Ahoj, zjistila jsem že je možné si udělat samostatný kurz technického kreslení. Zajímalo by mne, jaké jsou možnosti jej udělat vedle dvousměnného provozu a zda by to bylo uplatnitelné někde (vím že ze mě nebude hned kvalifikovaný technický kreslíř a mám v plánu hlásit se na ČVUT). Ptala jsem se však na personálním u mě v práci zda by společně s doučením němčiny by bylo možné dělat (překreslovat) výkresy podle kterých momentálně děláme na montážní lince (není to žádná složitost), tak mi řekli ať pošlu životopis a uvidí se. Hlavně by mě zajímalo, jak je na tom kurz časově (vím že od 50 hodin a výš) ale zda by to k něčemu mohlo být. Nejlépe zda s tím mátě některá z vás nebo z okolí zkušenost. Docela mě to láká. Děkuji za každý názor
Reaguji na Mancsulla: já si myslim že hlavní je naučit se v programu ve kterém by jsi kreslila rozhodně nebudeš kreslit rukou, navíc programů je nespočet a každý pracuje trochu jinak.
Takže pokud budeš čistě jen překresovat ale v práci by jsi dělala v jiném programu než se naučíš na tom kurzu a jestli vůbec ve budeš učit v nějakém programu, tak by ti to nebylo nic moc platné.
Popravdě pokud jsi šikovná tak čtení výkresů se da zvládnout za dvě hodiny a budeš to umět všechno. Horší pak je naučit se v nějakém programu obzvláště pokud jsi třeba už v nějakém nedělala.
Takže pokud to vezmu kolem a kolem a pokud se ten kurz platí tak za mě vyhozené peníze. Jinak nevím co přesně by jsi na tom ČVUT chtěla studovat? To jako při zaměstnaní pak po tom kurzu?
Hm já měla na střední hodiny technického kreslení a jestli by to mělo být podobné, tak je to zbytečnost technické kreslení většinou obsahuje typy čar, technické písmo, nějaké to rýsování, atd... pokud chceš něco technickýho v čem se dá malovat tak doporučuju programy na PC - CAD a třeba SolidWorks, záleží co chceš dělat to ti k něčemu aspoň trošku bude.. rukou už nikdo nekreslí, jen je dobrý mít základ a umět udělat náčrt rukou
Reaguji na Mancsulla: řekla bych, že by bylo mnohem výhodnější oslovit nějakého dobrého vyučujícího ze střední školy (strojní, stavební - dle cíle kam chceš dál) a požádat ho, aby tě seznámil se základy, pravidly apod.
Ponětí o tom mám, vím že na kurzu bych nemalovala rukou ale v modelářských (konstruktérských) programech (chodila jsem se strojařem). Nejsem až tak neznalá . Podle výkresů dělám v práci každý den, ale jen dělám...já bych je chtěla vytvářet (jinak obor na vš konstruktérství nebo medicínská technika). Nejde mi ani o peníze ale o "praxi" o to, abych třeba něco udělala dřív něco pro to abych už od začátku vš mohla snad dělat tam kde dělám jen na jiné pozici a pak třeba časem jít jinam ale už s něčím za sebou. Vš bych chtěla studovat kombinovaně (nebudu rozebírat důvody, je jich dost). Když budu někde žádat o práci, také bude lépe vypadat že se si rozšiřuji zájmy v oboru kam bych chtěla jít a určitě by to vypadalo mnohem lépe, než praxe jako dělník na montážní lince (pauza mezi sš a vš).
Co jsem se ptala tak by se jednalo nejspíše o Autocad, ještě musím zajít za vedoucí techničkou.
Reaguji na Mancsulla: tak pak je to tuplem blbost chodit na nějaký kurz. Stáhní si trial verze máš to na 30 dni najdi si nějakého studenta stredni nebo vysoká popřípadě učitele a ten tě v tom naučí tak za víkend nebo dva a nebo si sedni k internetu a nauč se to sama. A na vysokou se mužeš přihlásit hned další rok a je to. Jinak myslim si že i na té vysoké bude určitě předmět kde se budete v některých programech učit.
Reaguji na Mancsulla: jinak tady nevím jaké kontruktérstvi by jsi chtela studovat tak si raději ty vysoké školy pořádně nastuduj.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.