Cituji Patty: Takže dostat se bez známosti do státní správy je téměř bez šance.
Taky jsem si myslela, ale fakt to možný je se dostat bez známosti...Mám doma úkaz
Cituji Patty: Cituji golddigger123: O platu vím, ale zase to má spoustu jiných výhod, spíš je asi těžší se dostat na nějakou pozici, když o to místo má zájem někdo zevnitř?
místa jsou dopředu rezervovaná pro rodinné příslušníky a kamarády a výběrové řízení se dělá jen naooko, protože to vyžaduje zákon.
Takže dostat se bez známosti do státní správy je téměř bez šance. Ale třeba budeš mít štěstí.
ne, to rozhodně neplatí obecně, někde možná ano, ale ukážu ti minimálně jeden celý úřad lidí, kteří se tam z 99 % nedostali přes známosti, když ano, tak maximálně někam do skladu, tyhle pindy mne opravdu štvou, protože je to asi stejná pravda, jako že státní úředníci jsou banda přeplacených arogantních líných blbců, co nemají nic jiného na práci, než si vařit kafe a buzerovat lidi (ne, opravdu je té práce hodně, jsou na to potřeba chytrý lidi a nemůžou požadovat nic jiného, než chce zákon)
Psala jsem, že jsou výjimky.... nicméně si za svým stojím, neboť mám zákulisních informací dost.
Každopádně i tak to za zkoušku stojí, konec konců nejde o nic a třeba to bude šťastná výjimka.
Cituji Patty: Psala jsem, že jsou výjimky.... nicméně si za svým stojím, neboť mám zákulisních informací dost.
výjimkou jsou případy, o kterých mluvíš, teplá, dobře placená místečka, někde za větrem, kterých je minimum, většina je těch, kde se musí makat a za nepříliš zajímavou částku, o taková nebude mezi "kamarádíčky" velký zájem, navíc takovýchto míst je naprostá většina, jen o těch protekčních případech je víc slyšet, jako vždy
Cituji Kikulina: ...tyhle pindy mne opravdu štvou...
Tohle neřešit.. Jistě, že takoví lidé jsou, ti, co jim jde jen o to, někde se v teple zašít a nic nedělat. Ale rozhodně to není jen ve státní správě. Takových je dost i u různých firem. A stejné je to se známostmi. Taky znám pár úkazů, neboť mám zákulisních informací dost.
Já ve státní správě pracuji a žádné známé jsem neměla, absolvovala jsem výběrové řízení a byla jsem přijata. Ono totiž na určité pozice, troufám si říct většinu z nich, je třeba mít vzdělání určitého zaměření a znalosti. Nedělám vyloženě úředničinu, dost se naběhám, a baví mě to.
Určitě se přihlaš, uvidíš. Obecně bys měla mít podvědomí o náplni práce na odboru, oddělení..kam se hlásíš. Znát zákony, připravit si odpovědi na takové ty otázky, proč se na ono místo hlásíš, výši platu, mít vzdělání, které požadují, někde stačí VOŠ, většinou ale chtějí VŠ.
Jsem také toho názoru, že většina lidí tuto práci dostanou přes známé, např. moje bývalá spolužačka ze střední se do všech svých zaměstnáních dostala přes známé a svou poslední práci ve st. správě dostala tak, že její kamarádka, která šla na MD, jí vzala na večeři se svým šéfem. Ta večeře, byla místo pohovoru, jak směšné...A to, že konkurzní řízení se dělá jen na oko, je taky pravda, bohužel!
Momentálně se nedá získat prakticky ani místo řadového úředníka (tím myslím i vysokoškolsky vzdělané lidi s praxí). Natož získat vedoucí post... Zkušenost v rodině mi říká, že na tyto místa jsou obsazování jenom kamarádíčci, kteří nemají v tom kterém oboru žádné zkušenosti. Často to jsou lidé, kteří jsou stíhaní policií za daňové úniky, úplatky apod. Berou slušný plat a šikanují svoje podřízené. Hold česká politika... Já osobně bych šla do státní správy pouze v největší nouzi. A to, jak lidi pořád mluví o úřednících jako o lidech, kteří vyžírají stát je naprosto příšerný. Oni vůbec neví, co kdo za kolik pracuje. Ví jenom o té špičce ledovce, ale na ostatních 95% tvrdě pracujících lidí už zapomenou a všechny dají do jednoho pytle. Současná situace je hodně smutná.
Cituji 13o7: A to, jak lidi pořád mluví o úřednících jako o lidech, kteří vyžírají stát je naprosto příšerný. Oni vůbec neví, co kdo za kolik pracuje. Ví jenom o té špičce ledovce, ale na ostatních 95% tvrdě pracujících lidí už zapomenou a všechny dají do jednoho pytle.
Vůbec totiž neví, o čem mluví, jsou to takové ty obecné kecy lidí, co o dané práci houby ví, nikdy ji nedělali a opakují to, co slyší v televizi. Státní správa je nejvíce na očích, tak proč si nezanadávat, že? (a nemluvím o našich skvělých politicích)
Reaguji na katula: Přesně tak. Schválí se zákony, že budou menší platy, ale bude více peněz na odměny, které rozdávají vedoucí. Jim je ale jedno, že ti vedoucí je nerozdělí podle toho, jak kdo pracuje, jaké má zásluhy apod. Popravdě, kdybych nevěděla, co se v tomto státě děje, tak bych měla klidnější život
ahojda,
minulý týden jsem absolvovala pohovor do státní správy...Práce jako taková by byla fakt fajn, jediný co mně přišlo fakt divný bylo to, že při pohovoru se mě téměř na nic nezeptali, řekli mně, co je náplní práce, ohodnocení atd.. Ale téměř žádnou otázku mně nepoložili.. Působí to na mě tak, že už je dopředu někdo vybrán..Jaký na to máte názor vy?
ale no tak, holky, trošku méně té závisti a kritizování...sama pracuji při škole ve státní správě na vedlejší úvazek a mohu říct, že finance jsou poměrně slušné, dostala jsem se tam jen a pouze vlastním přičiněním na řádný tříkolový pohovor a z mých kolegů se tam takto dostali všichni...a o většině se dá říct, že to jsou velmi schopní jedinci s minimálně dvěmi jazyky a studiem v zahraničí. Státní správa tedy rozhodně není pouze o zpruzelých paních na úřadech...
Mě se tento směr zdál jako ideál. Studuji na VŠ Veřejnou správu, myslím, že celkem zbytečně. Na úřad se stejně nemám šanci dostat, a platem je soukromý sektor prostě lepší.
Reaguji na nena86: Přesně tak jak říkáš a je samozřejmé, že pokud se jednou někde uchytíte a budou s vámi spokojení, tak Vás doporučí na další místa, což je logické, že zamětnavatel vybere někoho o kom ví, že je spolehlivý, než čerstvého vysokoškoláka/neznámého z ulice bez praxe/kladného hodnocení z minulých prací atd. Mám pocit, že tady spíš trošku mluví závist.
Cituji golddigger123: ale zase to má spoustu jiných výhod
a jaké konkrétní výhody máš na mysli?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.