
2) Prosím tě, co to popírá? Že jsem řekla, že na průmyslovku vezmou každého troubu? A z toho si hned jako vyvozuješ, že je na průmyslovce každý trouba?
Takový výraz (debil) jsem snad nikde nepoužila, ne? Jen říkám, jak to je, tedy že na gymnáziích jsou dnes ve větší míře i lidé, kteří měli jít na odbornou a na odborných zase ve větší míře ti, co měli jít jen do učení. Nevím, co na tom pořád nechápeš. Z toho přeci absolutně nevyplývá nic o tom, že každej člověk na průmce je imbecil, ale že se tam dnes ve větší míře než kdysi dostávají i vyloženě slabí jedinci, kterým učení moc nejde a nebaví je.
Jinak nemám ráda urážení, jen mi je krajně nesympatické, pokud o sobě už někdo ví, že není studijní typ, a přesto se tlačí na obor s maturitou (kde si ho drží jen proto, aby tu školu nemuseli zavřít díky nízkému počtu studentů) a později se dere ještě i na VŠ.

arrow
profile_image
ironicalyounglady
od 25. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ach jo, tyhle diskuze, kde se srovnává gymnázium a ostatní školy mě vážně dokáže vytočit. Musíme si něco ujasnit, jsou gymnázia, kde se dostane i někdo s trojkami, ale i ta, kam chodí opravdu ti lepší. U nás v okrese jsou 3 gymnázia, z toho jsou 2 se 4letým i 8letých studijním programem, to třetí je pouze osmileté. To osmileté a jedno, kde je obojí, je v našem okr.městě. Do 4.letého studia se u nás ve městě bere 90 lidí (hlásí se kolem 140-150), v sousedním městečku 30. U nás je píše scio z OSP, ČJ a M + z jazyků. U nich se jede podle známek. Já netvrdím, že náš gympl je nějaký úžasný, nejlepší, ale od gymplu z vedlejšího města se diametrálně liší. K nich se hlásí i borci s 3 trojkami a dostanou se.. ale s trojkami se u nás hlásí i na průmyslovku. A co vím, tak u nich z těch 30 maturitu neudělá tak 3. U nás max. 3 z 90 , ale min. rok snad udělali všichni. Já chci upozornit na to, že jsou kvalitní gymply a ty nekvalitní, kdyby byli jen ty kvalitní, tak si myslím, že mají lidi z gymplu ještě lepší průměr z OSP a tak podobně. Jako sorry, ale podle mě jsou gymnazisti prostě inteligentnější, nebo alespoň u nás,..
Snad chápete, že když mi někdo řekne, že někteří průmyslováci, jsou na úrovni gypláků, otevírá se mi kudla v kapse.
A na VŠ šli všichni, 2 šli na VOŠ. Takže tak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené