Cituji Teresita: Zvládnout toho musím stejně, ale je to víc na mně, jak si čas rozvrhnu a to je opravdu náročné na disciplínu.
přesně tak, nemohu než souhlasit. Na mém oboru na FF MU chtějí to samé co po děňácích, píšeme stejné testy se stejným zadáním i s denními studenty v jedné místnosti, orientace jen podle našeho univerzitního čísla, čili nám nemůžou nijak "nadržovat".
A navíc to je pro nási mnohem větší dřina, protože zajímavosti z přednášek nemáme, máme často jen suchá fakta z bichlí.
Cituji Teresita: Zvládnout toho musím stejně, ale je to víc na mně, jak si čas rozvrhnu a to je opravdu náročné na disciplínu.
naprosto souhlasím. tolik času se seminárními pracemi jak na muni, jsem nestrávila ani za celé studium na vše.
Cituji Kočka Šklíba: píšeme stejné testy se stejným zadáním i s denními studenty v jedné místnosti, orientace jen podle našeho univerzitního čísla, čili nám nemůžou nijak "nadržovat"
taky pravda. a já osobně ještě měla strašný problém se sháněním povinné literatury.
taky se připojím se svými zkušenostmi z obou typů studia - prezenční a kombinované. Oboje jde zvládat při práci, samozřejmě záleží na škole a pak na vyučujících. někdy se dá místo seminářů domluvit seminárka. jinak dálkaři, alespoň u nás v HK, mají více seminárek a různých podobných šíleností, které bývají horší než se naučit na zkoušky popravdě někdy je výhodou být dálkař, ale moc často ne.někdy je to samozřejmě nevýhoda, třeba takové právo shrnuté v jedné celodenní přednášce je jen nedostačující pohled do problematiky a zbytek se musí nabiflovat doma. a pokud jde zrovna o něco, kde je potřeba důkladnějšího vysvětlení, tak je to mazec.
Ale celkově - volila bych spíše kombinované studium, pokud chceš pracovat a žít normálně, a ne jen pendlovat mezi školou a prací.
Ada: Nevím, jak je to na vaší škole, ale u nás (UK) máme všichnis tejné předměty, zkouší se ze stejné látky a nikdo při zkoušení prvně nezkoumá, zda je daný člověk komni nebo prezenční. Teda nestalo se mi, že bych šla na zkoušku a někdo lustroval informační systém, aby věděl, jak "těžce" mě zkoušet.
U nás to tak funguje, ale to, jestli to mají dálkaři těžší nebo lehčí při zkoušení, jsem ani tak říct nechtěla.
Myslím, že jsou v nevýhodě, protože mají mnohem horší přístup k informacím, hůře se stávají odborníky v dané oblasti (pokud v ní tedy už nepracují) - prostě jsou ochuzení o výklad, semináře a cvičení, mají míň času na konzultace a četbu. Když použiju přirovnání, tak mi to příjde jako učit se cizí jazyk sama z knížky.
Vás, kteří to zvládáte, moc obdivuju, ale kdo zvažuje obě možnosti, doporučuju prezenční.
no tak jsem našla obor bud Pedagogika na FF CUNI (uk) nebo v hradci králové studovat na pajdě Učitelství pro mateřské školy dálkově..nevíte o někom kdo to studuje?
jersey
...zrovna řeším stejný problém jako ty,jelikož mám v práci hodně volnějšího času,ráda bych ho věnovala studiu...ale pracuji od 8 od rána do 6 do večera a vůbec netuším,jakou dálkovou školu zvolit...chtěla bych navázat na svoje střední vzdělání v oboru cestovního ruchu nebo bych moc chtěla učit angličtinu,takže zvolit asi státnice z angličtiny a pedagogiku,ale už nevím,kde hledat...
jersey
manžel studuje v Hradci Králové dálkově na fakultě informatiky a má časově náročné zaměnstnání a škola ho v práci moc neomezovala. Do školy chodil občas a to jen pátky odpoledne a soboty dopoledne. O to více se tomu musel věnovat ve svém volném čase. Klidně napíšu že tomu věnoval veškerý volný čas, ale minulý týden udělal bakaláře
Cituji Luciecz: Sama dělám dvě vejšky a pracuju.
docela by mě zajímolo jaký, protože manželovi už nezbýval vůbec žádný čas na koníčky, holt si vybral poměrně náročný obor a taky dobrou školu. I přes to, že to bylo dílkové studium, tak měli kolektivní práce a to se skoro neznali, taky měli spousty projektů. Nastoupilo jich 45 a dokončili 4, to taky o něčem svědčí.
Ahojky všem rozhodla jsem se studovat při práci a to vysokou školu zdravotnictva a socialnej práce v Příbrami. Hledá nějakou duši co je na tom stejně a ráda by se podělila o zážitky nebo si jen tak pokecala o tom co nás čeká během studia.
Určitě vetší volnost nabízejí soukromé školy, ale na stranu druhou i u vysokých státních škol to jde. Mám možnost pro srovnání:
Studovala jsem na bakaláři FRRMS MENDELU v Brně. Pracovala jsem na tříčtvrteční úvazek a kdybych hodně chtěla, dokázala bych pracovat i na plný. Neměla jsem ale fixní pracovní dobu, ale pouze množství práce, které musím za týden udělat. Potom jsem změnila místo, kde byla pracovní doba fixní a já musela změnit na magisterské i školu. Vzhledem k výdělku jsem si mohla dovolit i soukromou školu. Nastoupila jsem na kombinovanou formu na vysokou školu Newton College. Měla jsem trošku strach, že to budou vyhozené peníze jen pro titul, ale byla jsem celkem příjemně překvapená.
Rozhodně ale zase nemohu hanit státní školy ve prospěch soukromých a naopak, obě školy měly něco do sebe, ale Newton College určitě dovolovala větší flexibilitu pro práci.
Reaguji na jersey: jak jsem psala v příspěvku...na FRRMS si rozvrh sestavuješ sama! A není to těžká škola
Já teda s kombinovaným studiem zkušenosti nemám, ale jestli nevíš, kde je nabízí, zkus se podívat tady: http://vysokeskoly.flek.cz/hledani - můžeš si tady vyfiltrovat veškeré školy a obory, kde kombinované studium je, i podle lokality nebo oboru. Když se ti něco zalíbí, je tam i odkaz přímo na stránky škol.
Nejlepší podmínky pro studium při práci poskytují u nás spíš soukromé školy. Já sama jsem se právě z tohoto důvodu taky nakonec rozhodla pro soukromou (VŠEM v Praze). Školné je negativum, ale když si vezmu, že bych třeba cestovala někam mimo Prahu na veřejnou VŠ, jak jsem původně chtěla, a proplýtvala tak hafo času i dovolené, tak mi ty peníze za to stojí. U většiny veřejných jsem prostě ty podmínky pro lidi, kteří mají full time job neviděla. Studuji podnikovou ekonomiku a baví mě to. Není to žádná brnkačka, ale při práci se to rozhodně zvládat dá, je tam plno lidí jako já, což mě ještě víc motivuje.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.