Vitamínů jsem konzumovala spoustu. Vápník delší dobu. Fakt nevím..
Cituji camaya: já bych třeba ještě doporučila přípravky obsahující látku chlorhexidin
To bych mohla zkusit. To se prodává volně v lékárně, nebo jak?
Reaguji na monca114:
Jojo v lékárně a obsahují ho například některé ústní vody od curaseptu nebo corsodylu.....( http://www.corsodyl.cz/index.php?corsodyl/pripravk y-corsodyl/chlorhexidin/ ) ....nebo se vyrábějí i zubní pasty atd...
Chlorhexidin je v těchto výrobcích v různých koncentracích
Reaguji na camaya: Díky. No hlavně se musím poptat, co mohu užívat v těhotenství. Díky za radu
Zubní kaz je multifaktoriální onemocnění infekčního původu.
Prevence:
1. Důkladné odstraňování zubního plaku - čištění zubů (dobrá technika čištění zubů), antibakteriální zubní pasty a ústní vody (nevšak s obsahem chlorhexidinu!)
2. Úpravy výživy - snížení množství sacharidů, neutralizace (vodou) kyselých jídel a nápojů, omezení příjmu sycený nápojů (obsahují slabou kyselinu uhličitou)
3. Fluoridace zubů - v ordinace zubního lékaře (jsou přípravky obsahující až 22 500 ppm fluoridů) a následná domácí péče: elmex gel nebo zubní pasta duraphat (aplikace po konzultaci se zubním lékařem)
4. Pravidelné prohlídky u zubního lékaře, zahrnující také vyšetření množství a pufrovací kapacity sliny a zjištění množství kariogenních mikroorganismů ve slinách a plaku
Cituji Lilinka34: S tím nic neuděláš. Pokud to máš v genech
Pokud vím, tak kazivost zubů určitě není dědičná
Reaguji na RomanKaS:
... tak bohužel nevíš! Kazivost zubů (i paradontóza) dědičná nebo přesněji vrozená je! Připouštějí to i zubní lékaři, ale jen ti slušní. (Ono totiž vybírat pálky za plomby a připustit, že za kazy není člověk na 100 % odpovědný, by bylo absurdní, že). Moje teta, která si celý život čistila zuby pouze ráno, potřebovala první plombu ve svých 83 letech a dásně taky měla naprosto zdravé. Samozřejmě důkladné čištění a správná technika je základ, bohužel někdo má takové složení slin (a vždy se mu to "vrozené"složení zase vrátí), že by si musel čistit zuby 24 hodin denně, aby se mu nikdy neudělal kaz.
Kdosi tu psal, že se mu dělají kazy i pod plombami. Tak okamžitě změň zubařku!! Je to důkaz, že ti předchozí kaz pořádně nevyčistila a jen připlácla plombu (nebo možná záměrně, abys brzy přišla pro novou). Případně se obrať na pojišťovnu, ať ti najde pořádného zubaře, taky si můžeš stěžovat na Stomatologické komoře, že ti zubařka ničí zuby. Málokdo ví, že 2x do roka (po předchozím objednání) máte nárok na zubní prohlídku bez poplatku 30 Kč a kdo má počínající paradontózu, má 2x do roka nárok na bezplatné vyčištění krčků laserem. Zubaři vám to sami neřeknou, protože dentální hygienistky, které si drží u ordinací a k nim vás posílají, jsou velmi dobrým dalším zdrojem jejich příjmů.
Podotýkám, že sama s kazivostí zubů problémy nemám.
Jak už bylo napsáno . . .alfa a omega našeho těla je v překyselení organismu! Jinak co se týká třeba fluoru . . .je to pro nás spíše nepřítel! Kdo se více zajímá o téma překyselení,tak mi dá za pravdu . . .kdo se nechává masírovat reklamou,tak mne ukamenuje.Pasty na zuby nepoužívám již více jak dva roky a ani žádné jiné srač.y . . .PH v ústech i celém těle udržuji obyčejnou sodou . . .přestaly mi krvácet dásně,nemám zubní kámen a zuby jsou bělější . . .dokonce se nekonalo ani narušení skloviny jak je mnohdy popisováno! Jenže tohle jsou věci,které se nesmějí moc říkat nahlas,neboť by zkrachoval farmaceutický a jiný průmysl,který vydělává na nevědomostech lidí . . .No a ač se to zdá nepravděpodobné v době kdy máme všeho dostatek,tak většina lidí trpí podvýživou a to i tedy,kdy mají nadváhu . . .Příroda je v celku složitý mechanismus a je potřeba znát její zákony . . .Můžeme jíst vápník po kilech a stejně ho budeme mít nedostatek,protože vápník se vstřebává a využívá zase jen za určitých podmínek v těle . . .
na vaše rady jsem si koupila ten elmex gel a do rána mi otekly rty, takže bohužel používat nemůžu a dala jsem za něj přesně 173,- což je celkem dost..
Cituji olih: Kazivost zubů (i paradontóza) dědičná nebo přesněji vrozená je!
Ale no tak.....Vždyť je to pořád dokola. Kaz = zub + mikroorganismy + strava + čas (za naplnění specifických podmínek). Bakterie a rohlík přilepený na zubu opravdu nejsou vrozené. Čas má význam jako veličina. Dědíš odolnost, tvar, postavení zubů, velikost čelisti.
Cituji olih: bohužel někdo má takové složení slin (a vždy se mu to "vrozené"složení zase vrátí), že by si musel čistit zuby 24 hodin denně, aby se mu nikdy neudělal kaz.
Slina má svůj význam, ale není primárně odpovědná za zubní kaz. Stejně jako např. postavení zubů, fluoridy, věk, imunitní reakce, vážná onemocnění, psychický stav atd. samozřejmě individuálně uplatňuje svůj vliv - jako predisponující faktor (nahrává mu). Tzn. že nekvalitní slina kaz "neudělá", ale mohou se snáze uplatnit základní principy jeho vzniku. U parodontopatií v zásadě platí to samé. Takže je vcelku jedno, jak to měla tvoje teta, pokud nejsi její klon.
Cituji olih: tak bohužel nevíš!
budu radši věřit studiím, které na toto téma byly provedeny. Některé prokázaly, že kazivost zubů není dědičná, jiné neprokázaly, že je kazivost zubu dědičná. To je úhel pohledu. Ale tvrdit, že jsem zdědila kyselé sliny, je už moc. Předpokládám, že pojem "dědičnost" se tady objevil ve spojení "s tím nic nenaděláš" - takže pokud už by šlo o ty sliny, tak s tím něco dělat jde, i když to určitě nemusí být jednoduché. Ujišťovat se, že můj praděda z matčiny strany měl zkažené zuby a proto s tím nic nenadělám, neboť jsem to prostě zdědila, je krátkozraký.
Cituji Zlobidlo: PH v ústech i celém těle udržuji obyčejnou sodou
Musím říct, že výplach vody sodou jsem nikdy nedělala, ale rozhodně to dává smysl, protože roztok sody ve vodě neutralizuje kyseliny a zvyšuje tak PH v ústech. Tomu rozumím. Jak přesně tu sodu používáš?
Holky, zkuste se odkyselit. Mě se výrazně přestaly kazit zuby. A prvním znakem překyselení, je právě ta kazivost zubů, nehtů. Dále je to také osteoporóza
Měla jsem kazy i na předních zubech a už nemám. Ani jinde. Kyselinotvorné potraviny jsou: sádlo, máslo, sýry, mořští živočichové, maso – červené druhy, vejce, cukr a všechny jídla o cukr obohacená, výrobky z bílé mouky, alkohol, kečup, kakao, káva. Hlavně tedy bílé jedy = bílá mouka. Dále to mohou dělat i některé léky. Takže doporučuji detoxikaci a odkyselení.
Ahoj k tomu překyselení organismu můžu poradit pití tibetské houby i když je to nápoj kyselý velice odkyseluje a i mi to celkem pomohlo k lepšímu stavu a zuby se taky moc nekazí
Já bych taky řekla, že je to hodně o genetice... Rodiče i sourozenci mají při každé kontrole několik kazů, já v životě kaz neměla. Používáme stejnou pastu (střídáme Elmex a Meridol), kartáčky Curaprox a Tepe a jako děti jsme dostávali stejné tabletky. Já dokonce hygienu dutiny ústní oproti sourozencům jako dítě flákala, ale asi mám zuby po dědečkovi, ten v 86 letech měl všechny své krásné, zdravé zuby
Reaguji na opplicka: přesně v těch rýhách mám zkažené zuby já, zub vypadal zdravý a pak se přišlo na tohle, později mě to začalo i bolet
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.