Ahoj, snad Ti trochu poradím. Jsem přesně studentka oboru, o kterém je řeč. Studuji prezenční studium oboru Všeobecná sestra na VŠ. Vše postupně.
Na naší škole kombinovaná forma studia neexistuje a není povolena pro nikoho. Pokud někde tento obor studovat kombinovaně lze ( na drtivé většině zdravotnických fakult to možné není ), pak jedině za předpokladu, že je student absolvent SZŠ, pracuje ve zdravotnictví a má minim. 2 roky praxe.
Jsem ve druhém ročníku a rozvrh máme velice nabitý. Stejně jako v prvním ročníku sedíme ve škole denně téměř od rána do večera. Navíc značnou část studia zaberou různé semináře a praxe, která je i téměř celé letní prázdniny. Někde je praxe dokonce třeba na Silvestra..
Zdravotnický obor prostě není jako studovat ekonomická nebo humanitní studia, ve kterých chodí studenti do školy dvakrát v týdnu na 2 přednášky. Asi každý ví o čem je řeč, přičemž jsem tady nechtěla nikoho urazit.
Já osobě při škole také příležitostně pracuji, ale bohužel hodně na úkor učení a někdy i samotného docházení do školy. Občas jdu třeba na noční, a pak druhý den ráno do školy.
Z druhé strany. Věk není rozhodně překážkou! Jsem také starší
Mimochodem, také jsem po maturitě pracovala v zahraničí.
Reaguji na Miška85:
nee, chtěla bych právě zkusit prezenčně (pokud to vyjde) zdravotní sestru jako Jana x a možná do zálohy bych zkusila ještě něco jiného...vím, že tady sestry moc nemají peněz, ale v zahraničí to celkem jde a to je právě to, proč bych do toho chtěla jít...vystudovat a pak zas odjet tož uvidím
Naprosto s Tebou souhlasím. Vzhledem k situaci, která ve zdravotnictví v ČR panuje je opravdu po úspěšném ukončení školy nejlepší odcestovat do zahraničí. Ve hře jsou 2 věci: Za prvé má vysokoškolsky vzdělaná zdravotnice v českém zdravotnictví plat neadekvátně nízký v porovnání s ostatními vysokoškoláky ( ještě je smutné, když si uvědomím, o kolik méně času a znalostí vynakládají do školy studenti většiny ostatních škol ). Situace tedy vychází jako úplný paradox všeho možného. Za druhé mají VŠ zdravotní sestry v cizině mnohem vyšší kompetence, než v ČR. Mezi prací lékaře a zdravotní sestry s VŠ není ve vyspělém zahraničním zdravotnickém systému tak propastný rozdíl.
Cituji Jana x: Věk není rozhodně překážkou! Jsem také starš
kolik ti je?
no já sem po maturitě pracovala pár let, až pak sem se rozhodla odjet do zahraničí, kde stále jsem, ale zase se hodlám vrátit...
Já jsem minulý rok nastoupila na VŠ na humanitní obor, sice dálkově, ale pravda je, že se tam skutečně nepředřeme a ve svých 25 jsem tam jedna z nejmladších. Chodí s náma paní, které je už k šedesáti a říkala, že dcery odjely do zahraničí a ona se doma nudí, tak si zkusila studium VŠ a je jedna z nejlepších e třídě, takže to opravdu spíš bude o chuti a snaze než o věku
Já jsem VŠ začala studovat až po třicítce a vůbec jsem se necítila nepatřičně V pohodě jsem zapadla. Nejdřív jsem si dělala různé kurzy na zvyšování kvalifikace na VŠEM v Praze, jen tak ze zájmu - třeba manažerská ekonomika, marketing atd., pak se mi tam zalíbilo natolik, že jsem se ještě "na stará kolena" rozhodla investovat do studia a začala jsem tam studovat bakaláře Bylo nás tam víc pracujících, takže úplně v pohodě.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.