Máte někdo známou nebo děláte osobně sestřičku u Charity?
Co jste musely mít za školu? Stačí zdravotní?
Budu moc ráda za každou radu či zkušenost. Děkuji
Znám. Dělá starobní péči. Školu má zdravotní, pak musí mít řidičák, protože (aspoň u nás) je to práce po okolních vesnicích (město pěšky zvládá jedna, dvě...). Když tak se ptej, co tě zajímá .
nepracuji u charity,ale na Domácí péči-to je to samé,musíš mít zdravotní školu,být registrovaná,mít řidičák a 5 let praxe u lužka-možná mají někde volnější podmínky,ale mělo by to tak být,dále pak neštítit se jen tak něčeho a nebát se,být hodně pohotová a samostatná a mít slušné chování..přece jen my vstupujeme k lidem domů a oni jsou tam doma,takže to není jako v nemocnici-že by sis mohla dovolit to,co si leckdy sestry dovolí,neschováš se za nikoho každá je sama za sebe a za své chyby si zodpovídá-tedy tak aspon je to u nás..taky musíš být připravená na změny počasí a dobře jezdit i např.ve sněhu umět si poradit..
Děkuji za odpovědi. Škoda, že musím mít praxi u lůžka. Letos budu maturovat a tahle práce mě docela láká. Řidičák mám přes rok a řídím aktivně a celkem dobře takže s tím by nebyl problém.
Kamarádka dělala nějakou domácí péči hned po maturitě, takže praxi nepotřebovala. Nemůžu si teď vzpomenout na název, ale je to zdrobnělina něčeho. Dostala služební auto a jezdila po městě. Bavilo jí to, ale občas teda musíš něco skousnout.
Cituji majuska852: Bavilo jí to, ale občas teda musíš něco skousnout.
To je pravda. Se starými lidmi není jednoduchá práce ( ale nechci házet všechny do jednoho pytle. ) Ale zvyknout se dá na vše. Asi nevíš kolik měla přibližně plat že?
Cituji Tatianna: To je pravda. Se starými lidmi není jednoduchá práce ( ale nechci házet všechny do jednoho pytle. ) Ale zvyknout se dá na vše. Asi nevíš kolik měla přibližně plat že?
Plat je tuším standardně tabulkový pro zdravotní sestry. A nejde jen o to, že je problém se starými lidmi vyjít, ale taky o to, že když si k nim vytvoříš vztah (jako že oni si ho většinou k sestřičce vytvoří, jezdíš k nim často denně, zvou tě na oběd a tak...), tak je pak těžký vidět, že umírají a třeba u toho být. Já osobně bych na to neměla, aby mi každou chvíli umřel nějaký "známý" .
Jo, a ještě bych dodala, že charita vyžaduje neustálé zvyšování vzdělání - různé kurzy a tak...
Cituji Tatianna: To je pravda. Se starými lidmi není jednoduchá práce ( ale nechci házet všechny do jednoho pytle. ) Ale zvyknout se dá na vše. Asi nevíš kolik měla přibližně plat že?
Ale zase někdy vykládala takový krásný, dojemný příběhy, že někomu zachránila život a tak...ty pozitivnější věci převažovaly.
Ona to dělala tenkrát při studiu (jen pár hodin denně a ne každej den) a vím, že říkala, že má něco okolo 10 tisíc. A to jsem docela koukala na to, že to byla jen brigáda, párkrát za týden někam ta zajela a měla vystaráno.
Reaguji na Tatianna: No jenže ty nejsi sestra, pokud budeš letos maturovat. Budeš zdravotnický asistent a jako terénní zdravotnický pracovník pracovat nemůžeš. Můžeš pracovat jako terénní sociální pracovník pro domácí péči, tj. jakákoliv pomoc a dopomoc kromě té zdravotní. Můžeš dovážet nákupy, pomáhat s hygienou, nakrmit, uklidit, doprovázet k lékaři atd... Pro terénní zdravotní pracovnici musíš být registrovaná zdravotní sestra s pětiletou praxí u lůžka. Dnešní střední zdravotní škola nahrazuje kurz pracovníka v přímé obslužné péči, s tímto kurzem můžeš dělat přímou obslužnou péči v ÚSP, nebo domácí péči kromě té zdravotní. Je to nesmysl, ale je to bohužel tak. Já šla studovat na SZŠ právě s tím, že bych dělala terénního zdravotního pracovníka, ale ukázalo se, že zdravotnický asistent má dost mizerný uplatnění.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.