Tak jsem někde na nějaké stránce našla to složení:Aqua (Water), Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Glycerin, Lanolin Alcohol (Eucerit®, Paraffin, Panthenol, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Aluminum Stearates, Citric Acid, Magnesium Sulphate, Magnesium Stearate, Parfum (Fragrance), Limonene, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Citronellol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol.
Tak voda je jasná, o parafínu jsme mluvily, to další bude zřejmě ten minerální vost (o tom jsme taky mluvily), glycerol hlavně jako složka zajišťující hydrataci pokožky, ten Eucerit předpokládám, že bude působit podobně jako lanolín, tedy jako lubrikant a pokožka bude měkká a vláčná. Panthenol je derivát vitamínu B5 a pomáhá obnově a hojení pleti, ten dekanol(decyl oleate) vytvoří na pokožce lehký nemastný film, octyldodekanol podobně jako parafín brání rozdělení olejových a vodných složek a brání napěnění produktu, pokud se s ním zatřese. Ty stearany zase brání rozdělení olejových a vodných složek a taky působí jako lubrikanty. Kyselina citronová pro správné pH a preservuje výrobek. Ten sulfát hořčíku nevím.Limonene ani nevím,co je. Geraniol je olej a přidává se pro vůni růží, stejně kvůli parfemaci ten hydroxycitronellal, linalool a citronelool. Benzyl jako rozpouštědlo a pro parfemaci.A ten skořicový alkohol pro vůni a chuť (na ty parfémující složky se může někdy vyvinout přecitlivělost)
Pinky, je vidět, že tomu rozumíš Souhlasím, mám třeba hodně přírodní šampon na vlasy a až jsem se divila, kolik na první pohled "chemie" bylo vlastně přírodního původu. Člověk, který tomu tolik nerozumí, by mohl i u přírodní kosmetiky podlehnout zdání, že to příroda není (pokud si nekupuje jen krém za pajdu s výtažkem z měsíčku)
Alergii jsem měla dvakrát a vždy na nějakou bylinku...takže si nevybereš. Říká se, že na přírodní složky je alergie častější a snazší (což laicky chápu, stačí se podívat na alergie na pyly, prach, zvířata, zeleninu...)
já mám teď od Vánoc Ryor Bio Care (tudíž levná značka) ale paradoxně je to jeden z mála krémů, co mi nedělá problémy. Trpím na atopický ekzém, který držím už delší dobu na uzdě, ale stačí špatná krém a už to "jede".
Nejsilnější reakce jsem měla na krémy od Avony, krom toho levného hydratačního. Vichy, to snad ani nepatří do lékárny a kupodivu mi bylo zle u po ryoru s amarantem, který má být na extra citlivou pleť....
docela jsem byla překvapená z přírodních krémů L´occitane a pak z lékárny termální řady Aven a La roche-possay nejsou nejhorší....
Cituji EarlGrey: paraffinum liquidum, což není žádnej zázrak
Přesně tak, je to ropný derivát, já osobně to považuju za sajrajt, v krémech dávám přednost rostliným olejům.
Cituji pinky: Taky se dávají třeba do rtěnek, aby nebyly křehké, ale naopak získaly větší pevnost (bez parafinu, kdyby ses chtěla namalovat, tak by se ti rtěnka zlomila).
Ve rtěnkách od Logony žádný parafín z ropy není a přesto drží pohromadě.
Mě se představa ropné kosmetiky příčí. Od doby co jsem přešla na přírodu jsem se zbavila exemu na víčkách, kterého mě kožařka nemohla zbavit, pořád se mi vracel
Jedině přírodní,např proč kupovat chemický pilink když stačí smíchat cukr s voudou navíc příjeně voní
kosmetiku používám čistě přírodní, samozřejmě nekupuji slepě ale vybírám si podle složení a hlavně podle toho co mi sedí, důležité je pro mě krátké složení účinných netoxických látek, trpím hodně na alergii, ale dá se sehnat kvalitní přírodní kosmetika která samozřejmě nepoužívá nejčastější alergie vyvolávající rostliny, případně med a podobně. Mám ráda kosmetiku s kokosem a kokosovým olejem, možný výskyt alergie je minimální, mě moc hezky voní a je jemný. Jinak taky souhlasím že čím mín tím líp, používám na ráno čistící gel, přes den krém a na večer odličovací vodu, vše od Evolve + někdy tonikum "Special" od Dr. Hauschka... místo make-upu mám jen lehký tonovací krém který používám jen někdy.
Stále mi vrtá hlavou ten parafín. Vždy jsem byla striktně proti, je to přece z ropy. Ale co je ropa, vlastně taky původně organického původu Navíc jsem našla i protichůdné články, viz:http://www.essence.eu/cz/svet-krasy/glosar-kra sy/p.html
Tak to je opravdu tvrzení proti tvrzení, vůbec tomu nerozumím. Spíš všude píší, jak zanáší póry, vytváří nepropustný film na pleti..
Prosím, rozumíte tomu někdo?
Já si jen všímám, že když se krémem s obsahem parafinu namažu, je mi opravdu nepříjemná ta "cizí" vrstvička na pleti, která se jakoby nevstřebá...
Neptám se jen teoreticky, kamarádka je nadšená z přírodního krému s vysokým obsahem AHA kyselin, tak jsem si ho taky koupila, a ejhle, ve složení parafin.. a teď nevím, co s tím..
Dávám rozhodně přednost přírodním přípravkům.
Dobrá je pít sušenou syrovátku, která je i zdravá. Dají se z ní dělat i pleťové masky.
Pro zdravou pleť je taky důležité dobře se stravovat.
Spíše se tedy snažím jít přírodní cestou.
Má s přírodní medicínou ještě někdo nějakou zkušenost?
Mně je to teda celkem jedno, většinou kupuju to, co je s názvem hypoalergenní a nebo co je ve slevě Teď kombinuju chemii (Cien, Nivea, Balea) a přírodu (Alverde, Himalaya). Rozdíl nějak nepociťuju. Přírodní kosmetika má ale jemnější konzistenci a v takových vedrech ji dávám přednost před hutnou chemií.
Cituji VeronikaEma: Přírodní kosmetika má ale jemnější konzistenci a v takových vedrech ji dávám přednost před hutnou chemií.
Mám opačný pocit. Ale asi je to o přípravku, no..
Reaguji na kokoskap: Určitě! Zrovna ta Himalaya je úplně lehounká. V těchhle vedrech příjemná záležitost.
Cituji VeronikaEma: Zrovna ta Himalaya je úplně lehounká. V těchhle vedrech příjemná záležitost.
Himalaya není čistě přírodní. Ano, má dobré výtažky a není jich tam málo, ale třeba v tělovym mlíku byly silikony a jiný chemikálie. Nic to ale nemění na tom, že je to celkem ucházející kosmetika. Mam od nich mycí antibakteriální gel, krém na ruce a antibakteriální mastičku.
Reaguji na VlaďkaR:
také jsem spíše dítě země. syrovátka je určitě výborná na všechno a také pomáhá při cvičení, když chcete mít vyrýsovanou postavu.
jinak na mojí pleť funguje nejlépe klasická nivea, jsem na ní zvyklá a nehodlám měnit.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.