Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s mini jorkšírkem. Chtěla bych si ho s přítelem koupit a nevím kde, můžete mi poradit? Jsou více náchylní na nemoci?
Mini yorkšír neexistuje, je to pouze zdegenerovaný normální york, na kterém vydělávají množitelé a podobný existence. Žádný typ mini, ani tři velikostní rázy nejsou. York je jenom jeden, a to od 1,80 kg do 3,20 kg.
Pročti si například toto nebo toto.
Věřím, že si to vezmeš k srdci a nekoupíš bezhlavě prvního "minivoříška", kterýho ti nabídnou . Přineslo by ti to jen starosti.
Nevím o tom, že by existoval mini York, spíš jsou v dnešní době Yorci hodně přerostlí, o proti nim ty menší (normální) vypadají malincí. Řekla bych ale, že i svým způsobem ano - jsou náchylní, jako každé (pře)šlechtěné plemeno. Máme 3 letou fenku NORMÁLNÍHO Yorka, má astma a odcházejí jí zoubky. Ale prý to je u malých plemen časté.
jo jo..někomu doma přerostl york,a pak vznikla fáma o třech velikostech tohoto plemene Pořád nad tím kroutím hlavou...
Existují jen barevné varianty jorkšíra, nikoliv velikostní. Já si koupila před půl rokem jorka bez pp a teď se mi z něj pomalu stává něco jako jezevčík s jorkšíří srstí ale stejně je to roztomilá beruška, všichni ji obdivují, jak je sladká, prostě živej plyšák
Podle toho jak moc mini si představuješ. Normální jorkšír se má váhově pohybovat do 3,2kg. Často vídám "jorkšíry" mnohem větší, možná se při plození přičinil nějaký maltézáček, bišonek apod. což se u bezpapíráčků nedohledá. Malí jorkšírci (mě přijde jork pod 2,5kg až moc malý) jsou více náchylní k nemocem a problematičtí na veterinární ošetření.
Navíc díky poptávce takovéto pejsky prodávají taky lidé co o chovu nic neví, často množitelé- i na některých fotkách jsou vidět štěňátka ve špatném stavu- pejskům teče z očí, mají slepenou srs atd.
Ve svém okolí mám dva- fenka (1,8kg, od mala problémy s trávením- stále nenašli krmení, po kterém by se nepo..., je z takové malé množírny odkud prý má své jorky celé město ), druhá taky fenka- 2,1kg, má problémy se zuby (to má ale téměř každý jork) + paní je starší a často na Karkůlku šlape, padají jí věci- takže celkem velká pravděpodobnost úrazu. Tudíž bych tu velikost viděla jako problém k malým dětem.
Hmm, tak teď jsem projela namátkou několik chovatelských stanic a také slibují malý vzrůst. Chovná fena 2,2kg, 2,4kg, 2kg...těm se jistě musí rodit jedna báseň. Nebude těžké sehnat malého jorka.
Jak už bylo řečeno tak jorkšír existuje jen jeden .. My máme doma fenku vážící 1,4 kg a je naprosto v pořádku
Já mám minijorkšírka (2kg), ale je koupená jako "normální" jorkšírek stačí se optat na rodiče, popřípadě je vidět, pokud budou menší velikosti a váhy, budou taková nejspíš i jejich štěňátka. Ale nikdy se to nedá zaručit. Já mám nejmenší fenku z vrhu a je to znát Ještě bych chtěla dodat, že jsou samozřejmě náchylnější na nemoci, třeba moje Meggie má od narození špatné klouby.... Ale nikdy bych jí nedala a nelitovala bych, že jsem si jí pořídila Povahově je nenahraditelná
už se to tu řešilo, nic jako mini jork není. kdo chce mini, tak ať si koupí křečka. stejně nikdy nevíš co ti ze štěněte vyroste.
Pro mě velice zajímavé téma.. Také totiž zrovna sháním tzv. ,,mini´´ jorkšírka.. Určitě chtěj vidět rodiče štěňátka, tak zhruba by mohl vypadat v dospělosti i Tvůj pejsek.
Jinak, kamarádka má jorkšírka, 7 let a váží 1,8 kg, je to takový akční špuntík.. A rozhodně nemá problémy s nemocemi, takže není to o tom, že když je pejsek menší, bude taky nemocný, to určitě ne.. spíš bude třeba větší opatrnosti abyste ho nepřišlapli, hihi!
Cituji Lovely_Sunny: A rozhodně nemá problémy s nemocemi, takže není to o tom, že když je pejsek menší, bude taky nemocný, to určitě ne..
Spíš jde o to, že pokud někdo prodává psa jako "mini yorkšíra", tak je jasné, že je to množitel, na zdraví se nekouká a rozmnoží jakýhokoliv psa, který např. není vhodný do chovu právě skrz nějakou dědičnou nemoc apod. Není to pak kontrolovaný jako v oficiálním chovu (nebo jak by aspoň mělo ideálně být) a riziko dědičného onemocnění je vyšší.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.