Reaguji na Pučmeloun:
Speciál je o hodne lepší, zeleninový je taký :-/ Ale super, vďaka za pripomenutie, Seitan som už nemala veeeľmi dlho
Reaguji na sartre:
Díky, zkusím, já taky zhruba tuším jaké by měl mít jogurt výživové hodnoty, problém je spíš, že ty asi dva či tři co jsou na trhu mi moc nechutnají
Těstoviny kupuju tyhle, protože jsem někde četla, že správně by měly být těstoviny pouze ze semolinové mouky
tstoviny Adriana, Sloen: penin mouka semolina z tvrd penice, voda
Reaguji na JulčaPulča:
Reaguji na panda08:
Reaguji na Ziralka:
Tohle téma je náhodou skvělý nápad, a to hlavně pro to, aby se člověk mohl rychle zorientovat v obchodě, já sama ne vždy mám čas vzít do ruky všechny druhy bílých jogurtů či plátkových sýrů a zkoumat nutriční hodnoty, tabulky jsou o něčem úplně jiném. Nehledě na to, že když po deseti minutách konečně vyberu např. celozrnný chleba podle složení a chuťově je fakt hnusný tak to je ztráta času.
Cituji panda08: na co chceš jako tipy?
třeba na konkrétní značku jogurtu nebo na konkrétní chleba, abych nemusela stát u každého regálu 20 minut a číst, když třeba není čas. Samozřejmě je asi zbytečné vkládat obrázky jablek, zeleniny, vajec či polotučného mléka (ikdyž i tam už ty rozdíly alespoň podle chuti občas vnímám).
Cituji Martinice: k čemu se to používá?
Stejně jako maso, tofu nebo sójové kousky, takže prakticky ke všemu
Tak co jíme my a je to jedlé, hodnoty si opravdu nepamatuju:
ŠUNKA - z Lidlu značka Twinner (vepřová - silnější, šťavnaté plátky), Dulano (vepřová, kuřecí, krůtí - tenké plátky, můžou přijít jako sušší) - z hodnot si tak akorát pamatuji, složení mají hodně dobré - 96-97% masa, max. 3% tuku
SÝRY - nejlepší je asi Madeland fitness (lepší hodnoty než light), olomoucké tvarůžky (opět nevím značku, ale jsou to ty velké 200 g z Kauflandu - nejméně slané a nejlepší, hlavně když jsou uleželé), Mozzarella light - z Lidlu, cottage - z Lidlu (mají normální a light - příteli chutná light, mě normální, jiné cottage mi vůbec nechutnají), nízkotučný camembert z Lidlu, nouzově eidam 20%, ale to fakt v nouzi - typický eidam bez chuti a bez zápachu....
TUKY a MAZADLA - máslo, lučina linie, pomazánka ze sýru, smetany a jogurtu myslím že fitnessa se jmenuje? - je z lidlu a mají tři druhy, kupuji tu nejméně tučnou, no a co nemá chybu je majonéza light od Mikáda (Lidl) - ta opravdu stojí za to, je s hořčičným semínkem a kečup od Mikáda (Lidl).
DŽUSY - 100% ty kupujeme jen v Lidlu (bez cukru, konzervantů a zároveň nejlevnější) značka Vitafit - jablečný, pomerančový, ananasový, multivitamin.
PEČIVO - celozrnný slunečnicový chléb - takový ten kvádr, mají ho v Lidlu, tescu i kauflandu, nejlevnější je v lidlu, jinak celozrnné kaiserky (taky ve více obchodech) a jinak jíme ty celozrnné hutné chleby, nejlepší zatím asi z tesca myslím ten healty living ten fitness a pak z DM, nevím značku, jinak občas koupíme v Lidlu - ten se ale dost rozpadá a nebo v kauflandu, ale ten mi tak nechutná, i když mají hodně druhů.
JOGURTY - buď klassic (tesco) nebo pilos (lidl)
Jak si něco vzpomenu, tak napíšu.
A hodnot mají docela dost na www.kaloricketabulky.cz
Jsme v hubnoucím režimu, tak to už bereme automaticky, studovali jsme to jen ze začátku.
Cituji Minette: Těstoviny kupuju tyhle
Já kupuju těstoviny buď žitné nebo špaldové. A chléb také žitný, četla jsem, že žitná mouka má nejnižší glykemický index.
Ten z Penamu si opékám, jinak mi moc nechutná. Ten z Cvrčovické pekárny mi chutná moc, je takový lehký, má dobrou kůrčičku http://www.pekarnacvrcovice.cz/aktualni-informace/ zitny-chleb-70
muliky
vetena
itn
Cituji sartre: A chléb také žitný, četla jsem, že žitná mouka má nejnižší glykemický index.
Není to tak, že by měla žitná mouka nižší glyk. index než pšeničná, nižší glyk. index má pouze pokud obsahuje i zrna, nesmí být mletá najemno nebo nahrubo. Takže ve finále z toho vychází pečivo, které má viditelná semena.
Reaguji na angor: Aha, tak děkuji za info. Tohle jsem nikde nedohledala. Píše se jen obecně o pečivu z žitné mouky, že je vhodné jíst při hubnutí.
Reaguji na sartre:
To jsou takový "detaily", stejně jako že máš jíst syrovou mrkev, ne vařenou, protože syrová má nízký glyk. index a vařená vysoký.
Cituji angor: máš jíst syrovou mrkev
Upřímně, já zase slyšela, že se má jíst lehce uvařená, aby se dobře vstřebaly do těla vitamíny. Takže to konkrétně s mrkví dělám tak, že ji nechám jen přejít varem. Aby byla ještě křupavá a ne rozblemcaná. Tudíž není uvařená, jen převařená
Ahoj,
fotku nemám ale můžu doporučit Olomoucké tvarůžky.Komu nevadí pro svůj odér..mají
velmi málo tuku, vysoký obsah bílkovin a když se nechají trochu uležet, i výraznou chuť.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.