arrow
profile_image
Monkxi
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím,

obracím se na kohokoli, kdo má zkušenosti se studiem VŠE v Praze na fakultě Mezinárodních vztahů. Jsem na osmiletém gymplu, ve třeťáku, a už se pomalu rozhoduju, kam budu mířit dál. Vždycky mě bavily jazyky, a ty mi taky jdou (zkušební příjmačky z angličtiny jsem napsal na 85-90% - dělal jsem už pár testů z minulých let, krom toho dělám ještě francouzštinu), zároveň mě hodně zajímá obchod, mezinárodní (ekonomické) vztahy apod. Nejvíc se však děsím matematiky, mám z ní většinou nejhůř dvojky, každopádně to není předmět, na který bych měl zrovna přirozený talent. Přemýšlím nad tím, že i kdybych teoreticky třeba zvládl přǐjmačky - zvládnu vůbec matematiku na škole samotné? Četl jsem si seznam povinných předmětů, a matematika (pro ekonomy) je samozřejmě mezi nimi. Nerad bych věnoval tolik úsilí do přípravy na příjmačky, když bych pak vyhořel během studia kvůli matematice. Krom toho všude čtu o "jednom pokusu na zkoušku", kterým na diskuzních fórech odrazují současní studenti mnoho potenciálních zájemců.

Sám si tedy nevím moc rady, věřím, že by mě studium bavilo, a rád bych se v budoucnu pohyboval na poli obchodu a ekonomiky, jen se bojím obtížnosti matematiky a toho, že mi průměrné znalosti z gymplu nebudou jako základ ke studiu stačit.

Díky moc všem za případné reakce, zkušenosti (jakékoli ze studia téhle fakulty anebo oboru)

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jsem studentem magisterského stupně studia na VŠE, vzhledem ke značným zkušenostem s touto školou mohu snad kvalifikovaně poradit.
MO na FMV bych se určitě nebál, obzvlášt pokud jsi z osmiletého gymlu, z matiky máš dvojky a jazyky na výbornou - není co řešit.
Mimoto FMV je nejlehčí fakultou VŠE.
V prváku se sice potkáš s matikou a statistikou, ale při určité snaze a dobrém cvičícím to určitě není nepřekonatelné.
Určitě si přihlášku podej a víc si věř.

Cituji EkonomzVŠE: Mimoto FMV je nejlehčí fakultou VŠE

Fakt? Když jsem tam chodila tak se říkalo, že nejlehčí je 4. nebo 5. fakulta. Pořád jsem měla za to, že nejtěžší je 1. a pak hned 2. (Mez.).

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bacilek:
To jsi/jste tam chodila nejspíš již před hodně dlouhými lety. Před více než deseti lety byla nejtěžší FFU, druhá FMV, stejně tak to vyplývalo i z dotazníků absolventů na konci studia, ale posledních 10 let je FMV považována za zcela nejlehčí, což připouštějí i samotní studenti a absolventi FMV a odpovídá tomu i úmrtnost na této fakultě, popřípadě neúspěšnost povinných předmětů z této fakulty.
Ono se to stále inovuje, mění..., třeba předměty, které nebyly před pěti - deseti lety postrachem, se náhle postrachem staly.
Dnes je to takto: nejtěžší FFU, kde se náročnost ještě zvýšila, dále FIS a NF (tady se náročnost též hodně zvýšila), lehčí FPH a nejlehčí FMV (tady šla náročnost velice dolů).
Dřív (před deseti a více lety to vypadalo takto): nejtěžší FFU, pak FMV..., no a nejlehčí asi ta NF, nebo FIS.

Reaguji na EkonomzVŠE: :

Chodila jsem od roku 1998 právě na jedničku (finance) a vyčítala jsem si, že jsem zvolila tak těžkou cestu, když to šlo mnohem snadněji. Byla jsem tam ještě v době, kdy nebyly po předmětech jednotlivé zkoušky, ale ty souhrnné (bakalářské) zkoušky.

Pro člověka, který nedostane od rodičů ani korunu to bylo velmi velmi náročné a to určitě nejsem hloupá. Ani se mi nechce věřit, že ještě zvedli náročnost. Ne že bych tomu nevěřila, jen už nevím, jestli to ještě jde

Za nás byla hodně těžká matika (proč něco počítat - naučíme se matematiku teoreticky) .

Ale co nás nezabije, to nás posílí, že...

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bacilek:
S financemi mám taky svou vlastní zkušenost, na magisterském stupni studia jsou opravdu vražedné. Takže jsem změnil obor a hned pocituji značnou úlevu.
Člověk si totiž vždy položí otázku, jestli mu to za to vůbec stojí. A to jsem šprt už od základy, na gymplu jsem od třetáku sice trochu polevil, ale jen v předmětech, co mě už příliš nezajímaly. No a IQ mám 134..., předměty jsem nepodcenil, dřel průběžně, ale na financích je kromě píle a intelektu ještě zapotřebí i štěstí, alespon dnes.
Tím vším chci říct, že přesně vím, o čem mluvíš.
A nakonec se ti známá, co studovala podobně znějící obor na soukromce (sic stejného názvu, ale obsahem a náročností na světelné míle daleko od toho tvého) svěří, že se opravdu diví, že nestíháš pracovat na full time ( i částečnej je ale skoro vražda).
To už je pak skoro na pěst a krev se v čověku vaří.

Cituji EkonomzVŠE: dřel průběžně, ale na financích je kromě píle a intelektu ještě zapotřebí i štěstí

Já myslím, že jsou taky potřeba "varianty" . Hodně holek dělalo zkoušky jen tak, že se učily varianty.

Jako já dřela hodně, ale nebydlela jsem v mamahotelu, takže ještě obstarat jídlo, vydělat si na živobytí. no... taky je to rozdíl, když je někdo z Prahy a má teplou véču... ten ušetřený čas může věnovat třeba nějaké té zábavě.

já soukromé školy vůbec neřeším, jsou k smíchu, takovou školu bych si do životopisu nedala, jsem otevřený odpůrce rozdávání titulů a vůbec se za to nestydím. Pokud někdo má pocit, že na soukromé hrozně dře, je to proto, že na VŠ vůbec nemá.

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bacilek:
Varianty už ani moc ne. Stále častěji se stává, že tam ze starých testů není vůbec nic.
A u těch těžších předmětů musí člověk umět všechno, jinak hodně riskuje, že to neudělá, ztratí kredity a vyhodí ho, co si budem povídat - 24 rezervních kr. na magistru je strašně málo..., obzvlášt když existuje ještě to odečítání za podmíru a další blbosti.
Jinak nové vedení ted některé věci ještě více zpřísnilo, hlavně omlouvání předmětů, s kterým je víceméně konec.
Pravda, na VŠ dnes nemá spousta lidí, kteří se tam přitom cpou, lidi z učnáků atd. - to už je fakt k smíchu, tihle většinou končí na těch soukromých školách. A co si budeme povídat, pro takové lidi byl mnohdy životní výkon i (lehká) maturita, je to celkem smutný.
Dost často se naši politici pyšní, jak roste vzdělanost, a přitom ta spíše upadá, jen roste počet otitulovaných lidí.
Ale na druhou stranu jim pak ta VŠ je (v dnešní době) už velmi často na dvě věci - takže spravedlnost asi opravdu existuje.
No nic, díky za rozhovor a mnoho zdaru!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené