Reaguji na Elienka: jestli kazivost souvisí i se stravováním, tak potraviny výše uvedené patří k mým oblíbeným
Dentální hygienistka by měla určitě poradit a také asi častěji provádět fluoridaci.
moc děkuji za rady, koupila jsem si už i ten corsydol tak uvidíme..je fajn, že nepálí a a ni není tak drahý 80 Kč
Reaguji na simuška: Reaguji na simuška:
Naprosto souhlasím! Sice to zavání alternativní léčbou, ale vysloveně jsem se s takovým případem setkala a změna stravy, nebo vlastně skladby celého jídelníčku pomohla nejen zubům, ale i alergiím a imunitě!
Reaguji na Veronica1:
Je to lehce OT, ale s Corsodylem opatrně. Několik zubařů, včetně doktorky na parodontologii mi řeklo, že Corsodyl by si člivěk neměl "ordinovat" sám, natož ho používat dlouhodobě místo ústní vody. Nehledě na to, že ústní vody vůbec není třeba používat, zubům a dutině ústní nijak zvlášť neprospívají, někdy spíš naopak.
Ahoj podělím se o vlastní zkušenost. Měla jsem příšernou kazivost zubů odmala asi do devatenácti. Z té doby mám pusu plnou plomb, návštěvy zubaře noční můra. Ale ted už asi tři roky ani kaz. Vzhedem k tomu, že jediná věc, která se u mě změnila byla strava, tak to přičítám tomu. Odmala jsem byla strašně vybíravá, nejedla jsem maso a spoustu druhů potravin, až kolem devatenácti jsem tak nějak začala jíst víc všestranně. Možná je to blbostl, aby strava takhle kvalitu zubů ovlivňovala, ale tohle je můj případ.
Cituji Izzie007: Možná je to blbostl, aby strava takhle kvalitu zubů ovlivňovala, ale tohle je můj případ.
Tohle není blbost ale naprostá pravda. Potvrdí ti to mnoho odborníků. Jsme to co jíme, tak to je. Já to samé. Měla jsem skrvny a kazy na zubech a nemám. A to si čistím zuby pořád stejně.
Cituji Graciela: Nehledě na to, že ústní vody vůbec není třeba používat, zubům a dutině ústní nijak zvlášť neprospívají, někdy spíš naopak.
Jakto?
no taky dělám na zubním a mám na to svůj názor, ale prezentovat ho radši nebudu, protože pár lidí by mě tady taky mohlo ukamenovat
Ahoj holky, koukám, že je tady hodně holčin "od zubů" a tak bych se chtěla zeptat Kazy mám všehovšudy asi 4, o zuby se snažím starat, ale teď se mi objevila příčná prasklina skloviny na obou horních jedničkách, nikde jinde (příčnou myslím, že je na zubu od strany ke straně, ne podélně od dásně ke konci zubu, jak se nachází většina zubních rýh) U obou zubů jsou praskliny v dolní čtvrtině zubu a u každého v jiné úrovni ... A tak se ptám - nemáte s tímto někdo zkušenost a co byste poradily na zpevnění skloviny, ideálně k zacelení již vzniklé praskliny ?
Cituji Izzie007: až kolem devatenácti jsem tak nějak začala jíst víc všestranně. Možná je to blbostl, aby strava takhle kvalitu zubů ovlivňovala, ale tohle je můj případ.
Blbost to není, ale....prořezaný zub jako takový už stravou moc neovlivníte. Sklovina není živá tkáň. Je to spíš "materiál, ale i ten potřebuje samozřejmě svoje ( typicky fluoridy - působí jako ochrana). Vliv stravy na prořezané zuby spočívá spíše v její schopnosti vytvářet podmínky více či méně vhodné pro "práci" kazotvorných bakterií. Klasicky to jsou sacharidy - mikroorganismy zubního plaku je využívají k tvorbě kyselin, které následně rozpouští zubní sklovinu a vzniká kaz.
Jiné je to v těhotenství - pro zdravý vývoj dítěte je nutná vyvážená strava obecně, zuby nevyjímaje. Tam se vliv stravy může uplatnit co do budoucí "kvality" (odolnosti) zubu.
Ještě si dovolím nesouhlasit s "jediná věc, která se změnila" - změnou stravy se změnilo i složení sliny a svoji roli sehrálo i to, že zhruba kolem cca 18 let sklovina dozrává a zralá sklovina je přeci jenom odolnější.
Ale gratuluju. Ať žije racionální (nebo aspoň racionálnější) výživa!
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.