dnes, 21:54:40 - Připojeno během spojování:
Přírodní versus "chemická" péče o pleť
Čemu dáváte přednost? Mám na mysli hlavně pleťové krémy, tonika, odličovadla, mléka...dekorativku do toho nezahrnuju. Koukáte na složení a hledáte například parabeny, SLS, minerální olej a podobně? Hlídáte si například množství účinných látek a porovnáváte?
Teď už si na to dávám pozor a preferuju přírodní. Bohužel levnější přírodní kosmetika není leckdy tak účinná a např. líčidla nemají takový efekt. Dražší přírodní je zase... o dost dražší Takže kompromis - dekorativní kosmetika, která tolik nepřijde plošně do kontaktu s kůží, může být i normální (řasenka apod.), ale krémy, makeupy, šampóny, mýdla, kondicionéry a další si pečlivě vybírám. Silikonů a parabenů nemám zapotřebí Po špatných zkušenostech s kupovanými pleťovými maskami nedám na domáci dopustit (a mají o mnoho lepší efekt!). A zvláště u tělových mlék bych si dala záležet, protože toho užiješ nejvíce a na celé tělo.
Můj tip na snadné odlíčení řasenky - ricinový olej. Stačí jednou přetřít každé víčko a je vystaráno.
Stačí se zamyslet nad tím, co muselo být přidáno do krémů, aby měly slibovaný extrémní účinek... Z dřívějších let vím, že např. pleťová voda proti akné sice nějakou dobu fungovala, ale černé tečky zmizely jen díky bělidle, které obsahovala...
A jinak se držím zlatého pravidla - střídmost. Nanášet si toho současně co nejméně, zbytečně nevrstvit a nepřehánět. Občas - třeba o víkendech - vypustit, vynechat líčení.
No já jak kdy, mám odličovací mlíko jak bio tak chemický a používám je střídavě podle toho, jestli potřebuju vyživit, nebo spíš "vysušit". Jinak krémy mam jenom bio, tonika taky. Makeup mám chemický tekutý a pak minerální, kterej je vlastně taky přírodní a používám je taky podle potřeby. Prostě ortodoxně nerozlišuju bio nebio, ale našla jsem si v každým, co mi sedí. Ale některý chemický přípravky (např. lokální na pupínky) jsou nenahraditelný
Jo a na složení koukám, hlavně aby bylo co nejkratší, protože si myslím, že moc složek je na ***, že to akorát zatěžuje a aby kdyžtak ty blivajzy byly až na konci.
Já se přiznám, že složení prostě nerozumím, i přírodní látky mají nějaký chemický název. Dám hlavně na můj pocit z výrobku, jaký má efekt. A stejně jako Noémi se snažím používat minimum přípravků, za které si klidně připlatím.
Takže byste u mě v koupelně nenašli výřad šampónů, krémů, líčidel - co mi nevyhovuje, daruji nebo to letí do koše. Vadilo by mi, že mám něco do zásoby a pak, když na to dojde řada, je ten výrobek mnohem starší, než když si jdu koupit nový.
Příroda (myslím tím výtažky z rostlin a nic víc) ti nikdy s vráskama neudělá to, co chemie (třeba J...i s jinýma problémama, řekla bych. Podle mě je čistě přírodní kosmetika pouhé mazadlo, vhodné možná tak pro šestnáctiletou slečnu...Navíc bych se hodně bála nebezoečí kontaminace nějakými bakteriemi...)
Ale jasně, že nepoužívám takové ty nejlevnější krémy z drogérie...tam musí být hodně levných a nekvalitních nešetrných látek
Cituji Lisa: Podle mě je čistě přírodní kosmetika pouhé mazadlo, vhodné možná tak pro šestnáctiletou slečnu..
No jo, já si s vráskami vrásky zatím nedělám Ale jak jsem psala - je dobré se zamyslet nad tím, co je třeba do krému přidat pro to, aby to tak zafungovalo... Myslím, že to musí být docela "síla".
Cituji Lisa: Ale jasně, že nepoužívám takové ty nejlevnější krémy z drogérie...tam musí být hodně levných a nekvalitních nešetrných látek
Tay mám bohužel zkušenost, že levné značky jsou největší svinstva a navíc i to málo peněz je finálně promrhané
Cituji Noémi de Noir: navíc i to málo peněz je finálně promrhané
to je často pravda, jelikož užití čistčích a koncentrovanějších účinných látek vyjde dráž, než když se tam toho dá jen tak, aby se neřeklo. Ale není pravda, že nejde sehnat dobrý produkt za rozumnou cenu.
Ono záleží na tom, co si pod pojmem chemická a přírodní představíš. Většina těch "chemických" látek se stejně vyskytuje v přírodě. Třeba spousta kosmetiky(i žvýkaček)obsahuje salicylát methylnatý(ve větším množství toxický) je produktem velkého množství rostlin. Nebo glycerol(jedovatý ve větším množství) používaný do hydratačních krémů pro schopnost vázat atmosferickou vlhkost je zas obsažen v živočišných i rostlinných tucích.
Cituji Noémi de Noir: co je třeba do krému přidat pro to, aby to tak zafungovalo
Často to samé, jako co je třeba ve vajíčku, okurce(které si patláme a lepíme na obličej), akorát je to zkoncentrovanější (tedy i účinnější).
Docela by mě zajímlao, co říkáte na složení klasické modré Nivei v plechu...taky těm složením nerozumím, ale tenhle krém je pro mě číslo 1, mám citlivou pleť a tento jediný mi opravdu sedí.
Teka
no jestli mi to složení napíšeš, tak třeba budu umět něco napsat. Sice mám tu normální Niveu taky ráda, ale zrovna ji doma nemám, abych si to složení proštudovala
Podle mě na prvním místě paraffinum liquidum, což není žádnej zázrak vzhledem k tomu že je to ropný, ale jestli ti vyhovuje, tak je to fuk
Cituji EarlGrey: paraffinum
Tak ten a jiné minerální vosky se užívá hlavně, aby složky držely pohromadě, jinak by olejové a vodné složky měly tendence se od sebe oddělovat. Taky se dávají třeba do rtěnek, aby nebyly křehké, ale naopak získaly větší pevnost (bez parafinu, kdyby ses chtěla namalovat, tak by se ti rtěnka zlomila). Jinak tyhle vosky jsou naprosto neškodné
no jasně, ale to že to je neškodný znamená, že to není extra účinný a když je to předních místech...
Cituji EarlGrey: ale to že to je neškodný znamená, že to není extra účinný
parafín není užíván jako ingredience zajišťující hezký vzhled pleti a v tom, na co se v kosmetice používá, jistě je účinný dostatečně.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.