Ahoj holky, dnes jsem zjistila, že jsem se dostala na OPF v Karviné na ekomonomku na denní i dalkovou formu studia stejného oboru. Teď hodně váhám na jakou formu jít. Chtěla bych jít na denní, ale obávám se že nenajdu bokem brigádu a finančně to nezvládnu. Naši by mi něco přispěli ale nevím kolik bych měsíčně utratila za VŠ. Brala bych i dálkovou formu, protože můžete pracovat, takže bych měla stálý příjem, ale na druhou stranu je to prý těžší. Ale taky si říkám že dokud mám pod 27 let, tak bych neměla váhat a jít na denní. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, nevím proč, myslela jsem že mě vyberou buď na prezenční nebo na kombinovanou formu a ne na oboje a pak si můžu vybrat. Měli jste podobnou situaci? Na kterou by jste raději šli? Byla bych ráda za každý názor.
tak počítej, že za nájem zaplatíš dejme tomu 3000,-, jídlo z menzy není zas až tak drahé, za knížky utratíš minimum, vše je totiž většinou buď v elektronické podobě nebo k dispozici v knihovně. Vyžiješ se vším všudy s 5000,- (teda aspoň já to tak mám s tím,že si můžu koupit ještě věci pro sebe).Myslím,že je rozhodně lepší jít na denní studium a užít si trochu ten studentský život. A i brigádu určitě při škole najdeš. Hodně lidí to takhle má a nemají žádný problém, protože při vysoké škole máš trošku víc času nebo aspoň si můžeš sama sestavit rozvrh jak ti pasuje.
Ahoj, no záleží na tom, jestli bydlíš s rodičema nebo ne. Já jsem to měla jasný, protože v době, kdy jsem se hlásila na Vš ( také ekonomku ), jsem chtěla začít bydlet s přítelem a nechtěla jsem, aby mě musel živit. Takže volba padla na kombinovanou formu + práci. Nebudu řikat, že je to brnkačka, protože neni .Občas je to hodně náročné skloubit práci,školu a domácnost, ale neměnila bych. Jsem ráda, že jsem do toho šla
Dostala jsem se na OPF do Karviné a dojížděla bych tam autem nebo autobusem. Bydlím s rodiči, s přítelem plánujeme bydlet spolu, ale teď na to nemám pomyšlení. Přítel mi taky neporadí protože nemá s tím zkušenosti. Kdybych šla na kombinovanou tak studovala bych pomocí E-learningu.
Reaguji na panda08:
To jo přestoupit jo ...Já už jsem po škole 3 roky , takže na studentský život jsem tak nějak zapoměla ...jinak bych dojížděla 20km.
Gratuluju Chee, na OPF v Karviné jsem strávila příjemné roky studia. Končila jsem vloni, teď jsem už rok na navazujícím na jiné univerzitě. Pokud chceš, tak mi napiš do SZ všechno co Tě zajímá, ale rovnou Ti říkám, že s tak perfektní studijní oporou, která tam je, vůbec neztrácej čas denním studiem. Pokud jsi se dostala na elearning, tak máš veškerá skripta ke stažení na internetu, každý vyučující vydal svoje. Na této škole se nedělá rozdíl mezi prezenčáky a dálkaři, všichni mají stejná zadání písemek i požadavky.
Reaguji na RomanKaS:
Díky ...no ale taky se bojím že když budu chodit na kombinovanou formu tak se toho moc nenaučím, spíše mě to nedonutí se učit než kdybych tam chodila denně ...jako nevím nemůžu to ještě posuzovat že...a ty si studovala jakou formu a ta škola je celkově těžká asi že?
Na prezenčním se o přednáškách nedozvíš nic víc, než máš ve skriptech. Odtud pochází ta politika, že prezenčáci a elearning = žádný rozdíl. Navíc jako prezenčák nemáš skripta ke stažení. Já byla elearning, ale samozřejmě, že znám i s prezenčáky, kteří potom masově přecházeli na elearning. Studium je těžké v tom smyslu, že je tam hodně předmětů, oproti jiným školám. Na navazujícím jich je třeba 26 za rok, což je vražda. Na bakaláři je jich v 1.semestru asi 6, pak se to rozjede na nějakých 11-12. Organizace roku u elearningu je taková, že jsou za semestr 3 tutoriály (setkání), je to vždy jeden den (pátek). Tam nemusíš chodit, protože se tam nevyučuje, nedělá se prezence, pouze se řeší "problémy", vyjma 3. tutoriálu, kde se píše 1-2 zápočtové testy. Pokud jsi místní, tak neměj obavy z toho, že by ses nedonutila učit. Najdeš si tam spolužáky, se kterými si budete přeposílat seminárky, poznatky atd. U předmětů, u kterých to uznáš za vhodné (např. nauka o podniku, mikroekonomie), můžeš jít na prezenční přednášky, stačí si na stagu zjistit, kdy jsou. Co máš za obor? EKPO nabo MM?
Reaguji na chee:
Ahojky tak 20 km není nějak daleko...když spočítáš co projedeš + něco na potřeby (skripta, knížky, sešity....což třeba nebude tolik záleží co vyžadují na té škole)...bydlet a jíst budeš doma...být tebou asi bych šla na denní...a pokud budeš dojíždět autem tak i ta brigáda by šla najít lépe (nebudeš muset spoléhat na autobus)...Nebo se zkus zeptat na studijním zda by například po měsící či dvou šlo přejít na kominovanou formu studia....
Já chodila na VŠ ekonomickou na denní, ale do školy stačilo chodit 1x týdně
Asi bych volila denní 20 km není hodně, já dojížděla 18 km na střední, takže pohoda.
Souhlasím s kombinovanou formou - VŠE je jedna z nejjednodušších státních VŠ, ne nadarmo se jí říká "největší gympl v Praze" (slyšela jsem i variantu "nejlehčí gympl v Praze"), takže rozhodně není nutné jí studovat prezenčně (pokud si samozřejmě nechceš užívat studentského života.
Navíc pokud je ti 23, mohla by ses někdy mezi 19tiletými prvandami cítit trochu nepatřičně, i proto by myslím bylo kombinované studium příjemnější.
Cituji Bacilek: Já chodila na VŠ ekonomickou na denní, ale do školy stačilo chodit 1x týdně
anebo tak - jít na denní, ale v podstatě tam nechodit
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.