arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Co byste mi teda poradili, já vlastně nevím, co mám preferovat, na jednu stranu pokud zvolím práci, nevím, jestli to zvládnu (snížím si tím šance, na spoustu věcí jen jeden pokus), na druhou stranu, je dnes spoustu lidí s titulem a bez práce, že

Naprosto tě chápu, znám dost lidí, co si mysleli, jak zvládnou práci (a to měli "jen" vedlejší pracovní poměr) a VŠE dohromady a nakonec kvůli tomu vyletěli, protože ty body za aktivitu, testy, prezentace jim prostě pak chyběly - nehledě na zkouškové - to je s prací dohromady prostě náročné, obzvlášť pokud tě čekají ještě nějaké ty těžké předměty (tady pak dost záleží i na oboru).

Praxe je určitě důležitá, ale není všechno (+ dá se docela rychle nasbírat i po škole) - upřednostňoval bych následující postup - v prváku udělat/zvládnout co nejvíce těžkých předmětů a ve druháku (když by mi zbyly už jen ty lehčí předměty) si pak najít nějakou tu práci, respektive doplnit řádek v kolonce "pracovní zkušenosti".
Ale nevím, jak jsi na tom - jak těžký obor máš (na FFÚ jsou ale většinou spíš ty těžší obory - mimo snad obor Učitelství eko předmětů), co všechno máš ještě před sebou, jakou máš motivaci (= jak moc je ta práce třeba super - jestli by tě to motivovalo i k tomu, abys omezila svůj volný čas na minimum, respektive ho spíše rovnou dočasně eliminovala...)

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Nevím o tom, že by v Praze byla jiná forma než prezenční, jinak bavím se o F1, uvidím, jak to půjde dál, ale třeba ekonomie je mazec nejen vzhledem k testům každé cviko (téměř, a ještě vlastně se to neví, takže se fakt chodí na všechny), ale i kvůli tomu, že prostě to chce tomu ten čas věnovat dost i mimo školu, já zvládám tam tak jako dojít...No a pak máš předměty, který jsou prostě nastavený tak, že sice tam naprosto nemusíš nic, ale pokud tam nechodíš, tak podle mě jsi prostě mimo.

Prezenční forma je výlučně (= není žádná jiná forma studia) na Fakultě financí a účetnictví (F1), Fakultě informatiky a statistiky (F4) a Národohospodářské fakultě (F5), na Fakultě mezinárodních vztahů (F2) si nejsem úplně jist, vím ale například, že do bakalářského programu tam berou pár lidí i do jiné než prezenční formy studia, ale mají na ně velmi mnoho požadavků (mimo jiné i potřeba adekvátní praxe a další).
Jinak v Praze je to pouze Fakulta podnikohospodářská, která cca 1/8 studentů na mag. studium přijímá do distanční formy, tito studenti jsou pak ale omezení např. při výběru vedlejší specializace, kdy mohou vybírat jen z velmi omezené nabídky.

No, je to celkem solidní dilema, bud si zvýšíš šance, že tě vykopnou (čehož lze při systému jednoho pokusu na zkoušku a pouhých 24 rez. kreditů docílit celkem snadno - a FFU není zrovna "dávačka", obzvlášť pokud studuješ třeba finance, co si budeme povídat), nebo si zvýšíš šance na dodělání Ing. s tím, že budeš bez relevantní praxe. Tohle dilema podle mě ale zažívá celkem podstatné procento studentů VŠE.
Ted jsem si tak vzpomněl ještě na jednu svoji známou - ta si zvolila práci (vedlejší pracovní poměr s fixní prac. dobou) už na bakaláři, dnes je v 9. semestru (tedy přetahuje už o 3 semestry) na Ekonomii a přišel jí dopis o vyloučení (aneb těžké předměty odkládala a odkládala, občas něco neudělala, až prostě došly kredity...).

Suma sumárum, situaci máš zmapovanou jistě dobře, ale asi nemá moc velký smysl se tu ptát lidí z jiných škol, kde mohou být/jsou úplně jiné nároky na studenty (což platí i v případě jednotlivých fakult VŠE - celkem markantní rozdíl v obtížnosti v případě FMV (F2), FM (F6) (podle mě nejlehčí), FPH (F3) a FIS (F4) (podle mě střední obtížnost) a NF(F5) a FFÚ (F1) (nejtěžší)).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené