Reaguji na Ekonomka: Tleskám, lépe jsi to napsat nemohla. Vystihla jsi přesnou podstatu toho jak to u nás chodí. Smutné, ale je to tak a každý kdo tvrdí, že ne, tak si lže sám sobě..
truksajda:
Přesně tak. Taky znám pár podobných story.
Minnies:
Děkuji. Jsem ráda, že to vidíme stejně.
Reaguji na Ekonomka: a ty máš zkušenost přímo s UNYP?
Já po Bc. na Karlovce uvažuju o nějaký aj mluvící soukromce (Unyp nebo AAuni).
Cituji truksajda: lidi, když se nedostanou na lepší školu, rádi hledají důvody, proč jsou na to teď vlastně lépe. A především, proč je to jinde špatně, ačkoliv realitu neznají...
tak já realitu UK znám a měnila bych hned
Yvonna:
Na angloamerický učí jeden můj kamarád, co si dělal dokt. na VŠE, na UNYPU jsem zase měla známou, taky absolventka VŠE, ale už nevím, co tam vedla za kurz.
Doporučit ti tyhle školy určitě nemůžu, pokud toužíš po studiu v AJ, rozhlídni se prvně v zahraničí, potažmo vyjed na půl roku s Erasmem.
Další možností jsou i některé eko obory (víceméně vyučované v AJ) na VŠE, ale ty bys nejspíš nezvládla (nic osobního), pokud máš tedy bakaláře něco humanitního (třeba) z FSV UK.
Cituji Ekonomka: Další možností jsou i některé eko obory (víceméně vyučované v AJ) na VŠE, ale ty bys nejspíš nezvládla (nic osobního), pokud máš tedy bakaláře něco humanitního (třeba) z FSV UK.
je pravda, že ekonomie není můj obor a pravděpodobně bych ji nezvládla, ale ani ji studovat nechci . Mám překladatelství/tlumočnictví na FF (totiž ještě mě čekají jedny státnice), pokračovat chci v něčem podobném, ale jinde.
O studiu v zahraničí uvažuju samozřejmě taky, školy a obory mám vybrané. Ale ještě jsem se nerozhodla, zda opravdu chci odejít . Erasmus mě neláká.
Každopádně Unyp nezavrhuju, přijde mi jako dobrá možnost, ale sama jsem se ještě nerozhodla.
Reaguji na Ekonomka:
Já jsem se ale milá dámo hlásila na školu protože mě baví ne jestli je soukromá nebo ne a víš co ? Je mi to jedno, záleží na tvojí průbojnosti a ambicích. Né na to, že má někdo předsudky kvůli soukromé škole. A ano škola je mnohem osobnější a to mi nikdo cpát nebude? A takový ty kecy typu, že nám to musí dát na druhý pokus to si asi četla v Blesku ne? Lidská blbost je opravdu nekonečná.
Reaguji na Ekonomka:
Až tam budeš studovat pak dávej rady, jak to ta chodí. Slyšela jsem slyšela jsem není objektivní názor, ale tebou zkreslený.
No některé veřejné VŠ mají zaměřené přijímačky na logiku. Tudíž dávají zájemcům najevo, že pokud nemají logické uvažování, tak nejsou vhodnými studenty. Pokud zájemce vyletí na takových testech, tak mu nic jiného, než soukromá VŠ nezbývá. Určitě to neznamená, že na soukromou chodí jen i...i. To, že je tam spousta flákačů je kvůli tomu, že si vysokou může dovolit každý tudíž i tam se dostanou lidé, kteří by za normálních okolností na takové studium předpoklady neměli. Na druhou stranu jsou i lidé, kteří dokáží studovat, případně už i pracují a mají dobré výsledky a nadávat jim, že nejsou příliš chytří, protože studují soukromou je blbost. Sama mám kontakty na lidi z VŠ či z právních pozic a spousta lidí se dostalo na veřejnou prestižní školu kvůli rodičům či známým a ti pak ze sebe dělají něco lepšího Jinak o této univerzitě nevím, jen jsem také slyšela, že jí může studovat každý, ale to se říká skoro o každé škole. Můžeš mít Cambridge a stejně z tebe nic nebude. Pokud tě ta škola zaujala, tak jí zkus. Potom je vše jen na tobě.
Reaguji na gabus: Kecy že na druhý pokus Vám to dát na soukromkách musí, je pravda Můj táta na dvou z nich v Praze učí a nejen že je nucený snížit nároky oproti veřejné VŠ o 80 % - ale dostal z vedení jasně najevo, že nakonec to musí dát všem. Jinak jej vyhodí a naberou si blbějšího, ale loajálnějšího vyučujícího. Táta to zabalil s tím, že takhle blbým a většinou arogantním studentům nic zadarmo dávat nebude. A opravdu nevím, kde se ve tvých příspěvcích bere ta arogance...
Cituji Arinka: Kecy že na druhý pokus Vám to dát na soukromkách musí, je pravda Můj táta na dvou z nich v Praze učí a nejen že je nucený snížit nároky oproti veřejné VŠ o 80 % - ale dostal z vedení jasně najevo, že nakonec to musí dát všem. Jinak jej vyhodí a naberou si blbějšího, ale loajálnějšího vyučujícího. Táta to zabalil s tím, že takhle blbým a většinou arogantním studentům nic zadarmo dávat nebude. A opravdu nevím, kde se ve tvých příspěvcích bere ta arogance...
něco podobného mi říkal kamarád, že jeho přítelkyně pracovala na studijním a něco takového říkala, nechtělo se mi tomu věřit, ale koukám, že to opravdu byla pravda...
Reaguji na Arinka:
Opravdu a vysvětlíš mi důvod proč jsem z práva byla i na třetím pokusu a spolužačka musela předmět opakovat??
Cituji Minnies: něco podobného mi říkal kamarád, že jeho přítelkyně pracovala na studijním a něco takového říkala, nechtělo se mi tomu věřit, ale koukám, že to opravdu byla pravda...
přesně takhle se to šíří jedná bába povídala. Hned po jednom příspěvku od neznámé uživatelky, věříš něčemu co nemáš podložené.
Reaguji na gabus: Proč jsi byla i na třetím pokusu? Promiň, ale nejspíš jsi to prostě vůbec, ale vůbec neuměla... A tvoje kamarádka to opakovat klidně může - protože za to si školy soukromky taky většinou berou peníze navíc. Ale garantuji ti, že nakonec byste to daly obě... O tom nemám pochyb
Reaguji na Arinka: Známá jsem tady myslím už celkem dost A neopírej se do Minnies - ono se i tak nadarmo neříká: Na každém šprochu pravdy trochu...
Reaguji na Minnies:
kamarádka pracovala v knihovně nejmenované soukromé univerzity (dost známé, tahle to nebyla) a přišla k ní naše společná kamarádka z dětství, chlubící se, že dodělala titul pouhým rozšířením absolventské práce svého bratra ze střední školy. To mi docela vyrazilo dech. Mě zase jiná slečna (shodou okolností z téže školy) okopírovala do své bakalářské práce můj výzkum. Že prý to nevadí a že se divila, že podoba je naprosto stejná, ale že to je náhoda (včetně stejných chyb, které jsem v něm nasekala).
Na druhou stranu - to nelze paušalizovat. Pokud někdo studuje tímhle způsobem, je to jeho vlastní demence že nevyužívá toho, co mu škola nabízí - platit pro mě dost velké pálky za to, že mi škola nepřinese nic kromě titulu (který ještě pro dost zaměstnavatelů nemusí být zcela relevantní - otázka "Kde jste studoval" padá dost často)- z mého hlediska trochu vyhazování peněz oknem. Ale i škola s menšími nároky může člověku přinést vzdělání a osobní rozvoj, pokud do toho jde poctivě a sám si k tomu tvoří nějakou nadstavbu, snaží se jít co nejvíc do hloubky a tak... škola prostě dá člověku pouze to, co jí on sám dovolí
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.