Chtěla jsem se zeptat farmaceutů či farmaceutických asistentů, jestli nemají nějaké zkušenosti z ředěním cytostatik a radiofarmak. Byla jsem na exkurzi na oddělení nukleární medicíny a říkali, že hledají farmaceutické asistenty na tuto práci. Práce probíhá v laminárním boxu a musí si bát na bezpečnost, stejně jako u pozice radiologa. Zajímalo by mě, jak moc je tato práce nebezpečná nebo jestli, když člověk bude dodržovat všechna opatření, tak je výstava radiace minimální. Na oddělení říkali, že když se dodržují všechna opatření, tak je riziko minimální. Nevím ale jestli je to pravda nebo jestli se jenom nesnaží nalákat farm.asistent. Budu ráda za jakékoliv info.
mně tedy před pár lety odpověděli, že práce s radiofarmaky je nevhodná pro ženy v plodném věku a proto je nepřijímají
Jak píše Kikulina, ředit radiofarmaka je vhodné až po tom, co žena neplánuje další těhotenství. Cytostatika může ředit i mladá žena, tam nic nehrozí.
Cituji thesmile: Cytostatika může ředit i mladá žena, tam nic nehrozí.
ano ředit je můžou i mladé holky, ale vždy je lepší pokud jsou už to ženy po dětech
u nás to třeba chodí tak, že když chce holka otěhotněť, tak to nahlásí, převede se na jinou práci a pak se teprve snaží otěhotnět, a dřív než za rok to není
jen tak pro zajímavost - u nás na onkologii (jako oddělení)nechcou brát sestry které ještě plánují mít rodinu
já zase slyšela (ověřený zdroj), že pokud žena (doktorka, sestra) pracuje na onkologickém oddělení a otěhotní, tak tam musí okamžitě přestat pracovat…takže asi úplně v pohodě práce, pro ženy, co chtějí mít děti to není…
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.