arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mikkýsek: poznáte rozdíl , který je s PP a který ne

O co jako jde? Se psy mám hodně zkušeností, ale snad ti musí být jasné, že PP vzhled tvého psa neovlivní.

Jsem ale rozhodně pro psy s PP. Rozmnožování psů bez papírů pak vede k překupnictví, psi se kradou na ulicích apod. Psy taky už rozmnožuje kdekdo s vidinou lehce vydělaných peněz, případně pro "potěšení". Viděli jste někdy někdo fotky feny, která rodí co půl roku celý svůj život? Děje se to běžně. Ale pouze opět u psů bez PP, jinak se to samozřejmě hlídá. Je mi z toho mizerně. Pokud někdo chce "levného" psa, v útulku jsou mraky takových. Pokud chcete "to malé bílé roztomilé", pak si připlaťte, máte jistotu, že vyroste to, co jste chtěli, a navíc nebudete podporovat překupníky, podvodníky, neodborníky a zloděje.

arrow
profile_image
Aime mojeid
od 9. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pollinko přesně tak, líp bych to nenapsala.
Pozor i na výmluvy typu rodiče s PP, ale na výstavy se nám nechtělo. Pokud se nejedná o pracovní plemeno k uchovnění toho zase tak moc potřeba nebývá, u našeho plemene se jednalo o jednu výstavu v třídě mladých a bonitaci. Která svůj význam samozdřejmě má a to minimálně v tom, že se zjistí, zda pejsek odpovída standartu plemene jak po exteriérové stránce, tak povahové!
Dále výmluvy typu nemá PP protože byl x tý z vrhu atd...
PP původu se ani nevrací, jak jsem si tu přečetla, jenom se ten pejsek neuchovní.

arrow
profile_image
Lovelessss
od 9. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Aime:

U pejska se sice jedná o jednu výstavu a bonitaci, ale co u fenky? Tam jsou potřeba ještě další náležitosti jako vystavení krycího listu, založení chovatelské stanice (i když člověk nechce na fence pravidelně chovat a jde mu jen o to, aby měla štěnátka jednou) a následné kontroly štěnátek poradcem chovu a vystavení jejich PP => to vše je samozřejmě potřeba zaplatit... Opravdu hodně jsem řešila, zda naši fenku uchovnit nebo ne, ale nakonec když jsem si to všechno probrala, tak jsem od toho upustila. Jedno štěňátko si chceme nechat a ostatní už si pomalu zamlouvají lidé v našem okolí, takže mi rozhodně jde o to, aby miminka byla zdravá a dle standartu...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Nedávno v Tv řešili psa s PP(štěně), retrievr - za cca 15 tis.Kč - uplně v čudu nohy, dokonce tam byla zminka o pejskovi s PP za 70 tis. Kč, který byl taky hodně marod.
Co se týče množení. Náš bullterier Hannibal je od mámi bez PP a táta z chovné stanice s PP, kde ho půjčuji za uplatu. Hannibal narozen V únoru, v řijnu mi ta paní psala, co nám ho prodávala, že ta jejich čubinka má zase štěnata a opět s tím samým. Docela mi jí bylo líto,ale zároveň je vidět, že i chovná stanice - vcelku známa na chov bulíků, se nekouká sem tam,ale hlavně, že jsou prachy.

Tywee, možná jsem to špatně pochopila, ale pokud paní "chová" na nepapírové fence, nejedná se tedy o chovnou stanici...

K tématu - zásadně psa s PP (a nebo z útulku) a OPRAVDU prověřovat, co jsou to za chovatele, jak jsou na tom chovní psi se zdravím apod. Není chovatel, jako chovatel

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také jsem pro pejsky s PP, sama mám afghánského chrta s PP. Lidé se snaží ušetřit pár tisíc, ale problémy, které potom můžou nastat bych řešit nechtěla. Samozřejmě se zdravotní problémy nevyhýbají ani psům s PP, ale většinou to majitel řeší s chovatelem a v krajním případě se dokonce i spolupodílejí na léčbě - nevím, zda je to u nás běžné, ale rodiče mají importovanou fenku welshského springer španěla se srdeční vadou, a chovatelka sama nabízela pomoc. A také je fakt, že samotné krmivo, kosmetika, kartáče, návštěvy u veta jsou obrovskou položkou a člověk který chce psa by neměl tak bazírovat na korunách.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

po špatné zkušenosti s naší kníračkou, která PP nemá, už raději jen psa s PP. Nejsem si úplně jistá, zda jsou její špatné povahové rysy (extrémní bázlivost, závislost na nás a naproti tomu vyhledávání samoty, nervozita) a špatné vzhledové rysy (malý vzrůst, naprosto netypické uši, nahrbenost) jsou zaviněné tím, že matku zřejmě připustili ke špatnému otci (nejsme si tím jistí, ale majitelka matky nám odmítla dát kontakt na majitelku otce), ale myslím si, že z části zřejmě ano. Pejska milujeme a on nám oplácí stejnou mincí, ale příště raději vsadit více na jistotu.

Naše druhá kníračka PP má a ač má opravdu špatné přední nožičky (vykloubené jakoby do stran, má to i v posudku z výstavy, matka měla stejný problém) a je trochu paličatá, je to prostě knírač (a až na ty nožičky moc pěkný).

Pokud pejska bez PP, tak snad klasického voříška. Ti vydrží nejvíc.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak za mě taky PP, nejde mi ani o to že je možné s ním chodit na výstavy a že se dá na něm vydělat ale hlavně koukáme na zdravotní stránku. Zamilovali jsme se do salašníků, první byl bez PP bohužel po dvou letech zemřel, příčina - nemocné ledviny, na konci léčby se ukázala vrozená vada... . Další pejsek opět bernský salašník, ale tentokrát zásadně s PP. NAšli jsme opravdu dobrou chovnou stanici a 1 z těch 16 skotačivých štěňátek bylo hned naše (původně jsme sse jeli jen podívat ). Když se chovatelé podívali na fotku našeho prvního salašníka řekli že do těch všech nemocí měl strašně prohnuté přední nohy....Takže teď už jedině PP. Na výstavy s ním nejezdíme i když má na to předpoklady, máme ho pro radost a jako člena rodiny. Teď mu jsou 3 roky. Netvrdím že všechny pejsci bez PP jsou nemocní a dožijou se nízkého věku ale přeci jen s těma papírama má člověk aspon vidinu lepšího zdraví.
A útulky, je hezké pomoci pejskovi který si něco prožil ale asi bych ho nevzala bála bych se jeho minulosti...

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zase abych nekřivdila psům bez PP. Manžel si do manželství přivedl tibetskou dogu. PP nemá, má slabší přední nohy ale jinak je to vzhledově moc pěkný pes, zdravotně naprosto bez problému (loni jsme ho nechali kastrovat, měl nějaké problémy, tím se ale vše vyřešilo, na Vánoce mu bylo 10 let). Povahově je to horší, jasně, je to tibetská doga a ty jsou velmi odtažité, ale na tibetskou dogu je odtažitý na druhou Manžel ho prý kupoval až jako tříměsíčního odloženečka, takže je to asi tím.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, já mám kavalírka bez PP a mockrát jsem potkala páníčky a pejsky, kteří měli PP a zrovna kavalíři trpí na křivé zuby a nemocné srdíčko.. Můj má ukázkový skus a je zdravý jak řípa.. mám kliku, prostě se někdy stane, že i pejsek bez PP je lepší než ten s průkazem.. H.

arrow
Neprodává v Bazaru

tak já mám sice bez pp, a ano jediné co jí odlišuje od ostatních je že je trochu větší (ale ne o tolik). a i na výstavách potkáváme kupodivu s PP a podobně velké. zvláštní.
já jsem tedy vždy měla doma s PP, ale neměla jsem 15tis. na PP. nyní bych to ale chtěla zkusit s PP. ráda bych měla dvě holky..ale bojím se no..jorci mohou být maličkatý, náchylní..ona je hodně odolná, má silnou kostru..

arrow
profile_image
extravaganca
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych přidala svůj názor.
Jako prvního psa jsme měli fenu špice vlčího s PP.Měli jsme v plánu chodit na výstavy.Nakonec to dopadlo tak,že na první výstavě nám ji tak sepsnuli,že jsme se na další ani neodvážili...Chtěli jsme štěňátka,tak jme ji nechali krýt.Svaz chovatelů špice vlčího nám přímo určil psa,který nám má fenu nakrýt(nevím zda se to tak dělá i dnes...bylo to před 20lety).Narodilo se nám celkem 9 štěňátek.Jedno zemřelo asi 2 hodiny po porodu a jedno musel za 2 dny utrati veterinář.Takže nám zůstalo 7 šťěňat.Svazem chovatelů bylo povoleno 6 štěňat.Náš veterinář říkal,že to jedno možná ještě fena zalehne,čili ho neutratil.Jenže ouha..fena nezalehla.Když k nám došla komise ze svazu chovatelů,aby nám předala papíry pro 6 štěňat,tak jsme je upláceli slivovicí,aby nám to sedmé štěňátko nechali.Naštěstí nechali.Jedno štěňátko (pes)putovalo až na Slovensko..vyklubal se z něj mnohonásobný šampion Takže fena,která podle názoru rozhodčího neměla mít vůbec štěňata porodila šampióna Tyhle zkušenosti nám stačili dostatečně na to,abysme při pořizování dalšího psa měli jasno,jestli s PP nebo bez.
Když nám Eminka(špic vlčí)umřela,byli jsme nějaký čas bez psa.Asi za 2 roky jsme si pořizovali australského ovčáka od sestry našeho souseda.Měla psa tuším z německa a fenu z USA.Měla je tutdíž s papírama ASCA,které uznávají všechny možné státy,jen ČR ne..ty jak pes nemá papíry FCI,tak jako by ani nebyl.Ale protože jsme neměli v plánu chodit na výstavy,tak nám to bylo jedno.Věděli jsme,že je z dobrého chovu,měl všechna potřebná vyšetření rodových vad v pořádku,tak proč ho nemím,ikdyž nemá papíry FCI.Dnes je z něj 3letý fešák s ocasem(v ČR je 90% australáků bez ocasu),který má za sebou několik úspěšných zkoušek poslušnosti,dokonce zvládnul zkoušky vloh k pasení,ve kterých strčil do kapsy všechny přítomné papírové border kolie,které mají pro pasení největší vlohy.
Takže můj závěr je asi takový.Pokud nechcete chodit na výstavy a nechcete mít štěňátka,tak vám stačí,když budete mít psa z dobrého chovu.To že má pes PP ještě není zárukou,že je to pes kvalitní.

Cituji extravaganca: Nakonec to dopadlo tak,že na první výstavě nám ji tak sepsnuli,že jsme se na další ani neodvážili...

Nooo... Jestli jste s ní nechodili na výstavy, tak jste ji ani nemohli uchovnit tím pádem nechápu, jak vám vůbec svaz na štěňata vydal papíry... Nebo to před 10ti lety chodilo jinak?

Cituji extravaganca: Věděli jsme,že je z dobrého chovu,měl všechna potřebná vyšetření rodových vad v pořádku,tak proč ho nemím,ikdyž nemá papíry FCI

Souhlasím!

arrow
profile_image
extravaganca
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nooo... Jestli jste s ní nechodili na výstavy, tak jste ji ani nemohli uchovnit tím pádem nechápu, jak vám vůbec svaz na štěňata vydal papíry... Nebo to před 10ti lety chodilo jinak?[/quote]

Na výstavě jsme byli opravdu jednou a s papírama pro štěňata jsme neměli jediný problém.A přiznám se,že slyším prvně,že fena musí vymetat výstavy,aby byla chovná...Jak je to teď netuším,ale před 20 lety (ne před 10)to bylo opravdu bez problému.Stačilo,že měla papíry a my byli členem klubu špice vlčího (na to abysme mohli být členové klubu,museli jsme mít fenu s PP).

Cituji extravaganca: fena musí vymetat výstavy,aby byla chovná

Jojo, přesně tak to je - fena s PP musí projít několika výstavami a mít určitá hodnocení, aby byla uchovněná a aby štěňatům byly vydány průkazy původu... samozřejmě za předpokladu, že i otec bude uchovněný...

Zkopíruji sem přesnější info, zdroj: http://www.psi-kocky.cz/psi/jak_na_to_uchovneni_kr yti

Uchovnění psa/feny = přeřazení mezi chovné jedince, aby mohl být použitý v čistokrevném chovu, tedy aby jeho potomci mohli mít průkaz původu. K tomu musí jedinec splnit určité podmínky:

1. podmínky stanovené ČMKU

Řády ČMKU určují minimální věk pro výběr jedinců do chovu - u malých plemen (do 50 cm kohoutkové výšky) je to 12 měsíců, u velkých plemen (nad 50 cm KV) je to 15 měsíců.

POZOR! Nejedná se o věkovou hranici pro použití v chovu, ta je vyšší! Uvedená hranice znamená nejnižší možný věk např. pro předvedení na bonitaci.

Protože čistokrevný chov by měl být postaven na biologicky a geneticky zdravých jedincích, jsou také stanoveny překážky, které kromě vážných nedostatků vzhledem ke standardu plemene brání zařazení jedince do chovu bez ohledu na plemeno. Jsou to vady povahy a dědičné vady a nemoci, které by se použitím jejich nositelů v chovu rozšiřovaly dále do populace plemene - dysplazie, oční vady, těžké vady čelistí, kryptorchismus, albinismus, vrozenou hluchotu či slepotu atd.

Věková hranice pro použití chovného jedince v chovu je stanovena opět podle velikosti plemene - u malých plemen je to od 15 měsíců, u velkých od 18 měsíců, feny jsou v obou případech chovné do 8 let věku, psi neomezeně.

2. podmínky stanovené chovatelským klubem

Kluby pak stanovují přesné podmínky, podle kterých musí pes/fena prokázat standardní exteriér a povahu - účastí na výstavě, svodu nebo bonitaci, absolvováním předepsaných zkoušek apod.; zdravotní zkoušky - v závislosti na problematice konkrétního plemene klub stanoví povinná vyšetření kyčlí, čéšek, očí a další; další podmínky - např. změření kohoutkové výšky, zjištění genetického kódu.

Pokud pes/fena splní všechny podmínky, zašle majitel originál PP a výsledky zdravotních zkoušek (pokud nejsou zapsány v PP) poradci chovu daného chovatelského klubu. Ten po ověření, zda jsou všechny podmínky splněny, toto do PP vyznačí a předá jej příslušnému pracovišti ČMKU k přeregistrování psa/feny mezi chovné jedince. Odtud označený PP putuje na dobírku zpět k majiteli psa/feny - cena za tuto službu záleží na dohodě mezi plemennou knihou a chovatelským klubem.

V PP je také vyznačeno datum, od kterého je jedinec chovný, protože tuto "proceduru" lze absolvovat ještě před dosažením spodní věkové hranice pro zařazení psa/feny do chovu. Horní hranice, platná u fen - jak již bylo uvedeno výše, uvedena není, tu si chovatel musí hlídat sám. Fena může být kryta nejdéle do dne svých 8. narozenin - obě hranice se vztahují na krytí, nikoliv na porod. Po tomto věku může být fena jednou březí tzv. na výjimku, o kterou chovatel požádá poradce chovu. K žádosti je potřeba doložit potvrzení veterináře o dobrém zdravotním stavu feny s ohledem na plánovanou březost, porod a odchov štěňat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené