Pumpkin,
Shahnaz má určitě celou bělící řadu. U nás prodávaná řada nimbové kosmetiky - nevím. Nimba sama o sobě příliš bělící efekt nemá, takže pokud něco z přírody, tak limetka, tamarind (co nejde sehnat), i papaya odstraňuje odumřelou kůži, takže by měla mít i mírný vliv na pigmentové skvrny.
A to, že u nás je zahraniční kosmetika daleko dražší mi taky leze na nervy, jakoby snad platili někomu navíc za to, že celý náklad donese na vlastních zádech (to bych to pak pochopila, ale letecká doprava tak drahá není).
A Elinina rada na konopné produkty je výborná, zkus i je.
No jinak zítra mám volno i pozítří (JUPÍ), takže asi pojedu na výlet.
Kosmetikou Jurlique jsem nadšena. Mám denní krém a při problémech (pupínek před menstruací), používám Elder cream na noc. Jinak jsem zkoušela i výživnou masku, taky výborná, ale rizikem u přírodní kosmetiky je to, že některá složka může vyvolat alergickou reakci. Zatím sice nevím o nikom, komu by to jurlique udělal, ale určitě se na světě někdo najde.
S pletí jinak extrémní problémy nemám (výrazné vrásky atp.). Kompletní složení najdeš na www.amazon.com, www.bestskincare.com nebo www. skin-one.com
pocahontas
Děkuju za odkaz, jdu kouknout na složení. Nechci teď plácat dohromady více kosmetických značek, ale myslím si, že například mohu vyzkoušet něco na čištění a fakt mne láká ten levandulový pudr ... :-D
Takže mám další touhu, co zkusit: konopí :-D a alespoň něco od Jurlique.
Kam vyrazíš na výlet?
pocahontas
Bezva stránky - je tam fakt komplet složení. Já alergie nemívám až na Ivy - tedy břečťan, nevím proč, ale má pleť jej nesnese. Jednou jsem koupila něco na mastnou pleť a to byl rachot - okamžitě jakoby spálený obličej.
pocahontas
Snažím se sice tady u počítače chovat civilizovaně, ale moc mi to nejde. Omlouvám se, že jsem na Tebe taková moc "hr", ale jsem vzrušená jak v pvní třídě. Už se mě doma ptali, jestli zlevnili ropu, nebo co se to děje.
Teď jsem si přečetla, že tu dlouho nebudeš, promiň mi, že jsem taková ropucha odporná egoistická, ale já s Tebou to "JUPÍ" vůbec nesdílím. Já potřebuji svou pravidelnou dávku informací!
Elina
Jsem zvědavá, až to tu projede Erin, ta už z nás asi fakt nebude moci ....
Nebo včerejší příspěvek od Magy - ta nějak nechápe, proč pořád něco zkoušíme, co je to za šílenou potřebu ....
Já teď musím běžet, ale nejraději bych zůstala a studovala kosmetiku, no, budu statečná a nechám si to na večer.
Zatím se mějte a
pocahontas
Kdybychom se "neviděly", tak si užij volna. Ještě jednou díky.
Tak, další recepty na vlasy:
Na umývání vlasů se požívá kokosové mléko, tam jsem to zkoušela, vlasy jsou po umytí takové hebké, jemné, lesklé a hlavně mi nepoletují. Ale u nás jsem to ještě nezkoušela. Kokosové mléko se totiž používá z čerstvých kokosů, zrovna utržených. A u nás jsem narazila jen na kokosové mléko s přídavky (cukru apod.), ale asi busu více hledat.
Domácí šampon:
1 lžíče mleté mydlice lékařské
1 plná hrst bylinek dle výběru (lopuch - pro růst vlasů, kopřiva u mastných vlasů, lékořice - pro zjemnění, rozmarýn - pro růst .... výběr je neomezený)
1/4 l vařící vody
Ingredience se přelijí vařící vodou, nechá se to vychladnout, předecí se a je to. Mám to vyzkoušené, a jsem spokojená, samozřejmě chvilku trvá, než si na to vlasy po chemickém útoku zvyknou, ale pro zkoušku je to levná varianta. Mydlice má v sobě saponiny, které působí jako mycí složka
Když mám čas na kůru na vlasy používám taky jejich variantu.
Do oleje (kokosový -je na vlasy nejlepší) se přimíchá pár kapek éterického oleje nebo rostlinný extrakt. Vmasíruje se to do vlasů i pokožky, a nechá se hodinku či více působit. Pak se vše pořádně umyje (2-3), aby se olej dokonale vymyl. Doporučuju pri prvním mytí nenavlhčovat vlasy, aby šampon na sebe navázal co nejvíc oleje.
Ingredience - éterické oleje:
mastné vlasy: ylang-ylang, levandule
suché a narušené vlasy: jasmín, geranium, levandule, santal, kadidlo, palmarosa
lupy a ekzém pokožky hlavy: eukalypt, rozmarýn, cedrové dřevo, čajovník
ztráta vlssů: jalovec, rozmarýn, levandule
blond a šedé vlasy: heřmánek, citron, šalvěj
Ingredience - extrakty a šťávy:
Mrkev - pro růst
Avokado - suché vlasy
Ženšen - růst vlasů
Aloe - pro regeneraci
mořské řasy - růst
vejce - suché vlasy s roztřepenými konci
Co s tím výletem ještě nevím, podívám se, co se děje v okolí, uvidím, jesli nám vyjde počasí, ale při mém štěstí zase přijde průtrž.
Pokračuji ještě ve vlasech. Nakonec se doporučuje oplach (to už mi říkala i babička). U nás se používá ocet, v Asii hlavně kyselé ovoce, pro uzavření vlasu a lesk. Takže:
1 limetka
2 lžíce aloe
Aloe se smíchá se šťávou na pastu, a nechá se 15 minut působit.
Nebo se smíchá šťáva z limetky s vodou a opláchne.
Všimla jsem si, že po každém mytí tam používají vodu smíchanou s vonnými oleji (např. 1/4 l vody a 5-10 kapek jasmínu), dají do rozprašovače o každý den to stříkají na vlasy, to se pak člověk při každém pohybu hlavy zasní, protože vlasy voní a voní jako na dovolené. Jenom se před každým použitím rozprašovače musí lahvičkou protřepat.
pocahontas
Pečlivě Tě sleduji, nechchci ti přetrhnout nit, takže se snažím být zticha a nezasahovat nemístnými poznámkami.
Jsou to všechno úžasné věci, čtu si to s otevřenou čelistí jako nějakou exotickou pohádku.
A jedeme dál: tělo
Většinou je potřeba vana (na koupele a příjemně strávený čas, když na sobě máte zábal), ale srchový kout postačí....a klid bez ostatních členů domácnosti s všetečnými otázkami, proč mám na sobě napatlanou žlutou (červenou, hnědou a jinou) hmotu. Náš pes samozřejmě musí taky prozkoumat, co že jsem si to na sebe dal, takže nejen čuchá, ale i "koštuje". Pokud možno tedy být sama doma, nebo se zavřít v koupelně, lze to taky spojit s ošetřením partnera, dětí,.. (psa?), jim to také prospěje.
Vydrhnutí už jsme ubtanem, teď bude následovat peeling těla a zábal.
Varianta - Thajsko 1 - peeling:
4 lžíce mletého zázvoru
4 lžíce rýže (přírodní)
a voda na smíchání. Masíruje a masíruje a masíruje, speciálně klouby, svaly a oblsti které bolívají.
Zázvor je dobrý na prohřátí, odstranění bolesti, tonizuje kůži.
Varianta - Thajsko 2 - zábal:
1 šálek čerstvé papayi
1 šálek čerstvého ananasu
1 lžíce medu
1 lžička sezamověho (či jiného oleje)
1/2 lžičky citronové či limetkové šťávy
Aplikuje se po peelingu. Směs se zpracuje na kaši, namaže se na tělo a relaxuje se 20 minut. Zábal do fˇolie není nutný, proto je lepší vana - aby tam člověk mohl v klidu ležet. Pravda ležet v prázdné vaně mi občas přijde trochu směšné, ale co mám dělat, že? Po mě to nikdo neuklidí, ani nevypere...
Varianta - enzymy - peeling i zábal v jednom:
1-2 zralé papaye
Dužina se rozmačká na kaši, napatlá se na tělo a zakryje mikrotenovou fólií (v lázních samozřejmě používají prostěradla a ručníky, ale...) a relaxace 15 minut
Varianta - Bali:
1 lžíce mletého santalového dřeva
4 lžičky celých hřebíčků
2 lžičky čerstvého nastrouhaného zázvoru
1 celý kousek skořice
2 lžičky koriandrových semínek
1 lžička kurkumy
2 lžičky namletého (nastrouhaného) muškátového oříšku
4 lžičky rýžového prášku (či najemno rozdcené rýže)
3-4 lžičky oleje (mandlového, kokosového,...)
4-5 mrkví nastrouhaných na hrubo
Smíchejte vše kromě mrkve dohromady a vytvořte pastu. Dobře vmasírujte do pokožky těla a zabalte do fólie. Vydržte 10 minut a vše smyjte. Poté mrkví masírujte tělo, dodá to hydrataci a zklidní ji to, pak si můžete v klidu lehnout do vany, nebo se něčím namazat, nebo nedělat nic.
Varianta nejjednodušší:
Směs mořské soli s přidáním rostlinného oleje (suchá pleť), jogurtu (mastná pleť) nebo mléka (pro všechny).
Např:1 šálek jogurtu (plnotučný)
2 lžíce soli
Nakonec se po procedurách namasíruje tělo olejíčkem, balzámem, krémem, podle libosti, a je dobré, pokud se peelingy, zábaly a masáž dostane na celé tělo¨, takže je přeci jen nutná asistence druhé osoby... pokud není nikdo po ruce, holt, kam dosáhnu, tam dosáhnu...
Tepřichází čas na poznámky, upozornění a varování:
Masáž hlavy olejem:
masíruje se hlavně pokožka hlavy, tak, aby se jakoby "hýbala", může se i jemně "tahat" za vlasy.
Zábaly z ovoce:
Pro první aplikace se nedoporučuje překračovat dobu působení, protože ovoce obsahuje enzymy (papaya) či přírodní AHA kyseliny, které by mohly po delším působení dráždir citlivou pokožku.
Totéž platí o koření (skořice a koriandr) a čerstvém zázvoru.
varianta Bali se nedoporučuje při těhotenství
Účinky koření:
skořice: posiluje a zpevňuje vlasy, posiluje mirkocirkulaci pokožky
koriandr: afrodisiakum,zklidňuje kůži, působí i proti akné a vyrážkám
muškátový oříšek: na ekzémy
zázvor: léčí a zklidňuje pokožku, antiseptický, antifungiální, pomáhá při nachlazení
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.