Máme možnost se odstěhovat do baráku k přítelovým rodičům.
Dům je dvougenerační.
Co vše udělat, aby se z jejich domu stal dům náš (jednoduše převést nemovitost není řešení, protože rodiče tu budou i nadále žít)? A co kdybychom se s přítelem v budoucnu rozvedli, budu mít v budoucnu na něco nárok?
Dům se stane váš jakmile ho převedete nebo rodiče umřou a manžel ho zdědí Ale to jak si to napsala zní úplně strašně.
Cituji netík: Co vše udělat, aby se z jejich domu stal dům náš (jednoduše převést nemovitost není řešení, protože rodiče tu budou i nadále žít)? A co kdybychom se s přítelem v budoucnu rozvedli, budu mít v budoucnu na něco nárok?
Reaguji na Myam: No tam je taky problém, musejí to rodiče udělat tak, aby to můj budoucí muž zdědil a nepřipadlo to jak jemu tak švagrovi. Ale jinak mezi námi budou ještě hoodně dlouho, jsou to zatím mladíci .
Cituji netík: A co kdybychom se s přítelem v budoucnu rozvedli, budu mít v budoucnu na něco nárok?
Ještě nejste manželé?
Rodiče můžou synovi darovat půl domu.Pokud nejsi jeho manželka,tak on bude mít majetek před svatbou a ten je jen jeho nebo upravit smlouvou a to i ve chvíli,kdy jste manželé.
Takže v případě rozvodu tohle řeší smlouva záleží jaká bude.Nemusíš taky dostat nic samozřejmě.
Tak pokud to ještě není tvůj manžel a přepíšou to na něj už před svatbou tak myslím, že ty z toho nebudeš mít při rozvodu nic.
Reaguji na netík: to je docela na přes ústa - tvoje myšlenky. Dům je rodičů přítele a on ho možná zdědí (spolu se sourozenci) Pokud chceš vlastní - postav si ho nebo kup
Jinak by jsi měla nárok na polovinu z toho, co jsi objektivně investovala na vylepšení domu. Tedy NE na na půlku zaplacenou na běžnou údržbu.
Reálně spíš na nic.
Reaguji na Tiakia: Ještě ne, svatbu teprve plánujeme a stěhovat se budeme asi až za rok, dva (až to zrekonstruujeme) - takže počkáme, až bude po svatbě a pak to začneme nějak víc řešit.
Děkuju za rady
Reaguji na Myam: ani dary za trvání manželství jednomu z manželů nepatří do dělení při rozvodu. Stejně jako dědictví.
Reaguji na farahh: ale rekonstrukce jdou z našich peněz a já si vlastní chci postavit, ale když je tahle možnost, tak na ní přeci kývnu (lepší než se zadlužit na 30 let). A já neočekávám, že se rozvedeme, ale stát se může všechno a nechci pak skončit na nule. Sám přítel i jeho rodiče se mě ptají, co udělat, aby to bylo vše v pořádku - nejsem žádná zlatokopka
Cituji netík: až to zrekonstruujeme) - takže počkáme, až bude po svatbě a pak to začneme nějak víc řešit.
Ani v případě svatby nemusíš být spolumajitel a vynaložené investice prostě vynaložíš z dobré vůle bez návratu.
no tak když nemáte v plánu rodiče vyhodit, tak proč by to nešlo přepsat? s doložkou věcného břemena či jak se tomu říká
Reaguji na netík: NENÍ TO LEPŠÍ MOŽNOST!! Zeptej se lidí po 40, co bydlí takto jak plánujete. KAŽDÝ TI ŘEKNE, ŽE BY DO TOHO UŽ NEŠEL, že to byla chyba, i když to zpočátky vypadalo jako dobré řešení, výhodné, levné...nyní toho litují a tlučou se do hlavy.
Rodiče přítele mohou nemovitost darovat vám oběma (hádám že pokud svolí, tak až po vaší svatbě) a mohou si tam ponechat věcné břemeno.
Přeci jen darovat někomu střechu nad hlavou bez záruky, že ho druhý den někdo vyrazí, tak to dnes téměř nikdo neudělá.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.