Já osobně si myslím, že v Plzni jde o něco jiného, zpolitizovaného. A co se týče UK, o blízkých známých vím, že si tam kupovali každou zkoušku, ale tohle nejde přece dokázat, že. Navíc v Plzni teď probíhá kontrola studentů a bude trvat až do ledna. Na ostatních právnických školách to udělali do měsíce, to jsou ale šikulky.
Neříkám, že UK v praze je "čistá" a profesoři neúplatní. Osobně jsem se s úplatky na naší škole nesetkala a ani neznám nikoho, kdo by uplácel či se pokoušel uplácet. S úrovní fakulty jsem to myslela v tom smyslu, že když se bude ucházet o místo čerstvě vystudovaný schopný právník z Plzně a méně schopný právník z Prahy, zaměstnavatel dá přednost tomu z Prahy. Ne všichni zaměstnavatelé se totiž dokážou zbavit předsudků, zkrátka pro ty, co vystudovali čestně práva v Plzni, bude složitější tu čest prokazovat ale držím palce panu Pospíšilovi, myslím si, že to je člověk, který ví, o čem mluví, a dokáže fakultu "vyčistit".
Ještě jedna věc, naše známá advokátka teď časteji než dříve dostává od klientů dotazy jakou fakultu vlastně studovala. Když jim řekne, že brněnskou, jsou v klidu
Cituji sweetty: když se bude ucházet o místo čerstvě vystudovaný schopný právník z Plzně a méně schopný právník z Prahy, zaměstnavatel dá přednost tomu z Prahy
To jo, tomu věřím. To je situace, když zaměstnavatel bude většinou mladší generace, ty starší, co studovali za komunistů už jsou dost nad věcí a znalí poměrů. .
Ahoj. Náhodou jsem narazila na tuto diskusi a nelíbí se mi, jak haníte práva v Olomouci. Sama jsem je nedávno dostudovala a musím říct, že kvalita a náročnost výuky se neustále zvyšuje. To, co se dalo říct o olomouckých právech před 10 lety, dnes už neplatí. Jak již bylo uvedeno výše, Olomouc nemá mnoho vlastních profesorů, což je dáno tím, že Olomoucká fakulta je ze všech našech čtyř fakult nejmladší. Aby se člověk mohl stát docentem nebo profesorem, potřebuje několikaletou praxi, proto dnes možná Olomouc tolik prestižních vyučujících, což ovšem nesnižuje kvalitu výuky. Sama za sebe můžu říct, že mladý vyučující mnohdy dokáže látku vysvětlit mnohem lépe, než profesor s 30letou praxí. Dnes se už i v Olomouci píší klauzurní práce, jež úspěšně složí jen malý zlomek studentů a zkoušky jsou náročné a používání předpisů nepřichází, s výjimkou klauzurních prací, v úvahu. Kromě toho se píše také žaloba, odvolání, rozsudek na základě zadání, které jsou podmínkami zápočtů. Státnice se povinně skládají z občanského práva, obchodního práva, trestního práva a správního práva, zase bez jakýchkoli předpisů. Přitom SZZ z občanského práva zahrnuje i civilní proces a rodinné právo, což se například s pracovním právem, které si mohou vybrat studentu MU nedá srovnávat. Letos náš ke státnicím asi 220, přičemž k promoci nás šlo jen 80. Já jsem státnice úspěšně složila, ale ležela jsem v knížkách 3 měsíce od rána do večera. Špatnou pověst Olomouckých práv v současnosti nedělají studenti, je to spíš problém vedení, které např. zapomene prodloužit akreditaci apod., rozhodně to nemá co dělat s kvalitou výuky. Navíc byste neměli hodnotit školu, kterou jste nestudovali. Sami studenti Olomouckých práv netvrdí, jak jednoduché je vystudovat, většinou jsou to paradoxně studenti z Prahy nebo Brna.
Cituji aayyya: Neznám studenta z Brna, který by tu školu nedodělal, v Praze jich je mraky
Nedá mi to a musím reagovat. Já jsem studentka Prf MUNI a hned po prvním semestru "vyházeli" (nebo to nezvládlo, takhle dopodrobna to nevím) 1/3 studentů..
To je nesmysl, pokud vím, na právech v Brně je kreditní systém, takže se logicky po prvním semestru nevyhazuje. Předmět jde vždycky zapsat v jednom z dvou nadcházejících ročníků. Nejdřív může být student vyhozen, pokud na konci prvního ročníku nesplní předepsaný počet kreditů, jinak když nesloží zkoušky ani poté, co měl předmět již dvakrát zapsán (tzn. vyčerpal nebo měl možnost vyčerpat 6 pokusů).
Není to nesmysl, psala jsem, že nevím, jestli je vyházeli nebo že to nezvládli - jako že to vzdali. Tak ta druhá možnost je správně, neuvědomila jsem si, že vyhodit můžou v podstatě až po 2.sem., jak píšeš. Ale fakt co si tak pamatuji, tak jsme se i ostatními spolužáky divili, že najednou ubyl takový počet studentů.
Cituji chladkovka: neuvědomila jsem si, že vyhodit můžou v podstatě až po 2.sem.,
Můžou i po 1. sem. - nesplnění 15kr. pro zápis do dalšího semestru. Ale o takovém případu na PrF MU snad nevím.
Jinak je to klasicky po 3. semestru - když nesplníš opakovaně zapsaný předmět.
Můžu vědet v kterém jsi ročníku? Za posledních pár let nevím o žádném, kde by "odešla" 1/3. Opravdu mne to zajímá. Jistě, je úbytek, studium nesplní představy a očekávání, ale že by to prořídlo o třetinu, to je moc.
Teď jdu do 5.sem. Mám kombinovanou formu studia. Ta třetina byla v nadsázce, ale je pravda, že se to říkalo. Tak nevím.
A holky znáte někoho kdo se dostal na jakýkoliv práva odjinud nežli z gymplu. možná spíš asi kromě tý plzně. chodím na obchodku tak nevim co čekat a jestli to vůbec stojí za to
Cituji klárka209: A holky znáte někoho kdo se dostal na jakýkoliv práva odjinud nežli z gymplu
Kamarád je z obchodky a práva mu jdou líp, než některým z gymplu Mluvím o brněnské fakultě.
Gympel rozhodně není automatický lepší předpoklad pro studium, nebo lepší start. Hodně záleží na individuální motivaci.
Cituji klárka209: možná spíš asi kromě tý plzně.
pokud se nepletu, tak i v Plzni teď mají zavést scio testy, takže už to bude všechno stejný. A dostat se dá z jakýkoliv SŠ, ale musíš se na to učit
Já jsem taky dělala obchodní školu a dostala jsem se na práva do Olomouce i Brna, jinam jsem se nehlásila. Vůbec nezáleží na tom, jakou školu studuješ. Ty testy jsou stejně většinou zaměřené na logické myšlení, takže nemá cenu ani nijak se připravovat. Buď to napíšeš nebo ne.
Já se letos budu pokoušet na PF UK. Držte mi palce, i ty u nohou, protože nejsem z gymplu a na střední odborné škole se nás vlastně nic ze společenskovědního základu nesnažili naučit
Takže mám prezenční kurzy od scia, knížky o psychologii, sociologii, filozofii a všem možném abych se nějak probojovala těmi několika dalšími tisíci zájemců...
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.