Cituji Jully: VŠE je jedna z nejjednodušších státních VŠ
Cituji Jully: mohla by ses někdy mezi 19tiletými prvandami cítit trochu nepatřičně
co takhle naučit se číst, než začneš pronášet svá moudra? slečna nejde na VŠE ale do Karviné. to, že se bude cítit nepatřičně je taky taková blbost, že z toho soudím, že ty sama jsi na VŠ asi nikdy nechodila, jelikož na každé VŠ potkáš lidi mnohem starší, než 23 let a nejsou tam v menšině.
Cituji chee: váhám na jakou formu jít
jelikož nemáš žádné závažné důvody proč se přiklonit k jedné variantě studia, řekla bych, že to záleží jenom na tom, co by ti vyhovovalo líp. pokud má tvoje škola opravdu tak promakaný e-learning, tak je to velké plus, to každá škola nemá. ovšem kombinované studium je troufám si říct těžší, než prezenční - ani ne tak v objemu učiva (který přece ze zákona musí být stejný, nebo alespoň velice podobný), ale v tom, že jak do školy nechodíš, tak můžeš mít sklony na tu školu uplně "zapomínat" a pak se o zkouškovém zblázníš. já jsem vyzkoušela obě formy studia a myslím, že kombinované je jenom pro opravdu cílevědomé lidi.
Cituji Jully: Cituji Bacilek: Já chodila na VŠ ekonomickou na denní, ale do školy stačilo chodit 1x týdně
anebo tak - jít na denní, ale v podstatě tam nechodit
Kámoška chodila 2-3 krát týdně, ráno měla přednášky(nepovinné) ale po těch přednáškách cca za 2 hodiny měla cvika takže hlavně kvuli ním tam chodila tak i tak. kvůli docházce...taky jsem nad tím uvažovala...ale nevím jak to chodí přesně s tou docházkou.
Já bych asi volila prezenční, protože mi to do hlavy líp leze, když to slyšim a navíc jsem radši v "kontaktnu" s učiteli.
Cituji marilyn: na tu školu uplně "zapomínat" a pak se o zkouškovém zblázníš
Sice bych řekla, že jsem docela cílevědomá, ale i tak bych asi měla problém si uvědomit, že na ty zkoušky bych se měla přeci jenom něco naučit
Cituji marilyn: Cituji Jully: VŠE je jedna z nejjednodušších státních VŠ
Cituji Jully: mohla by ses někdy mezi 19tiletými prvandami cítit trochu nepatřičně
co takhle naučit se číst, než začneš pronášet svá moudra? slečna nejde na VŠE ale do Karviné. to, že se bude cítit nepatřičně je taky taková blbost, že z toho soudím, že ty sama jsi na VŠ asi nikdy nechodila
přečetla jsem jen její úvodní příspěvek, kde stojí VŠ ekonomická, čili mě automaticky napadla Vysoká škola ekonomická neboli VŠE
jsem vystudovaná právnička, a dokonce i na Právnické fakultě UK, kterou jsem vystudovala, jsou starší lidi v menšině, takže opravdu silně pochybuji, že by to na méně prestižní škole mělo být jinak...přestaň být agresivní
Cituji Jully: přečetla jsem jen její úvodní příspěvek, kde stojí VŠ ekonomická
Holky moje chyba, omlouvám se, už je to opraveno, v tu chvili mi to nedošlo že je to název školy v Praze
Cituji Jully: jsem vystudovaná právnička
Tobě ty práva asi musely dát hodně zabrat, co? Že je zmiňuješ v každém druhém příspěvku...
A mimochodem, VŠE je veřejnou vysokou školou, ne státní
Reaguji na chee:
Zjisti si, jak je to při e-learningové formě studia se statusem studenta. Pokud je těmto studentům přiznán, tak bych šla asi do této formy. Ono se to nezdá, ale tři roky můžou být dlouhá doba a ve 26, kdy budeš končit, už se zřejmě budeš chtít živit sama, mít dobrou práci, třeba si i pořizovat bydlení...Může se ti to samozřejmě povést i když budeš na denním studiu, ale podle mě je vašem regionu dost vysoká nezaměstnanost, tak možná bude dost problematické při denním studiu sehnat práci třeba na 2-3 dny v týdnu.
Cituji Jully: Navíc pokud je ti 23, mohla by ses někdy mezi 19tiletými prvandami cítit trochu nepatřičně
Tak tohle je teda perla...nejít na denní studium jen proto ,že jsem o 4 roky starší? Mimo jiné na VŠ se za 1. věk nepozná a za 2. to tam nikdo neřeší....
Cituji PaniXY: podle mě je vašem regionu dost vysoká nezaměstnanost
Právě proto jsem se rozhodla jít na VŠ kvuli nezaměstnanosti. Dlouho se mi nedaří najít práci.
Cituji Jully: anebo tak - jít na denní, ale v podstatě tam nechodit
Tenkrát nemělo kombinované status studenta. Dneska to tak přísné není.
Navíc u kombi se dost počítá s tím, že u školy pracuješ, takže se ve výsledku nadřeš mnohem víc
Cituji Jully: Navíc pokud je ti 23, mohla by ses někdy mezi 19tiletými prvandami cítit trochu nepatřičně, i proto by myslím bylo kombinované studium příjemnější.
To je úplná hloupost, na VŠ věk nikdo neřeší.
Cituji noye: A i brigádu určitě při škole najdeš. Hodně lidí to takhle má a nemají žádný problém, protože při vysoké škole máš trošku víc času nebo aspoň si můžeš sama sestavit rozvrh jak ti pasuje.
No to taky tak jednoduché není, zvlášť v našem kraji. Já ji hledám už pekně dlouho. A všude samí finanční poradci a do toho už nejdu, nebo všude přes známost a tu mám asi blbou Na inzeráty neodpovídají
Cituji PaniXY: Tobě ty práva asi musely dát hodně zabrat, co? Že je zmiňuješ v každém druhém příspěvku...
Zmiňuji to tam, kde si to téma či reakce přispěvatele žádá (jako např. tvoje poznámka, že jsem asi žádnou VŠ nestudovala). Btw teď studuju ještě 1.LF, a to jsem ještě nikde nezmínila (protože nebyl důvod).
K tomu věku 23 - jistě to není na překážku, nikdo se za to nebude nikomu posmívat, nikdo si nebude na nikoho ukazovat apod., ale zase nesouhlasím s tím, že to je normální: ve vyšších ročnících už je to jedno, protože spousta lidí si přeruší, rozloží ročníky apod., takže se věkový rozdíl stírá, v prváku to ale znát je. Pokud je slečna citlivější povahy, nemusela by se cítit dobře - čistě subjektivně, ne že by jí to někdo dával najevo. To je vše, co jsem tím chtěla říct.
Cituji PaniXY: VŠE je veřejnou vysokou školou, ne státní
ty si prosímtě hlavně ujasni pojmy, než začneš poučovat, a když už sis vyčetla, že je to "veřejná vysoká škola", tak si taky vyčti, co ten pojem "veřejná" znamená, chytrolíne Hodím ti malou nápovědu: veřejná VŠ je buď zcela nebo z převážné většiny financována státem - ring a bell?
Cituji Jully: ujasni pojmy
slečno právničko a medičko - státní školy jsou v čr jenom dvě: Policejní akademie ČR a Univerzita obrany v Brně. ale to bys při svém vzdělání měla vědět.
Reaguji na Jully:
Nevěřím tomu, že by absolvent jakékoliv právnické fakulty nevěděl jaký je rozdíl mezi státní a veřejnou vysokou školou. To odkud je ta která VŠ financována opravdu není tím rozhodujícím znakem. Prof. Sládeček tě neučil, nebo co?
Cituji Jully: Zmiňuji to tam, kde si to téma či reakce přispěvatele žádá (jako např. tvoje poznámka, že jsem asi žádnou VŠ nestudovala)
Žádnou takovou poznámku jsem nikde nepsala, to bych si totiž nedovolila. Stejně jako bych si nikdy nedovolila říct nebo napsat, že UK je prestižnější škola než VŠE. I z "prestižních" škol totiž vycházejí absolventi, kteří mají hrubé nedostatky.
A tímto končím z mé strany tuto diskuzi, zakladatelce jsem už svůj názor na její situaci napsala a zbytečně dohadovat se tu nehodlám.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.