Ahoj,viem že mám ešte čas,v podstate ešte niekoľko rokov,ale dosť ma zaujíma jedna otázka..Učím sa na samé jednotky,nikdy som nemala na vysvedčení dvojku,ale v poslednej dobe mi to príde zbytočné..Pomôžu mi vôbec dobré známky k lepšej práci? Čím lepšie známky,tým lepšia škola,aj túto vetu mi hovoria od malička skoro všetci.Ale keď sa spýtate úspešného riaditeľa firmy,aké mal známky,určite jeho odpoveď NEBUDE "samé jednotky"...A keď tak vlastne rozmýšľam,k čomu sú dobré známky? Známka neukazuje aký je človek inteligentný...
může ti pomoct v tom, že na některé (ale opravdu výjimečně) VŠ berou na průměr, nebo ti za průměr přidají nějaké body u přijímaček…jinde si myslím, že ti známky nepomůžou a v práci už vůbec ne…
k těm ředitelům …mám hodně takovou zkušenost, že jsou to lidé, kteří to mají v hlavně srovnané a mají dobré logické uvažování, důvtip, dobré organizační schopnosti a komunikační dovednosti a to se ve škole primárně neznámkuje…dost často jsou to třeba kluci, kteří byli flákači a nedokázali se naučit na písemky nebo na zkoušení, ale byli jinak strašně chytří…
Cituji Vitamacy: Pomôžu mi vôbec dobré známky k lepšej práci?
To rozhodně nepomůžou! Nikdy jsem neslyšela příhodu, že by se potenciální zaměstnavatel zajímal o známky.
Známky vůbec nikoho nezajímaj... je jedno, když máš maturitu za čtyři nebo za šestnáct (nebo jak to teď je ), hlavně, že ji máš... Max. můžeš dostat nějaký stipendium, nebo lepší body na erasmus na VŠ, ale to je asi tak všechno...
Cituji Vitamacy: Pomôžu mi vôbec dobré známky k lepšej práci?
Kamarátka sa hlásila do jednej advokátky (Praha, medzinárodná), kde sa jej pýtali na priemer známok, ale z vysokej školy. Ale to je fakt svetlá výnimka.
Obvykle im ide o skutočné schopnosti. Známky s nimi nemusia vôbec korelovať.
No tak většinou nejde o známky, ale o vědomosti..na druhou stranu obvykle čím víc toho víš a umíš, tím lepší známky máš. Takže ano, známky do jisté míry předpovídají budoucí úspěch.
Jinak pro mě byly známky ze SŠ důležité už při vstupu na VŠ a pak se o ty vysokoškolské později zajímali i v při pohovoru, který se týkal nástupu do prvního zaměstnání.
Známky jsou k ničemu (pokud to nejsou pětky a neulehčuje to příjmačky). Pokud výjmu vyšší vzdělání (ovšem najdou se výjimky), tak to jen dokazuje, jak se dokážeš nabiflovat a papouškovat i bezvýzmané informace.
A to je ti v práci na dvě věci.
Jedná se o střední školu?
Nevím o ničem, k čemu by byly (možná kdyby sis chtěla přivydělávat doučováním, tak můžeš vytáhnout svoje vysvědčení jako důkaz), kromě toho, že některé VŠ na ně hledí při přijímačkách.
Na VŠ ti mohou posloužit při přijímačkách do navazujícího studia, nebo na Erasmu, můžeš dostat prospěchové stipendium, může na to hledět tvůj vyvolený vedoucí diplomky, můžou to zohlednit pokud máš nějaký průšvih nebo se snažíš dosáhnout něčeho v čem ti můžou, ale nemusí vyhovět.
Kdybys hleděla na kariéru vyloženě akademickou, tak jsou organizované doktorské programy, které zohledňují známky z celého VŠ studia.
Tak to som sa v škole tých 8 rokov asi zbytočne snažila
řeknu ti výhody: často jsou odpuštěny příjmačky na střední i na některé vysoké školy, často jsou na středních i vysokých školách stipendia za dobrý průměr - finanční odměna dále když se to naučíš hned skvěle na jedničku, tak se to s tebou neveze dál
ovšem vše, co jsem teď řekla jsou výhody pouze ve světe školství, v kariéře už se na to nehledí a jsou důležité zkušenosti a charakter
a určitě neztrácej motivaci, buď ráda, že ti to ve škole tak jde
Reaguji na Vitamacy:
Nám hned v prváku na SŠ vysvětlovali, co znamená která známka. Detaily si nepamatuji, ale vím, že v definici jedničky bylo, že "student má trvalé znalosti". Ber to tak, že velkou část toho, co jsi se naučila, časem zapomeneš. Takže kdyby ses učila třeba na trojky, tak si nepamatuješ nic.
To středoškolské učivo - pokud nejde o nějaké odborné předměty, které mají zase jiný význam - bych brala jako takový všeobecný přehled.
Do určité míry bych taky řekla, že máš nějakou disciplínu, schopnost zorganizovat si poznámky a čas, a máš nějakou osvědčenou metodu jak se učit... ale nedá se to říct s jistotou, střední škola není tak náročná, aby se nedala zvládnout nějakou "šprtskou" metodou. Ale pokud to není tvůj případ, tak to můžeš vnímat takhle.
Ne
Já se učila a učím dobře, také většinou jen jedničky a nikdy mi to k ničemu nebylo... nikdo se na známky neptá, nikdo se na to nedívá... vlastně je to jen pro můj pocit - mám radost z dobré známky + jsem teď dostala stipendium, ale vím na 100%, že k lepší práci ti známky nepomůžou.
Důležité je, co si z učiva zapamatuješ a čemu rozumíš Určitě bych se nevykašlala na testy s tím, že "stačí E, stejně to nikoho zajímat nebude" protože bys měla mít jakýs obecný přehled, zvlášť v oboru, který studuješ...
Známky opravdu k ničemu nepomůžou, zvlášť když samé jedničky nemusí nutně znamenat chytřejší a šikovnější člověk než ten, který má trojky (dejme tomu).
Cituji Falcon: na některé (ale opravdu výjimečně) VŠ berou na průměr
Podle mě bere dneska většina VŠ na průměr, ale někdy je ten průměr hodně přísný (1,0). Mně osobně přijde, že pokud člověk na tu školu má, udělá přijímačky bez problému.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.