Ahoj holky,
chtěla bych se poradit ohledně VŠ.
Velice mně baví angličtina a chtěla bych se jí dále věnovat, dále se v ní zdokonalovat. Chtěla bych zkusit vysokou, kde je jako obor angličtina, ale nevím, zda tyto obory nejsou spíše o tom, že se učíte o angličtině (morfologie, syntax..) než že se učíte angličtinu. To bych totiž až tak nechtěla :/
Co by mě ale nejvíce zajímalo je to, jak moc už v těchto oborech musíte umět anglicky. Nejsem si totiž jistá, jestli na to mám, jelikož jsem teď na jazykovce a budu mít zkoušku PET (B1). Bojím se, že na to, abych se tam dostala musím mít FCE ne-li vyšší a s tímto nemám absolutně žádnou šanci
Je tady popřípadě někdo, kdo studuje v Brně na MU angličtinu, konkrétně "Pedagogické asistentství anglického jazyka a literatury pro základní školy"? Je na tento obor se těžké dostat a udržet se? Zda jste spokojené s výběrem oboru, jak probíhá výuka apod.
Popř. jestli studujete nějaký podobný obor s angličtinou?
Moc děkuji za všechny komentáře...
Cituji Lilly00: nevím, zda tyto obory nejsou spíše o tom, že se učíte o angličtině (morfologie, syntax..) než že se učíte angličtinu.
Já studovala peďák, obor angličtina a angličtinu jako takovou jsme se tam vůbec neučili. Jak píšeš, probírali jsme morfologii, syntax, stylistiku, britskou a americkou literaturu, dějiny VB a USA... Na jazykových seminářích jsme se akorát učili idiomy. Spoustu idiomů... Bylo nám řečeno, že se nebudeme učit anglicky, protože to už dávno máme umět. Studovala jsem na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.
Já mám kamarádku, co byla na FF MU na angličtině, brali tam všechno, jak morf. a syntax, tak samozřejmě mluvili (výuka je pokud vím v angličtině). Ona pak odešla, nedávala to. Jinak bych řekla, že FCE není nijak těžký pro někoho, kdo chce studovat angličtinu, já jsem je udělala po maturitě z angličtiny a půl roce v Anglii úplně v pohodě. Záleží, na jaký seš úrovni, ale obecně si myslím, že jazykovka člověku nic moc nedá, samozřejmě můžeš být dobrá, to já nevím.
proč tě zajímá zrovna pedagogické asistentství, když chceš angličtinu? Tady už se tuplem tu angličtinu moc učit nebudeš, budeš se učit tunu psychologie, specky apod. Angličtinu samo taky, ale asi ne tolik. (můj názor, mamka je pedagogické asistentka)
Jinak taky bych se chtěla věnovat angličtině a budu se hlásit do Prahy a Olomouce na překladatelství. Koukala jsem, jaké konkrétní předměty tam mají, a docela se mi to zamlouvá. Dopředu počítám s tím, že u podobných oborů se člověk učí dost o té kultuře, jelikož jazyk je její součástí. Tak samo že se člověk bude učit o jazyku, jak říkáš, i to je z mého pohledu důležité, aby do toho člověk pořádně pronikl a naučil se to...
Jinak jsem na gymplu, FCE jsem dělala před týdnem, teď čekám na výsledek.
Cituji petraparis: probírali jsme morfologii, syntax, stylistiku, britskou a americkou literaturu, dějiny VB a USA
přesně tak
Cituji Lilly00: Nejsem si totiž jistá, jestli na to mám, jelikož jsem teď na jazykovce a budu mít zkoušku PET (B1). Bojím se, že na to, abych se tam dostala musím mít FCE ne-li vyšší a s tímto nemám absolutně žádnou šanci
když jsem se hlásila na VŠ, většina anglistických oborů vyžadovala min. úroveň B2
Tak kdybys šla na anglickou filologii, tak je jasné, že už musíš umět anglicky dobře, protože to Tě tam učit nebudou - jak říkala petraparis,
Cituji petraparis: Bylo nám řečeno, že se nebudeme učit anglicky, protože to už dávno máme umět
Já teda studuju překlad a tlumočení, to je taky o něčem jiném...jestli Ti jde jen o to, zdokonalit se v angličtině, proč nezkusit nějakou dobrou jazykovku - pomaturitní studium a na výšku to zkusit za rok? Nebo vyjet někam do ciziny?
Reaguji na Rabbit Heart:
studuješ překlad a tlumočení? tebe jsem přesně hledala mohla bych mít prosím pár zvědavých a strašně vlezlých dotazů o studium? klidně SZ
Reaguji na Vokounka29: Jj, na UPOLu Piš klidně SZ, ale odpovím asi až zítra, zrovna jdu na anglistickou Christmas party
Jako samozřejmě, nechci říkat, že jsem se tam nenaučila vůbec nic, to ne, určitě jsem si rozšířila slovní zásobu, ale třeba gramatiku jsme tam fakt neprobírali, jestli máš na mysli právě tohle.
Jak to tak vidím, tak o studování angličtiny si můžu akorát tak nechat zdát historie a kultura anglických zemí by mi vůbec nevadila, mně šlo o to rozebírání jazyka.
Většinou se počítá minimálně s úrovní B2, to se týká i přijímacího řízení. PET je málo. Na UPOLu se tuším hnedka v zimním semestru i skládá nějaký zápočet nebo tak něco, co je na úrovni B2. Taky záleží kam se chceš hlásit, obecně na angličtinu na peďáky stačí i menší znalosti abys složil přijímačky než například na UK na amerikanistiku-anglistiku nebo na UPOL na ang. filologii.
Ahoj, já studuji britská a americká studia a máme hodně politologie(nejen co se týče anglosaských zemí), reálií VB,USA, Austrálie JAR atd. Dále se učíme angličtinu pro mezinárodní vztahy, hodně slovíček, idiomů. Ne tolik fonetiky, gramatiky apod.(to už se totiž předpokládá, že to umíme), ale taky na to občas narazíme(ojedinělé jevy) a probereme to. Je to zajímavý obor, dokonce jsem díky jeho studiu začala přemýšlet o práci učitelky AJ, předtím jsem tuhle myšlenku spíš zavrhovala.
Já studuji Metropolitní univerzitu, Anglophone studies, ale je soukromá, máš tam všechny předměty v angličtině + klasické hodiny angličtiny (konverzace, gramatika, slovíčka). Je to dost náročné, ale vyplatí se to. A určitě to není o tom, že když platíš školné, tak tě nechávají prolézt bez problémů (jak si někteří mohou myslet). Učí tam kapacity z oboru, profesoři z UK a zahraniční profesoři.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.