Ahoj holky, studuju VOŠ a od ledna bych se chtěla začít poohlížet po nějaké práci. Zezačátku by se mi líbilo dělat prodavačku v nějakém obchodě s oblečením (H&M, Reserved, Zara, Lindex atp.), ale bohužel nemám v tomto odvětví žádnou praxi. Máte nějaké zkušenosti s touto prací v nějakém ve výše zmiňovaných obchodů a jak to bylo u vás s praxí? Byla k přijmutí hodně důležitá? Zatím ještě nevím, jestli bych pracovala brigádně nebo na částečný úvazek. Přitom bych studovala ještě tu VOŠ a po prázdninách pokud to vyjde asi VŠ dálkově. Jaký na to máte názor? Brigáda x částečný úvazek? Hlavně se bojím toho, jestli mám vůbec nějakou šanci, že by mě přijmuli bez té praxe. Byla bych moc ráda, kdyby se našel někdo, kdo má přímo s touto prací zkušenost a studoval u toho a napsal mi, jak to probíhalo u něj. Děkuji moc!
Sháním práci již nějakou dobu a do obchodu s oblečením chtějí většinou praxi, jen do HM mi kámoška říkala že nepotřebovala, ale v 99 % ji chtějí(nevím teda na co.)
Tak já se zrovna ucházela o brigádu v HM, mám roční praxi s prodejem, ale ne oblečení a bylo mi sděleno, že má praxe je nedostatečná. Bylo to v Praze. Jinak jsem dávala životopisy ještě do Adidas a Camaieu a nikdo se neozval. Taky mě to pěkně štve, prodej jako prodej, ne, pokud nejde o nic specializovaného jako třeba elektronika, se zákazníky i pokladnou praxi mám...
Kamarádka našla práci v Takku a žádné předchozí zkušenosti v prodeji oblečení neměla, takže asi záleží, jak kde. Obejdi různé obchody.
Cituji Lilly00: Brigáda x částečný úvazek
To je vlastně to samý. Spíš záleží na smlouvě, jakou dostaneš, ale pokud chceš pracovat dlouhodobě, tak na "částečný" úvazek se většinou dává dohoda o pracovní činnosti.
Cituji Lilly00: bohužel nemám v tomto odvětví žádnou praxi.
Cituji Lilly00: Hlavně se bojím toho, jestli mám vůbec nějakou šanci, že by mě přijmuli bez té praxe.
Já pracovala několik měsíců v H&M a praxi nechtěli. Kamarádka to samé v Zaře. Ono zase jako je to jednoduchá práce, nevím, proč na takových pozicích chtějí praxi. Já se třeba pokladně zaučila za 10 minut.
Spusta holek, co pracovala v HM předchozí zkušenosti neměla, řekla bych , že v případě zájmu o práci prodavačky je to spíš o vzájemných sympatiích než o tom, jaká je praxe, samozřejmě záleží na koho u pohovoru narazíš. Ale tohle nejsou pozice, kde by si musela mít nějaké extra zkušenosti, takže myslim, že klidně dají přednost nějaké usměvavé, sympatické slečě, která dá najevo, že zvláda stres a nebojí se práce, než někomu nesympatickému s praxí.
Já jsem pracovala na částečný úvazek v S.Oliver. Žádnou praxi po mne nechtěli,asi záleží jak kde no. Chce to obejít všechny obchody a osobně se zeptat popřípadně nechat životopis.
Holky, tak to mi teda vysvětlete, proč mi napsali, že nemám dostatečnou praxi na tu práci v HM? Já tam osobně nebyla, hlásila jsem se tam ještě se 2 kamarádkama přes jejich web a ty holky vzaly (měly delší praxi než já) a mě ne. Vážně si už začínám připadat jak exot, protože většinou mám se žádostmi o práci naprosto jiné zkušenosti než ostatní.
Cituji AlmaSinger: nevím, proč na takových pozicích chtějí praxi
prakticky potřeba není, ale vzhledem k tomu, že o tyto pozice bývá dost zájem (ideální brigáda pro holku, co jí není móda cizí), tak si samozřejmě raději vyberou s praxí. Takže jde spíš o štěstí a o to, kdo má zrovna o práci taky zájem.
Sestra od kamarádky tam před pár lety nastupovala také bez praxe a teď je z ní vedoucí
Cituji indulona: Holky, tak to mi teda vysvětlete, proč mi napsali, že nemám dostatečnou praxi na tu práci v HM
...protože H&M je známé,jak květnatě na svých stránkách prezentují,jak moc pro ně znamená osobnost a ne výčet z CV a jiné krásné deklarace,ale ve skutečnosti je to opravdu o sympatiích/antipatiích je to společnost kde je to nejvíce viditelné od nižších pozic až po managment(tam má vlastní zkušenost)
a když jsem se zájmem procházel filiálky,personál byl vše jen ne takový jako v těch krásných dynamických videích na webu H&M
to je vše
reálná šance je určitě kenvelo,reserved,new yorker
Cituji prorsum: reálná šance je určitě kenvelo,reserved,new yorker
Tak zrovna s New Yorkerem má zkušenost přesně opačnou - pracovala jsem rok jako asistentka prodeje v butiku s luxusní dámskou módou a ani mi neodpověděli, stejně tak Takko - a to jsem splňovala i požadavky na jazykové znalosti.
Osobně si taky myslím, že záleží spíše na sympatiích, když už se k pohovoru dostaneš - mě nakonec šéfová řekla, že si mě vybrala právě proto, jak jsem byla oblečená, že to na ni působilo, že mě móda baví a nejsem v tomhle směru úplně "mimo" Předtím jsem pracovala několik let v bance, takže praxe z oboru žádná.
Stejně tak i moje další kolegyně - jen jedna ze 4 měla praxi z obchodu s módou.
Cituji Lilly00: Proč myslíš?
protože sám pamatuji na své začátky a kenvelo to má dodnes ,že není důležitá praxe,jen nyní se to trochu pokřivilo že všechny asistentky prodeje musí mít opravdu váhu nízkou...na úkor prodejních dovedností
Reserved z toho též vychází dobře
ovšem prostě dostat se do H&M je možná komplikovanější než konkurz na poradkyni k Dior
Cituji Moomee: a ani mi neodpověděli
...to že neodpověděli je sice neprofesionální,ale rozhodně nemají tak sofistikované,přehnané a několika stupňové výběrové řízení,proto říkám reálné na pozici prodejní asistentky
Myslím, že praxe není nutná. Určitě si dej životopisy do všech možných obchodů, určitě něco klapne!
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.