Ráda bych si dostudovala vysokou školu, problém ale je, že většinou mají hloupé vyučování. třeba dva dny v týdnu, ale celé dny..To se moc v práci nenosí aby člověk byl jen napůl.
Nevíte o nějaké škole, případně humanitním oboru kde se to dá nějak?
Nejlépe tedy státní či veřejná škola. Na soukromou nemám korunky no..
Aby se vyučovalo bud odpoledne nebo o víkendu..díky
ahoj já studuji v Hradci Králové, sociální práci ve veřejné správě a vyučování máme 1x za 14 dní pá+so, což se dá, ale padne na školu celá dovolená, když si připočítám ještě zkouškové
Jakékoliv kombinované studium, kdy bývá výuka například o víkendu nebo v pátek odpoledne (UK, MU, Univerzita obrany). Případně cokoliv, kde si rozvrh sestavíš sama, ale smíříš se s tím, že prostě budeš místo 3 let studovat třeba 4, když to chceš mít takhle. V tomto případě spíš nevím o škole, kde ti rozvrh dají už hotový. Akorát by to chtělo nechodit na medicínu, jinak si myslím není vůbec problém Sama dělám dvě vejšky a pracuju.
Na MUNI si můžeš rozvrh do jisté míry sestavit sama.
a je také pravda, že většina humanitních oborů jde vystudovat... "dálkově". Kamarádka takhle prezenčně studuje na MUNI Sdružená uměnovědná studia (uměnovědný obor - taková všehochuť ) a říkala, že je to vlastně dálkový studium, protože přednášky nechodí, semináře si nastaví tak, aby na ně mohla večer a veskrze se ve škole tedy moc nevyskytuje a může u toho pracovat.
Ale je pravda, že hodně záleží na štěstí a lepší je mít práci, kde o tom ví a počítají s tím, že občas bdueš potřebovat volno a budou ochotni ti ho dát. Nebo mít poloviční úvazek, nebo pracovat na živnosťák.
Luciecz
Přesně - dneska je dost oborů i v kombinované formě (čili dálkově). chodíš třeba jen jednou za měsíc nebo jednou za 14 dní - záleží na oboru a škole.
Potvrzuju, že na FF MU to jde, i když jsi na prezenčním. Je to ale za cenu šizení studia - získáš titul, ale nikdy nebudeš mít tolik znalostí jako kdybys chodila do školy, četla doporučenou literaturu a tak vůbec na to měla čas a pohodu.
no jo, já bych ráda třeba pedagogiku. na UK jsem jí našla že se studuje obor pedagogika ve 4 kusech od úterý do pátku (ale nevím jakou formou, zda denně či jak to je myšleno..).
co to je muni? chápu že univerzita, ale nevím kde..
Cituji AdaZBrna: Potvrzuju, že na FF MU to jde, i když jsi na prezenčním. Je to ale za cenu šizení studia - získáš titul, ale nikdy nebudeš mít tolik znalostí jako kdybys chodila do školy, četla doporučenou literaturu a tak vůbec na to měla čas a pohodu.
No ale kombinovaní studenti přece taky musí mít stejný znalosti a číst stejnou četbu jako denní studenti Takže když si z prezenčního sama uděláš kombinovaný, jsi vlastně na tom samým, musíš zvládat stejné věci, jenom máš více nabitej osobní program, když je tam i ta práce
Cituji jersey: co to je muni? chápu že univerzita, ale nevím kde..
Masarykova univerzita v Brně (MU, MUNI... FF MU = Filozofická fakulta Masarykovy univerzity atd.)
Cituji Kočka Šklíba: No ale kombinovaní studenti přece taky musí mít stejný znalosti a číst stejnou četbu jako denní studenti
Toto je nedosažitelný ideál, u nás mají prostě dálkaři méně předmětů, méně času tráví ve škole a literatury mají sice zadané dost, ale nejsou z ní důkladně zkoušeni, takže ji tak moc číst nemusí.
Na prezenčním chodím na semináře, odevzdávám přípravy, přednáším referáty, vysedávám v knihovně a díky tomu se hodně naučím. Pracuju 20 hodin týdně a to mi umožní dělat obojí, jsem dost vděčná, že to tak můžu dělat. Kdo chce studovat dálkově, musí mít velkou disciplínu, aby se škole věnoval a i tak je ochuzen o mnohé z prezenčního studia.
Cituji jersey: právě jsem nikde nenašla že bych si měla rozvrh sestavovat sama..
Většinou si povinné předměty, které jsou dané, doplníš volitelnými, které se vyučují v čase, který ti vyhovuje.
Ahojky,
2. rokem dálkově studuju VŠ, při práci na plný úvazek - ve státní správě. Mám zkušenosti pouze se soukromou školou - o kterých koluje spousty věcí, ale z mojí vlastní zkušenosti to není ani z daleko ideál - do školy díky volitelným předmětům chodím skoro každý pátek a sobotu (vše jde z mojí dovolené, nemám studijní volno ani jiné úlevy v práci) - nevím jak to chodí na jiných (soukromých) školách, ale požadavky na dálkového studenta jsou stejné jako na denního - žádné úlevy nemáme. Maximálně se nám snáze omlouvají absence ale i v našem případě dálkového studia někdo zapisuje prezenci a sleduje kdo chodí na přednášky.. Za 1 školní rok - tedy 2 semestry máme 23(!) předmětů a to z většiny jak zápočet tak zkoušku, tudíš nároky na nás jsou kladeny hodně vysoké. Záleží ale samozřejmě na škole - na většině soukromých škol je za rok 12 předmětů, přednášky mají 1x za měsíc a to třeba ještě v sobotu a zkušky formou testu. Doporučuji dát nejen na ,,oficiální info" na webu školy, ale zajímat se taky o názory tam studujících studentů - ty řeknou nejvíc Kdybych to tak udělala já, nelezla bych na tak náročnou školu a budu jen doufat, že se mi to někdy bude hodit a třeba to na někoho udělá i dojem, nebo vážně nevím
Ono hodně záleží na oboru (někdy víc než na formě studia). Jsou obory, které by šly asi skloubit s praci i při prezenčním studiu a pak takové, které při běžném pracovním vytížení dají pěkně zabrat i v kombinované formě.
Já studuji jeden obor na FF MUNI kombinovaně, mám volnou pracovní dobu a pracuji doma, při běžné práci si to neumím představit.
Cituji AdaZBrna: literatury mají sice zadané dost, ale nejsou z ní důkladně zkoušeni
To taky není pravda úplně vždy. Dostáváme stejné testy.
Cituji AdaZBrna: odevzdávám přípravy, přednáším referáty, vysedávám v knihovně a díky tomu se hodně naučím
I já na kombinovaném - až na to přednášení referátů, ale hodiny mívame též interaktvní, je na ně potřeba příprava. pravda, že nejsou povinné, ale nejít na ně, znamená mnohem více práce doma.
Radila bych nepátrat po tom, kdy bývají přednášky (které opravdu často ani nebývají povinné), spíš po časové náročnosti studia jako takového.
My máme (bohužel - ano, opravdu to není výhoda, ale velká nevýhoda) jen několik pátečních bloků, ale opravdu každý den něco dělám, píšu, čtu, učím se.
Pokud bych měla možnost studovat na denním, neváhala bych, protože
Cituji AdaZBrna: a i tak je ochuzen o mnohé z prezenčního studia
Zvládnout toho musím stejně, ale je to víc na mně, jak si čas rozvrhnu a to je opravdu náročné na disciplínu.
Říkám si - mít tak svoje zapálení pro věc a čas a věk prezenčního studenta
takže masarykova univerzita, kombinované, studuju politologie - mezinárodní vztahy a teď budu státnicovat. na zkoušky se jezdí většinou v sobotu nebo i pátek, ale je víc termínů, takže pátky jsem byla minimálně. na konzultace se jezdí dvakrát za semestr, taky sobota nebo pátek, ale vůbec nejsou povinné. já všechno řešila přes net a email.
pracovat se u toho určitě dá, já rok z toho byla v dánsku a domů jsem jezdila jen na zkouškové a rok jsem byla v praze, práce na plný úvazek. masarykova univerzita je v brně, tak jsem si jen občas udělala výlet. no a teď poslední rok už mám spíš problém ten, že jsem doma se dvěma dětma a nevím moc, jak se na ty státnice naučím.
jinak při zaměstnání jde ještě studovat určitě vysoká škola ekonomická - normálně prezenčně. to když jsem studovala, rozvrh sis mohla sestavit, jak si chtěla, tak spolubydlící normálně pracovala na plný úvazek. přednášky si dávala buď brzo ráno, nebo až ve tři odpoledne, poslední přednášky jsou až do půl osmé večer.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.