Cituji Karolinaa: Ona ta práce v sociální oblasti není žádná výhra, kamarád má taky vystudovanou VŠ sociální práci a plat v "sociální oblasti" 8-9 tisíc čistého...
Tak s tím si dovolím nesouhlasim, myslím že to je jako v každé oblasti o lidech a jejich schopostech. Jsem VŠ sociální pracovnice, praxe 2 roky a mám dvojnásobek tebou uváděné mzdy. Ano, ani tak nedosahuji průměrné mzdy v ČR, ale já jsem spokojená a doufám, že časem si ještě přilepším. A to pracuji v sociálních službách, nikoliv v personalistice nebo projektovém managementu, i když bych se tam ráda časem pohnula. Je to určitě i o schopnostech managementu dané organizace "získat" peníze a zaplatit své zaměstnance.
Reaguji na standysman: Ještě nedávno jsem xkrát (i tady na Omlazení) diskutovala s lidmi, pro které je tato sféra zbytečná, a usoudila jsem, že nějaké objasňování/informování nemá moc smysl... Tedy alespoň za mě, s některými zabedněnci je o nervy se bavit. Takže jen houšť, jen ať je místo pracovníků v soc. službách víc absolventů ekonomiky a dalších "top oborů"... By mě zajímalo, kdo by se potom věnoval klientům různých domovů (chcete-li bývalých ústavů), různých neziskovek, stacionářů apod.
Reaguji na lucinnka: Zkus absolvovat nějaké kurzy, např. http://www.ippp.cz/ nebo http://www.spas-praha.com/. Případně je dobrá praxe dobrovolničení v nějaké organizaci.
Cituji standysman: stejně nechápu proč tolik lidí studuje VŠ a takovéhle obory, stejně pravděpodobně většina těhle lidí skončí někde na recepci nebo u kasy, aby měli aspoň na chleba.
Jak typická reakce těch, kteří nemají páru, o čem tento obor vlastně je . A často ji slyším i od lidí, kteří sami VŠ nikdy nevystudovali.
Ráda bych objasnila, že bez vysokoškolského vzdělání budeš jen těžko vykonávat práci sociálního pracovníka - s maturitou a příslušnými kurzy jsi "jen" pracovníkem v sociálních službách. Viz. Zákon o sociálních službách - Předpoklady pro výkon sociálního pracovníka.
Navíc být sociálním pracovníkem neznamená jen sedět na úřadě a být zaměstnán státem. Kdo myslíš, že pracuje v dětských domovech, diagnostických ústavech, se seniory, kdo vykonává terénní práci, pracuje s narkomany, bezdomovci, taky týranými a zneužívanými dětmi, ženami postiženými domácím násilím, v azylových domech, s uprchlíky, s handicapovanými atd atd..? Ano i zde pracují sociální pracovníci.
Pravdou je, že nejsou dostatečně finančně ohodnocováni (i když 8-9čistého je extrém), ale profese je to velmi důležitá a náročná, akorát že pro někoho ne dost prestižní .
A za kasou se nechtějí upíchnout ani ti s maturitou, tak nevím, proč by se s tím měli spokojit ti, kteří vystudovali VŠ
Cituji lucinnka: Už přes rok hledám práci v Ostravě a nějak se mi nedaří nějakou práci v této oblasti najít.
Bez praxe dřív brali do nízkoprahových zařízení pro děti a mládež, tak to zkus tam.
Cituji standysman: No myslím, že státních zaměstnanců tu už takhle pobíhá docela dost, takže doufám, že se teda nepřijímají další.
Já doufám v pravý opak. Víš kolik má například jeden sociální pracovník pod sebou rodin? Které by měl kontrolovat, jestli třeba netýrají svoje děti? Kvůli tomu že je jich málo je pak sociální péče nedostatečná. A přeplněné děcáky, kojeňáky a věznice jsou pěkně drahé. Ten kdo umí počítat, tak ví, co se vyplatí.
Cituji Etenité: Víš kolik má například jeden sociální pracovník pod sebou rodin? Které by měl kontrolovat, jestli třeba netýrají svoje děti?
Tak tak. Pak člověk vídá v televizi případy, kdy mají soc. pracovníci pod sebou stovky rodin, a tento systém nejvíc odnesou ubohá děcka. A určitě to není tím, že by se na to soc. pracovníci jednoduše vykašlali, prostě to nemůžou stíhat, tak se chyba stane, nejsou supermani.
Jsem na tom podobně jako lucinnka, taky už přes rok sháním práci v sociální oblasti. Zkoušela jsem se hlásit i jako dobrovolník, ale zatím to nějak neklaplo (dojíždět 70 km a víc na jednu až 2 hodiny denně zadarmo nepřichází v úvahu, no a u nás je to zabitý). Holky, macca a DragonLady, mohly byste mi doporučit nějaký konkrétní kurz, který vám přišel hodně přínosný pro absolventa Sociální práce bez praxe? Čím by se fakt dal vyšperkovat životopis, aby mě pozvali aspoň k přijímacímu pohovoru? Stává se mi, že u kurzů, které by mě zajímali je často podmínka toho, že člověk v dané oblasti musí už pracovat. Kdyžtak do SZ.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.