ještě teda musím říct, že už jsem jednou na angličtinu chodila, ale to mi bylo 14. Byli jsme tam 4 a vůbec mě to nijak nezaujalo. Prostě jsem si tam nepřipadala jak ve škole, učitelku jsem měla metr od sebe, furt jen něco mlela a dělali jsme jedno cvičení za druhým. Nakonec 2 ženský utekly do lepší úrovně a já tam se starou zbyla sama, pak jsem to vzdala, nevím co se stalo s tou poslední. Když vidím některý ty fotky z těch kurzů tak mě to spíš odrazuje, že je tam málo lidí a všichni starší tak kolem 30 - 40ti let. Na tom pomaturitním je jich třeba 30 ve třídě?
Reaguji na Jaanaa22: Asi hodně záleží na tom, jaký styl výuky preferuješ. Já pracuju pro americkou firmu, bavím se anglicky každý den, takže jsem hledala kurz, které mě spíš naučí psát a mluvit gramaticky správně, konverzaci a rozmluvit nepotřebuju.
Jestli jsi od Brna, tak se stav na pobočce British Concil, tam si můžeš udělat nezávazný rozřazovací test a zjistíš si aspoň svou úroveň. Třeba ti i poradí, jak na to.
lituju, že jsem nešla v září, jenže jsem měla práci a teď to vypadá hodně bledě, nemůžu sedět do září jen tak doma, to se mi nechce. Nebo jestli budu mít do září práci, tak se jí zase nebudu chtít vzdát, protože vím jak je těžké něco sehnat.
Reaguji na Lina_M:
no takový kurz právě potřebuji, chci se to učit kvůli práci, protože všude chtějí komunikativně aj. Co v tý práci vlastně používáš - bežnou aj nebo korespondenci?
Reaguji na Lina_M:
a předtím než jsi nastoupila do té školy jsi na tom byla jak s angličnou? Kolikrát týdně tam chodíš a jak dlouho?
Reaguji na Jaanaa22: Já jsem osoba staršího data Učila jsem se ve škole, koukala v pubertě na TV a tak. Pracovala jsem pak v mezinárodních firmách, kde jsem tu angličtinu používala, ale nebylo to s rodilými mluvčími, ale s Francouzi, Němci. Takže moje úroveň ala hotentot byla dostačující, jejich nebyla o moc lepší, ale domluvili jsme se. Pak jsem nastoupila do americké firmy a tam jsem si svůj handicap prostě uvědomila. Rodilý mluvčí používá ten jazyk samozřejmě jinak. Tak jsem to chtěla vylepšit. Chodím 2x týdně už 2 roky.
V práci používám běžnou, odbornou (IT) a korespondenci, to jsou ale věci, které jsem uměla kdysi dávno.
Teď jsem si uvědomila, že ty základy jsem se naučila tak, že jsem si v pubertě překládala písničky, co se mi líbily. Chtěla jsem prostě vědět o čem to je...Pamatuju si jich spousty a z fleku si ten text dnes vybavím, když to slyším.
Ono je celkem jednoho jestli dostaneš čecha nebo cizince - rodilého mluvčího. Jde o to, jaké má kdo vzdělání, přístup k lidem i formu výuky a v případě čecha, jakou má zahraniční praxi (ideálně vzdělání plus mínus rok v zahraničí).. Věř mi, že už jsem měla tolik jazykářů, že o tom něco vím
Reaguji na Lina_M:
jak píšeš že pracuješ pro amíky - no já měla dva jazykáře - z toho jeden čech, co učil vojáky v americe anglinu - bože .. blbější než angličtinu s americkým přízvukem jsem nezažila. Prostě když angličtinu tak britskou - tedy na učení ale chápu že pracovně se tomu člověk musí přizpůsobit.
Já mám teda kamaráda Australana, učí anglinu a musím říct že perfektně, když jsem u něj párkrát byla tak mi dal nějaké testy co měl pro studenty a celé to se mnou prošel a všechno vysvětlil...gramatiku umí, všechny ty pravidla,...a jeho kamarád Američan taky...jednou jsem s nima oběma byla na pivo, každej týden se schází a probírají práci, metody, postupy, radí se
No tak zapálené učitele jsem neměla ani na školách
Takže ti rodilí mluvčí holt jak kdo
Jinak mě hodně pomohlo sledovat filmy, číst atd. a veškeré slova co jsem neuměla si přeložit a dohledat na dictionary.com
Reaguji na Emma_Belle: Nikdy jsem si vysloveně americkou angličtinu na jazykovkách nevyhledávala. Asi je nějaká náhoda, že jsem nikdy neměla Brita jako učitele. Dokonce i na té British Council, kde bych toho Brita přirozeně čekala, tak nás učí Amík. Ale musím říct, že je výborný, vyslovuje pečlivě, dbá na to, aby mu bylo dobře rozumět. Mám podezření, že na to snad mají i nějaká školení, anebo to je delší praxí, nevím. Prostě nemám s tou americkou angličtinou na jazykovkách vůbec žádný problém.
Ale je potřeba ještě říct, že v rámci US jsou obrovské rozdíly v tom, jak ti lidi mluví.. Třeba v jižanských státech, kde je větší koncentrace Afroameričanů mi dělalo obrovský problém jím rozumět. Něco si tam drmolí a musela jsem přeptávat. Asi záleží na tom, odkud přesně ten učitel je.
tak jsem psala paní na jednu školu (ILC Brno) a ta mi řekla, že by mě na pomaturitní vzali i ted a kdykoliv během roku. Jsem z toho docela v šoku, ale dokud nezjistím podrobnější info, tak nic platit nebudu. Každopádně by to pro mě bylo lepší než ta anglina 1-2x týdně s kterou nemáte moc dobrou zkušenost.
Reaguji na Jaanaa22: A platila bys celý rok nebo jen druhý semestr? Na tvém místě bych jím nic nedávala a domluvila si zkušební hodinu, že to tam nejdřív půjdeš omrknout.
Jinak už jsem psala, že s angličtinou 2x týdně mám dobrou zkušenost na té British Council. Ale ty evidentně potřebuješ něco jiného.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.