Hlavně bych na práva nechodila, pokud tě nebaví válet se v zákonících a učit se definice, paragrafy, atd... Není to podle mě zrovna zábavný obor (je to samozřejmě věc názoru).
Jo a k přijímačkám, jak už bylo řečeno jsou tam TSPéčka, a nově je tam pár úloh v cizím jazyce (angličtina, němčina, francouzština).
Cituji Kristýnka23: Není to podle mě zrovna zábavný obor (je to samozřejmě věc názoru).
Ono někteří škarohlídi rádi říkají, že práva jsou dobrá leda tak pro nudné a ošklivé lidi.
Já když vidím kamaráda z práv, jak do noci v práci leží v zákonech, tak mu to příliš nezávidím, ale to samozřejmě záleží na jedinci, někomu tohle vyhovuje.
Co si budeme nalhávat, většinu práce českého právníka tvoří hrabání se v zákonech, naprostou menšinu času pak nějaké to rokování s klientem.
Ale popravdě - žít v USA, tak právníkem toužím býti také, právo tvořené soudci skrze precedenty (+ celý ten systém přesvědčování poroty etc.), to je jiné kafčo než zákony od českých zákonodárců...
Reaguji na EkonomzVŠE: Hlavně i ten přístup profesorů je bída, dojdou na přednášku / seminář o půl hodiny později s tím že musí jít o půl hodiny dřív Člověk se tam nic moc kloudného nedozví a musí si to pak zjišťovat sám. Naštěstí to tak nedělají všichni, ale i tak je to opruz.. Aspoň pro mě.
Reaguji na Kristýnka23:
Výuka práva na českých PF je obecně celkem bída (i když na MU je úroveň o třídu lepší), lepší je tak snad na ty přednášky mnohdy ani nechodit (a studovat doma), alespoň co jsem tak slyšel od známých, kteří hodnotili úroveň výuky na PF UK.
Ale na druhou stranu - práva jsou pořád velmi perspektivní obor, např. na Ministerstvo financí berou občas právníky bez praxe i do vysokých vedoucích pozic, kde už ten plat je velice slušný - samozřejmě, že tam mají i trochu větší nároky (typicky CAE z Aj apod.), ale prostě dnes jít jako absolvent bez praxe na vedoucí pozici, to už u většiny oborů není příliš běžné.
Cituji Kristýnka23: Řekla bych že právník jako takový nemůže být člověk bez JUDr., můžeš sice dělat v oboru, ale ne právníka. Navíc ty obory co jsou na MU jen Bc. jsou spíš pro jiný povolání (Vyšší justiční úředník - což je přímo jeden z oborů, atd. atd)... Jsou to takový práva nepráva.
Řekla bys Nezlob se na mě, ale já opravdu vím, co píši. S titulem Mgr v oboru právo je člověk plnohodnotný právník a opravdu není nutní mít titul JUDr. Právník s titulem Mgr. a JUDr. má rovnocenné vzdělání.
Jak zmínil
Cituji EkonomzVŠE: JUDr. už je spíše jen k polechtání ega - nutně to k ničemu nepotřebuješ.
S tímto souhlasím:
Cituji EkonomzVŠE: Logické uvažování mají sice v průměru nejlepší gymnazisté, to ale vůbec neznamená, že se nemůžeš dostat, třeba jsi z té menšiny, které to pálí více než nadprůměrně.
Určitě jsou potřeba znalosti, ALE také jde si ty testy nacvičit (zvlášť některé části).
Klient hledajíce služby právníka obvykle požaduje „doktora (práv)“, přičemž žije v domnění, že magistr je „nižší druh právníka“ - Prostě to "honění" ega k něčemu bude...
Reaguji na Ang9l:
Já bych neřekl, že přímo znalosti, znalost je něco, co získáváš učením (i když znalost postupu by teoreticky být mohla - nevím, jak často se podobné úlohy opakují).
Nicméně v případě logického uvažování jde o věc víceméně vrozenou, i když se ukazuje, že to není až tak úplně pravda - když se budeš malému dítěti věnovat a správně ho rozvíjet, tak inteligenčně dost poskočí, ale je to hlavně v době, kdy se mu ještě vyvíjí mozek, což je ze 3/4 jen v několika mála letech po narození, kdy se utvářejí synapse mezi neurony.
Jinak neříkám, že když si ty úlohy projdeš, tak nebudeš mít lepší výsledek, ale nebude to většinou až tak drastický skok.
Jedna moje (ne až tak bohem obdařená) kamarádka byla celkem "fanatik", zaplatila si kdysi kurzy, cvičila doma, ale přes 90 neměla - na překonání takové hranice ti to už musí i trochu pálit bez ohledu na nějaké nacvičování.
[cituji=EkonomzVŠE] Nebýt líná tak na to téma udělám dotazník, jestli by si vybrali lidi Mgr. nebo JUDr. právníka. Určitě to nebude jen u starších klientů.
Jinak ty TSP, něco nacvičit jde, něco ne. Ale když to člověku nepálí, tak má prostě smůlu.
Reaguji na Kristýnka23:
Jestli chodíš na MU, tak to, že máš takové vyučující, je jen a jen tvoje chyba. Snad v každém předmětu (pominu-li filozofii a tomu podobné) máš vždy možnost zvolit si kvalitního vyučujícího, který ti něco dá .
Zpravidla jsou nároční, a tedy k nim se dostaneš snadněji, než k těmto, co po tobě celý semestr nic nechtějí.
Nestěžuj si na úroveň, tu si z 90 % vytváříš sama.
A k zakladatelce - jak bylo řečeno - pokud chceš vykonávat právnické profese (počínaje právničkou, advokátkou, přes soudce až po exekutora či specifické profese jako spotřebitelský rozhodce, ins. správce atp) musíš mít tzv. ucelené právnické vzdělání, což znamená vystudovat 5 letý mgr. obor na jedné (k dnešnímu datu) 4 právnických fakult - v Brně, Praze, Olomouci a Plzni (jestli jim to zas nevzali). Dávej si pozor na soukromé školy, které tě na to lákají - zrovna jedna nejmenovaná je docela drzá a je schopná nakecat vše.
Reaguji na Kristýnka23:
Oki, tak do toho jednou zahrň třeba i školy - aneb JUDr. z práv někde ze Slovenska z nějaký pofidérní soukromý univerzity, či Mgr. z PF MU.
Jinak podle mě - u dost podstatné části klientů bude dnes hrát roli hlavně cena za poskytované služby.
Reaguji na sajunka11: Vážně? A jak si mám zvolit vyučujícího když přednáška je jen jedna a semináře vede jedna a tatáž osoba? Bohužel to u všech předmětů nejde.
Cituji sajunka11: zrovna jedna nejmenovaná je docela drzá a je schopná nakecat vše.
Že by PEUNI?
Reaguji na Kristýnka23:
Řekni mi, prosím, co za hlavní předmět (ne PVP) má jedna osoba a není to předmět typu filozofie atp. I ty blbý základy ekonomie či co má x vyučujících.
Btw. A i kdyby takový předmět byl - podle jednoho předmětu určuješ celkovou kvalitu?
A nedá mi, v kterém ročníku jsi? Konec prvního, že?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.