Cituji Lucineni: Na kombinovaným nemáš nárok podle mě, na denním máš ubyt.stipendium ať bydlíš kdekoliv.
Ale slečna nechce vědět stipendia dávaná školou, ale příspěvek na bydlení od úřadu. A tam platí jiná pravidla. Nezáleží na studiu, ale na příjmech, viz příspěvky výše.
Cituji Tiakia: U studentů mají vyživovací povinnost rodiče ne stát.
Jsem student (kombinované studium), který vlastní nemovitost, mám v ní trvalé bydliště a na své jméno pobírám také příspěvek na bydlení....Takže určitě máš nárok na příspěvek na bydlení....Akorát posuzovaných osob nás je 3, z toho 2 mají příjem (v celkové výši cca 12 000,-).
A měsíčně mám příjem cca 6000 Kč, o kterém úřad ví....
Cituji Lucineni: na denním máš ubyt.stipendium ať bydlíš kdekoliv.
To také není pravda, hodně lidí, kteří se mnou byli na denním studiu, ubytovací nedostali.
Cituji Lady Flame: To také není pravda, hodně lidí, kteří se mnou byli na denním studiu, ubytovací nedostali.
Ano, musíš bydlet v jiném okrese, než ve kterém je tvá škola....
Cituji Klariska1241: Ano, musíš bydlet v jiném okrese, než ve kterém je tvá škola....
Přesně tak a navíc "daleko" - u nás se to počítalo snad na kilometry nebo tak nějak...
Reaguji na Klariska1241: Já někde vyčetla, že příjmy domácnosti nesmějí přesáhnout 30% nákladů na bydlení. Tak se do toho asi vejdete. Já bych tuhle podmínku splnila určitě. A tu práci máš na plný úvazek? Nevadí, když budu jen brigádničit?
Mám za to, že pokud má slečna byt v osobním vlastnictví, tak bohužel nemá nárok na žádný příspěvek na bydlení.
Cituji Renataxyx: Mám za to, že pokud má slečna byt v osobním vlastnictví, tak bohužel nemá nárok na žádný příspěvek na bydlení.
To není pravda, ach.
I lidé, kteří mají nemovitost v osobním vlastnictví (byt, dům...), mají za splnění jistých podmínek nárok na přiznání příspěvku na bydlení.
Viz Reaguji na Klariska1241: třeba.
Cituji Marysha: Právě že bych neměla nárok, kdybych byla v podnájmu.
Nejde o to, jestli byt vlastníš nebo ne (jsi v podnájmu), jde o to, kde máš trvalé bydliště (to můžeš mít i v podnájmu).
Cituji Klariska1241: Ano, musíš bydlet v jiném okrese, než ve kterém je tvá škola....
Cituji Lady Flame: Přesně tak a navíc "daleko" - u nás se to počítalo snad na kilometry nebo tak nějak...
Záleží na škole. Třeba na UK je to fuk. Ubytovací stípko dostane každý student, který požádá (jak je to s kombinovaným nevím, ale studenti prezenčního všichni, trvalé bydliště není kriterium).
Ale k tématuReaguji na Marysha: Při posuzování nároku není rozhodující, zda nemovitost vlastníš, nebo jsi jen nájemce. Důležité je, zda tam máš trvalý pobyt a jaký příjem dohromady mají všechny osoby, které byt užívají. Ty bys byla sama. Měla bys tedy příjem z brigády a předpokládám něco od rodičů. Pokud náklady na bydlení přesáhnou 1/3 tvého prokázaného příjmu, máš nárok na pravidelnou dávku ve výši rozdílu mezi 1/3 tvého příjmu a tvými náklady na bydlení. Nárok na příspěvek na bydlení podle mě mít budeš. Nejlépe se ale zeptej na úřadě (má to na starosti správa sociálního zabezpečení, tuším).
Můžu se ještě zeptat, z jakého důvodu nepracuješ při kombinovaném studiu na plný úvazek? Přeci jen, školu máš jen jednou za čas...
Reaguji na saprenza: Tak za prvé o víkendech mám stálou brigádu a nechci ji pustit z rodinných důvodů - pomáhám rodičům v zemědělství. Pracovat 30 dní v měsíci + škola do toho...na rovinu říkám, že je to nad moje síly. Proto bych si našla ještě jednu, která by byla v týdnu. A za druhé budu na malém městě, kde bych stejně stálou práci jen tak nenašla. Uvidím, jak to dopadne, třeba už rodiče nebudou potřebovat takovou pomoc a já budu mít alespoň o víkendech čas.
Cituji Marysha: A tu práci máš na plný úvazek? Nevadí, když budu jen brigádničit?
Odpovídám docela pozdě...
Ale mám sirotčí důchod...Takže nepracuju...
Teď se mě bude týkat to samé... Budu studovat dálkově, pobírat stále sirotčí důchod a do toho se chci stěhovat, mít tam trvalé bydliště a žádat si o příspěvek na bydlení...Do toho budu chodit do práce na Dohodu o provedení práce...
Takže mě zajímá, jak si dopadla nakonec?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.