Cituji Minnies: Pořád lepší nechat jak říkáš "propadnout" statisíce než mít titul a vědět, že jsi pro to nemusela nic dělat a narozdíl od ostatních jsi ho dostala v podstatě zadarmo.
Ok, to je samozřejmě věc názoru. Já bych si tam toho bakaláře raději během 1 až 2 let dodělala a na jinou "kvalitní" školu bych šla hned poté na navazující magisterské. Ale to je věc názoru.
Reaguji na PiteCZek:
Ještě máš vlastně možnost (alespoň 1. semestr) studovat VŠE a UNYP současně, jestli tě přijmou na oboje. Znám člověka, který to tak praktikoval. Na obou školách si totiž můžeš sestavit rozvrh do velké míry sám a jde to dobře skloubit. Tak nejlíp poznáš, kde ti to bude víc vyhovovat.
Cituji Audrey1: Ok, to je samozřejmě věc názoru. Já bych si tam toho bakaláře raději během 1 až 2 let dodělala a na jinou "kvalitní" školu bych šla hned poté na navazující magisterské. Ale to je věc názoru.
Tak sestra studovala 2 školy současně jednu veřejnou a druhou soukromou a z té soukromé odešla v polovině 2. ročníku a od září nastoupila na jinou školu takže letos končí magistra na té první veřejné a současně bakaláře na druhé veřejné, kam šla po ukončení UNYP.
O UNYP jsem se zajímala, byla jsem kdysi na Dni otevřených dveří. Je to už pár let, ale co si pamatuju - bakaláře mají na 4 roky. Většina škol má jasně dané školné za semestr, tady se to nějak počítá podle toho, kolik kreditů je za všechny tvé zapsané předměty. A školné bylo asi trojnásobné, co je průměrně na jiných soukromých školách, vycházelo to tehdy asi na 440.000 Kč za bakaláře. Na DOD se řešilo především financování, dokola se všichni ptali, jestli jim uznají maturitní vysvědčení z USA apod., mrzelo mě, že o vlastním studiu a náplni oborů se mluvilo dost málo. Myslím si, že si z UNYP odneseš dobré kontakty a vypilování AJ (ale už je i spousta jiných škol, kde lze studovat v AJ). Samo studium pak bude podle mého názoru jako na jiných soukromých školách - oproti veřejným se na tebe méně tlačí, je to vždy jen a jen o studentovi - kdo si ze školy něco odnést chce (myšleno nejen titul), má vždycky možnost, přednášející dávají základ, na studentovi je se zajímat dál a učit se. Závěr o UNYP - z mého pohledu to bylo opravdu přehnaně drahé a poměr cena/výkon jsem po DOD zhodnotila jako neodpovídající. Nakonec jsem tak dala přednost jiné soukromé škole.
Cituji Audrey1: V 99% případů kritizují tuto školu lidé, kteří si a) studium na ní nemohou finančně dovolit (a závidí těm, kteří mohou) a za b) nejsou schopni dosáhnout takové úrovně angličtiny, aby vůbec mohli být přijati.
Taky to je blbost co píšeš Já chodila na 2 soukromé školy a obě dvě kritizuju, protože vůbec nepřipravila studenty na víc a je to jen ždímačka peněz..nic víc
Cituji Minnies: Prostě lemplové, ale rodiče jim zaplatili školu a v podstatě nadsazeně tam stačilo chodit a školu udělali. Takže asi tak. Dokud učitelé na soukromých školách budou mít přístup jaký mají teď, tak ty školy budou pořád nejméně kvalitní a budou mít oprávněnou pověst jakou mají.
Ne tohle ze soukromých škol dělají lidé, kteří jsou akorát zaujatí. Nemám ráda když někdo soudí a přitom má informace z druhé ruky! Ano, a kdo by si neobhajoval svojí školu? Když tam chodím a vím co dělám, tak mám právo si jí obhájit a "očistit" ji od předsudků. Samozřejmě třeba škola UJAK je úplně jiná třída, nicméně ne třeba "pytlíkovat" všechny školy do jednoho, že?
Já studuji školu jelikož mě baví, ne kvůli titulu. A že se platí školné? Lidé si to dost často pletou pojmy, já si platím školné ( mám mnohem lepší klientský servis, než třeba na Vše a proč ? Protože když jdu na studijní odpoví mi ochotně na všechno co potřebují atp,. a je už třeba pochopit, že v "klientském servisu" není zahrnut titul. Ano i já se musím učit na zkoušky a představ si, že i u nás na škole nadají lidé zkoušky na první pokus.
Já nevím vlastně jak si to kdo představuje, zaplatím školné př. "jdu na státnice" sednu si před komisi a koukám na ně beze slova? A oni řeknou OK? Nee, tak to opravdu nechodí, už jsem opravdu rozhořčená z tady toho škatulkování " soukromé školy jsou koupený titul ".
Cituji calipsso: Já chodila na 2 soukromé školy a obě dvě kritizuju, protože vůbec nepřipravila studenty na víc a je to jen ždímačka peněz..nic víc
Představ si, že nezáleží jen na škole, "jak tě připraví na víc", ale především na tobě samotné (vlastní iniciativa, aktivita).
Cituji calipsso: Přijde mi už i ten název hrozně směšný.....Bude to lážo plážo
Takový způsob argumentace snad ani nemá cenu komentovat.
Cituji gabus: Ne tohle ze soukromých škol dělají lidé, kteří jsou akorát zaujatí. Nemám ráda když někdo soudí a přitom má informace z druhé ruky!
Cituji gabus: je už třeba pochopit, že v "klientském servisu" není zahrnut titul
Souhlasím.
Cituji gabus: už jsem opravdu rozhořčená z tady toho škatulkování " soukromé školy jsou koupený titul ".
Já taky. Nejhorší je, že zpravidla kritizují jakoukoli konkrétní soukromou vš lidé, kteří na ní nikdy nestudovali. A vše mají jen ve své hlavě nebo z doslechu. A ano, i informace od sestry je informace z druhé, nikoli z první ruky.
Reaguji na Audrey1: podle toho, co píšeš, nemáš ani páru o tom, co dělá dobrou VŠ kvalitnou školou.
Ty si myslíš, že VŠ je jen o tom, posadit se na ***** při hodině, pak se chvíli šprtat a udělat ZK a tím to hasne? (a to nemluvím o tom, že jsem viděla osnovy, které mají v mém oboru soukromé VŠ a s veřejnýma se to nedá srovnat...taky neznám nikoho, kdo by zaměstnal absolventa soukromé VŠ na pořádné pozici)
Kamarád tuhle školu vystudoval, protože v té době profesionálně sportoval a neměl prostě čas se učit na "normální" vysokou. Ano, na zkoušky se tak nějak připravil, ale požadavky byly prý podstatně menší, než když po skončení se sportem nastoupil na FSV UK - najednou měl pocit, že mu ta škola co se týká vědomostí nic moc nepřinesla. S výjimkou angličtiny.
A ano, mám informaci z druhé ruky. Na druhou stranu - jaký je rozdíl na informaci z druhé ruky od informace od někoho, kdo nemá možnost komparace školy soukromé a veřejné...
Cituji calipsso: Přijde mi už i ten název hrozně směšný
I mě.
Chodím tam k zubaři. . Spolužák ze střední tam studoval. Působí to na mě jako taková lepší jazykovka. To, že největším přínosem jsou ty kontakty, jsem už také slyšela říkat.
Ahoj!
Ono je to s UNYPem složitější. Mám tam nejlepší kámošku a můžu říct, že je vážně chytrá a ambiciozní, snaživá a všechno - na matematické střední excelovala bez problémů. Co říkala, tak vím, že je zatím hrozně spokojená (je ve třetím ze čtyř ročníků bakaláře). Vím, že ji učí lidi Oxfordu, Harvardu nebo Stanfordu. Ale taky říkala, jak někteří tady, že to hrozně záleží na přístupu. Je tam poměrně málo učitelů a po čase zjistíš, kde se dá projít úplně bez problémů a bez jakékoli snahy a když chceš, můžeš si navolit jen tyto profesory a předměty a nedělat vůbec nic. Na druhé straně, pokud opravdu chceš, můžeš si vybrat velmi dobré učitele, co ti dají celkem dost. Takže asi záleží spíš na tobě a na samotném přístupu.
"Trošku OT, ale nedpustím si to: soukromý školy mají takovouhle pověst jenom tady v Čechách. Všude jinde ve světě chápou, že soukromý školy jsou prestižnější a člověk se tam toho víc naučí a má pak víc pracovních příležitostí. Bohužel to tady dopadá tak, že většinou jsou na soukromých VŠ Rusové, kteří se nenamáhaj cokoliv dělat a studium je jim jedno. Sama jsem chodila na několik soukromých škol v různých stupních vzdělávání a vždycky byla výuka kvalitní a nároky vysoké."
Tomu snad nevěříš ani ty sama, ne? Nároky vysoké? Děláš si z nás legraci? Celé to je naprostá blbost. A propos...v Evropě a Austrálii jsou respektovanější a kvalitnější školy veřejné, pouze v USA jsou lepší soukromé. Ale soukromé školy v USA se od těch našich soukromých ubožáren (tiskáren na diplomy) značně liší. Doporučuji si doplnit vzdělání i v této oblasti a nedat na pouhé "jedna bába (reklamní spot) povídala".
"Já studuji školu jelikož mě baví, ne kvůli titulu. A že se platí školné? Lidé si to dost často pletou pojmy, já si platím školné ( mám mnohem lepší klientský servis, než třeba na Vše a proč ? Protože když jdu na studijní odpoví mi ochotně na všechno co potřebují atp,. a je už třeba pochopit, že v "klientském servisu" není zahrnut titul. Ano i já se musím učit na zkoušky a představ si, že i u nás na škole nadají lidé zkoušky na první pokus."
Ty žádné "předsudky" opravdu neboříš, ty je naopak vytváříš. Se studijním oddělením na VŠE jsem nikdy žádný problém neměla. Ano, na první pokus to vždy nedají ani na soukromce, ale to jen proto, aby to nebylo příliš nápadné. To však nevypovídá vůbec nic o náročnosti studia, nehledě na fakt, že na dalším pokusu už vám to dávají všem-oni ani nemohou jinak, pokud se tedy nechtějí dočkat pokárání (pozvání na kobereček od vedení) či přímo výpovědi. Je pochopitelné, že si kupuješ především lehčí studium, pokud tvrdíš opak, lžeš sama sobě, respektive sama sebe přesvědčuješ o opaku. Nás (znalé věci) nemusíš.
Cituji Ekonomka: Se studijním oddělením na VŠE jsem nikdy žádný problém neměla.
OT, ale připomnělo mi to rozhovor s kamarádkou, která mi vysvětlovala, proč šla "raději" studovat do Plzně než na CUNI - "Vlastně jsem ráda, že jsem se na karlovku nedostala, tam je všechno tak neosobní, obrovská škola... tady je to takové přátelské." "Hmm, kolik vás na tom oboru je?" "Asi 200." "Já že na karlovku berou 25..."
lidi, když se nedostanou na lepší školu, rádi hledají důvody, proč jsou na to teď vlastně lépe. A především, proč je to jinde špatně, ačkoliv realitu neznají...
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.