Cituji Veselka10: teoretický příjem
...a nebo u těch, kterých se nechce příjem přiznat...podnikatelé, kteří vydělávají statisíce, ale tvrdí něco jiného...
Cituji katula: a nebo u těch, kterých se nechce příjem přiznat...podnikatelé, kteří vydělávají statisíce, ale tvrdí něco jiného...
Ano i takhle se to dá brát. Určitě nerozporuji, že tací být můžou a zřejmě i jsou. Nicméně tam kde já se s tímhle pojmem setkala, právě tahle potřeba něco zkreslovat nebyla.
Ale chápu, že takhle je to i pro soud vlastně jednodušší.
Cituji Veselka10: Existuje na to "krásný" nástroj, který se nazývá teoretický příjem.
ten se používá pokud je např. podnikatel dlouhodobě ve ztrátě což je v rozporu s jeho novým barákem a luxusním vozem. Jinak má absolutní přednost doložený příjem např. zaměstnavatelem, fu.
Jinak tabulka vypadá takto:
Věk dítěte Díl z platu připadající na výživné
0–5 let 9–13 procent
6–9 let 11–15 procent
10–14 let 14–18 procent
15–17 let 17–21 procent
18 a více let 20–24 procent
Např. nám sociální pracovnice navrhla z 15 tis. platu na 18 letého syna 2500....s tím jsem nesouhlasila já, ani soudce, ani ex.
Tak pokud manžel není spoojený s rozsudkem a zdá se vám výše výživného neodůvodněné - nezbývá než se odvolat.
Cituji katula: Nikdy jsem se ale nesetkala s tím, že by výživné bylo vyměřeno na 70% platu rodiče...
hm, to já taky ne. Nejvyšší výživné, kde jsem viděla rozsudek byl na 6000 tis z platu 35 tis. čistého.
Cituji farahh: ten se používá pokud je např. podnikatel dlouhodobě ve ztrátě což je v rozporu s jeho novým barákem a luxusním vozem. Jinak má absolutní přednost doložený příjem např. zaměstnavatelem, fu.
Jinak tabulka vypadá takto:
Nehodlám se hádat, ale bohužel z praxe... a to se týká více lidí... vím, že teoretický příjem se používá kdykoliv kdy je plat jednoduše "nevyhovující". Dotyční nevykazovali ani ztrátu z podnikání a ani nejevili jakékoliv známky toho, že si žijí nad prokázané poměry, tj. žádné nové auto, ani dům aj.
To je jedno. Já zákon znám a vím co se v něm píše a pokud by to vše bylo skutečně dodržováno, nikdy bych se nad tím nepozastavila.
Tabulky jsou taky celkem "úsměvné", protože nemají za prvé žádnou oporu v zákoně a za druhé nic neříkají o potřebách konkrétního dítěte. Ale to už jen tak pro úplnost.
Cituji Veselka10: ale bohužel z praxe... a to se týká více lidí... vím, že teoretický příjem se používá kdykoliv kdy je plat jednoduše "nevyhovující"
Nesouhlasím s tím. Já z praxe můžu říct, že teoretický příjem se nepoužívá tak často, jak píšete. K soudu chodím..
Píšete, že to znáte z praxe, že se to týká většiny lidí... kolika? Několika Vašich známých?Nevím, podáváte to tak, že je to běžná praxe a s tím nemůžu souhlasit, protože to tak není.
Reaguji na katula: No vida a já to zase neznám jinak.. tedy s vyjímkou situace kdy povinný rodič sám souhlasil s vyšším výživným sám a dobrovolně.
Celkem ráda bych věděla kde takové spravedlivé soudy jsou. To nemyslím jako ironii, ale skutečně jako fakt.
Cituji Veselka10: a já to zase neznám jinak.. tedy s vyjímkou situace kdy povinný rodič sám souhlasil s vyšším výživným sám a dobrovolně.
...o kolika lidech mluvíte?
Mluvíte totiž obecně...
Manžel má z předchozího vztahu dvě děti (18 a 20 let). Holka je na střední, kluk na nástavbě. Na každé dává měsíčně 20 000.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.