já mám VŠTE, po ukončení školy jsem si našla práci po měsíci na Úřadu práce, po 5 měsících jsem skončila a za dva dny jsem si našla práci jako účetní-ekonom ( s pracákem se tahle práce nedá vůbec srovnávat-mám firemní auto, mobil, lepší platové ohodnocení,..), tahle práce byla zveřejněna jen v programu na pracáku, takže na internetu vůbec. Určitě hledat ne jen na internetu, ale ptát se, protože i práci na úřadě jsem si musela chytnout za pačesy, prostě jsem přišla na úřad, jestli nemají volné místo. Takže zkus chodit po firmách a nespoléhat se jen na internet.
Cituji skarma007: Takže zkus chodit po firmách a nespoléhat se jen na internet.
Bohužel mám méně praktické vzdělání a místní úřad práce je všechno jen ne nápomocný.
Jinak by mě zajímalo, jak to děláte, když si hledáte práci jinak než přes internet. Nedovedu si představit, že si padesátkrát vytisknu životopis a budu se dobývat do firem. Čekala bych, že se takoví adepti nedostanou ani přes vrátnici...
Sjednáváte si s někým předem schůzku?
Cituji MarBella: Čekala bych, že se takoví adepti nedostanou ani přes vrátnici...
No...většinou taky ne. A když jo - tedy až k personalistovi, tak ten řekne, že má člověk počkat až hodijou inzerát na net... Ale asi stojí za to to aspoň zkusit.
Cituji MarBella: Jinak by mě zajímalo, jak to děláte, když si hledáte práci jinak než přes internet.
Taky si neumím představit obcházet firmy, takže pro mě jediný další způsob byly ty personálky a pak se ptát po známých. Spousta firem má nějaký program pro zaměstance za doporučení nového kandidáta a nabídky pak ani nikam nevyvěšují, jde to jen interně.
Ach bože, EkonomzVŠE se objevil, teď se všechny dozvíme, že s našim podřadným vzděláním můžeme být rády, že jsme rády.
Reaguji na diamond_:
Tak pokud někdo z dotyčných vystudoval něco jako muzikologii a diví se tomu, že skončil u pásu za 10 K, tak jsi mě odhadla opravdu velmi dobře.
Na druhou stranu musím říct, že například slečna MarBella na mě působí velmi dobře a nepochybuji o tom, že si časem nějakou tu lepší práci jistě sežene.
Cituji EkonomzVŠE: slečna MarBella na mě působí velmi dobře a nepochybuji o tom, že si časem nějakou tu lepší práci jistě sežene.
Óóó, děkuji za poklonu! Také doufám.
Vystudovala jsem filologii jednoho světového jazyka na FF UK v Praze.
Já mám FF - Evropská kulturní studia. A jinak mám pár let praxi v administrativě a v Německu (tam ve fabrice, ale pár let) pak rok něco jako HR v neziskové studentské organizaci a nějaké další brigády...a ted jsem 4. měsíc v americké firmě v administrativě, ale za strašně málo peněz
Cituji MarBella: Óóó, děkuji za poklonu! Také doufám.Vystudovala jsem filologii jednoho světového jazyka na FF UK v Praze.
Taky díky za ten hřejivě šťastný pocit, že se tu občas objeví i někdo s mozkem.
Tak to není nijak špatná kombinace - znalost jazyka/jazyků, komunikativnost a inteligentní vystupování.
Znám celkem dost absolventů nejrůznějších FF, někteří jsou vyloženě tragédii, ale na FF obecně dost záleží na oboru, jazyky jsou pak (co do úrovně studentů) takovým solidním nadprůměrem, čehož jsi i ty sama důkazem.
Cituji Desire: Já mám FF - Evropská kulturní studia. A jinak mám pár let praxi v administrativě a v Německu (tam ve fabrice, ale pár let) pak rok něco jako HR v neziskové studentské organizaci a nějaké další brigády...a ted jsem 4. měsíc v americké firmě v administrativě, ale za strašně málo peněz
Uznávám, že je to pro vás těžký. Dnes vychází z VŠ čtyřikrát více absolventů humanitních oborů než cca před deseti lety, trh je těmito absolventy tak již značně přesycen a mnohým tak opravdu nezbývá nic jiného, než prostě šáhnout i po oné "podřadné", tedy špatně placené a často ani nijak pocitově neuspokojující práci.
Jen bych k tvému dřívějšímu příspěvku ještě dodal, že Linked-In je pro většinu smrtelníků víceméně zbytečnost. Má sloužit hlavně pro headhuntery, kteří jsou na lovu top managerů (těch je vždycky a všude velký nedostatek), tedy lidí, kteří mají v CV taková děla jako například management consulting v McKinsey & Company a podobně.
Díky vám oběma za reakci.
Řeším teď stejný problém. Než jsem otehotňěla, měla jsem výbornou práci, skvěle placenou.
Bohužel do zaměstnání se nevrátím, protože s malým dítětem nejde zkloubit.
Mateřská končí a když koukám na nabídky práce, jsem zoufalá.
Moc vám všem přeji, abyste našly zaměstnání svých snů. Vím od kamarádky, jak je to těžké, sama to nechápu. Kamarádka je Ing. stavařka, dělala několik let v Praze pro velkou firmu, z rodinných důvodů se vrátila na Moravu k Brnu, myslela si, jak si půl roku odpočine a z půl roku už jsou dva roky, zaměstnání ve svém oboru nemůže sehnat, nakonec teď, snad "dočasně", dělá u pásu za pár šupů.
Cituji Phaeton: Spousta firem má nějaký program pro zaměstance za doporučení nového kandidáta a nabídky pak ani nikam nevyvěšují, jde to jen interně.
Ano, to je pravda, jedna naše kamarádka už takhle lanařila mého muže, prý když takhle někoho přivedou, dostanou docela pěknou odměnu.
Cituji LaArdilla: dostanou docela pěknou odměnu
To je pravda. A i přesto firma ušetří, protože odměna pro zaměstnance, který někoho doporučí, bývá maximálně kolem 1 000 euro nebo cca jednoho platu, což je v korporacích často zhruba stejná částka. Pokud si dají inzerát nebo si najmou personální agenturu, stojí je to mnohem víc. Personálky si údajně účtují provizi ve výši 3 měsíčních platů nového zaměstnance.
Ono hodně záleží na tom, kde a jaká praxe to byla. Na jaké úrovni jsou jazyky, jaká VŠ byla ta, kterou jsi studovala.
Moje nejbližší kamarádka vystudovala humanitní studia, má celkem dobrou angličtinu a pracovala šest let jako asistentka ve velké advokátní kanceláři. Ale takových holek je teď prostě hrozně moc.
Nevím co ti poradit, zvláště když nevím tvůj obor, ale zkoušela bych posílat životopisy do těch firem, kde by se ti líbilo pracovat. Já také nemám úplně 100 % ideální práci, ale kdo má, že? Mám tu výborný kolektiv, pořád se učím něco nového. Ale vím, že jednou nastane čas zvednout kotvy jinam. Hledala bych ale rozhodně při zaměstnání...
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.