Ahoj, chtěla bych vás poprosit o rady, jak správně kombinovat jídla, aby tělo správně trávilo. Četla jsem tu dělenou stravu, ale tam se zaměřuje hlavně na to, aby se zhublo, což já v žádném případě nechci, jen nevím jak kombinovat jídla, aby ve střevech nic nekvasilo, žádný pocit těžkosti, nadýmání atd. Jestli je tu někdo, kdo tomu rozumí a mohl by mi poradit.

Na netu jsem našla toto, přesto docela tápu a nevím jak ty jídla správně nakombinovat:

1) Jezte kyselá jídla a potraviny obsahující škrob odděleně. Škrob je obsažen například v ovoci, semínkách, bramborách, rýži, těstovinách, kukuřici a další. Kyselé potraviny neutralizují látky, které jsou potřebné k trávení škrobu a výsledkem je kvašení a zažívací potíže.

2) Jezte bílkoviny (maso, sója,… a karbohydráty (pečivo, přílohy,… v oddělených jídlech.

3) Jezte v jídle pouze 1 druh bílkovin. Nekombinujte například maso a oříšky, maso a vejce, mléko a ořechy, sýr a vejce, maso a mléko. Každý druh proteinu potřebuje svůj čas k trávení a různou sílu trávicích šťáv, aby správně vyloučeny. Vejce potřebují být v žaludku jinou dobu než maso nebo mléko.

4) Nejezte bílkoviny a kyselá jídla dohromady. Kyseliny zabraňují vylučování trávicích kyselin, které jsou potřebné pro správné trávení. Bílkoviny, které se nezpotřebují, hnijí a přetvářejí se vcelku silné jedy.

5) Jezte tučné potraviny a proteiny zvlášť. Některé potraviny, zvláště oříšky, máslo, olej, sýry, obsahují velké procento tuků, a je třeba je trávit několik hodin. Takže by tak nezbyl čas na strávení bílkovin. Není tolik na škodu jíst výrobky, které obsahují méně než 50 % tuků.

6) Nekombinujte cukry (ovoce) a bílkoviny. To znamená nejíst například pomeranče, rajčata, citróny s masem, vejci, sýry, atd. Kyselé ovoce brání bílkovinám v trávení. Takže mléko a pomerančový džus není dobrý příklad pro správnou kombinaci. Pomerančový džus a vejce jsou jedna z nejhorších kombinací.

7) Jezte v oddělených jídlech cukry (ovoce) a škroby. Džemy, ovoce, cukr, med, sirupy + chleba, koláč, cereálie, brambory. Tyto kombinace způsobí v žaludku hnilobný proces.

Melouny jezte samotné. Nekombinujeme je s téměř žádnými jídly. Je to možný způsob, aby se meloun v klidu a rychle rozložil.

9) Zřekněte se dezertů. Jestliže jíte dezerty nakonec všech jídel, leží potom dlouho v žaludku, špatně se tráví a dochází k výskytu hnilobných bakterií. Bakterie je následně přemění na alkohol a kyselu octovou.

Děkuji všem za reakce

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžeš se podívat např. sem URL .. Chodím na tuto stránku často jak pro rady, tak pro recepty. Stránky píše výživová poradkyně, která má problémy tuším se slinivkou, a tak se zabývá právě správným trávením. A konkrétně ta stránka, na kterou dávám odkaz, shrnuje všechny zásady správného stravování.

Reaguji na Rumvil: děkuji moc

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tohle je báječné téma, to mě zajímá. Doufám, že tu bude hodně konkrétních příspěvků. Taky bych si ráda zlepšila trávení. Dnes mi miláček přinesl do postele rohlík s máslem a medem a rohlík s máslem a domácí marmeládou + čaj. Je to tedy špatně? S čím vlastně lze jíst pečivo? Co lze ideálně snídat, když si dám džus místo čaje?

Reaguji na Ivettkaa: já jsem v tom také úplně ztracená

čtu to pořád dokola, ale nějak stejně nevím co tedy jíst...třeba kuřecí maso na másle tedy ne? jen třeba kuře se zeleninou, vejce se zeleninou, zeleninu se sýrem, zeleninu zalít olivovým olejem?

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ivettkaa: do postele rohlík s máslem a medem a rohlík s máslem a domácí marmeládou + čaj.

Podle mě to špatně není, ale záleží na tom, co od snídaně vyžaduješ. Já už bílé pečivo nejím a teď už ani cereální, jelikož mi kynuté pečivo nedělá dobře. Také jestli chceš mít více energie po delší dobu, pak ta snídaně určitě v pořádku není. A pokud chceš stravu dělit, pak je to taky blbě. A pokud chceš správně trávit, pak o bílém pečivu nemůže být ani řeč.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, záleží na tom, jestli se chcete zabývat dělenou stravou nebo máte nějaké problémy atd. Pokud se často nadýmáte, pak byste se měly určitým potravinám vyhnout a zařadit takové, se kterými nebudete mít problém. Pokud ale to není váš případ, pak zdravá strava, kterou budete dobře trávit, může vypadat úplně jinak, než výše zmíněná.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měla jsem problémy se žlučníkem, vyřadila jsem obyčejný slunečnicový olej a nahradila jsem jej olivovým na kterém dělám vše. Nesmažím, snad jen cca 2x do roka a to na olivovém oleji a oak vysávám do ubrousků. Do 80% jídel přidávám koriandr, který se dává do indické stravy právě pro trávení. Je v sypané formě a také kuličky, které se rozdrtí v hmoždíři a přidávám s drceným pepřem a kmínem na masa, drcený do chleba a pod. Mletý do slaných nákypů, zapékání, salátů, fazolí, polévek, dušené zelenině, masu a pod. Taktéž je dobré přidat kurkumu, tuto ale už jen špetku. Česnek nedávat maškaný, ale pouze nakrájený na maličké kousíčky nebo plátečky a hlídat si množství, dráždí. Cibulku nepražit do moc zlatova, jen lehce jak začíná zlátnout, tak už nepražit. Hodně dobrých poznatků je právě v indické kuchyni, zkuste se inspirvat tam a nakoupit koření ve zdravé výživě.
janis

Holky, mně taky pomohlo se nějakým potravinám vyvarovat - prostě každá můžeme něco jinýho a každý z nás třeba něco konkrétního nedělá dobře. Kamarádka mi doporučila psyllium (http://www.drpopov-lekarna.cz/vlaknina-psyllium-p syllicol.html), že prej si ho dává normálně do jogurtu nebo i do džusu. Tak ho od novýho roku používam taky (předsevzetí ) a teď už vidim nějaký výsledky. Už mě nebolí břicho a hlavně si nepřijdu pak večer někdy jak žok!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené